Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek volt mandulaműtét...

Cicumicaa kérdése:

Ha valakinek volt mandulaműtétje vagy ismerösének elmesélné valaki? Nekem csütörtökön lesz szolnokon altatásban.

Figyelt kérdés
Köszönöm

2015. júl. 20. 18:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus magyar emberek vannak itt ezen az oldalon....mindenki okosnak hiszi magát és lehülyézi azt az embert aki jót akar...én egy éve megműttettem és azóta még szarabb,addig nem fájtak az ízületeim ...addig nem volt folyamatos hőemelkedésem,és addig nem zúgott az egyik fülem...de tudjátok mit okosok? Műttessétek ki aztán majd meglátjuk...szerintetek én ugye poénból írtam azt amit írtam...az ember jót akar másoknak,de úgy látom majd mindenki megtanulja a saját bőrén műtét után.Nem a műtét utáni fájdalomtól kell félni az macskasz@r..azt ki lehet bírni,viszont olyan betegségeid jöhetnek elő amik addig nem voltak,nekem elő jöttek és szívből remélem,hogy nektek nem fog!!
2015. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
32%

"""kicsit el vagy tévedve

a mandulát akkor veszik ki, amikor már nagyon nagy gubancokat okoz és az egyén egyik betegségből esik a másik betegsége

nekem mind a kettőt kivették, azóta pedig alig voltam beteg, max évente egyszer, ősszel egy enyhébb megfázás, előtte viszont kórházról kórházra jártam...

ha nem értesz valamihez, inkább ne mondj róla semmit"""



Hát közlöm kedves 6-os hozzászóló ,hogy te vagy eltévedve és nem kicsit,hanem nagyon és inkább te ne mondj semmit,szerinted én jókedvemből írtam azt amit írtam?? fel nem foghatom,hogy hogy lehetnek az emberek ilyen rosszindulatúak mint te,azt hiszed minden emberre ugyanúgy hat egy műtét? Tévedsz barátom!!

2015. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
Én nem azért műtétem meg magam, mert néha napján begyullad, és mert mazochista vagyok, hanem mert folyamatosan gyulladás van a szerveztemben. Makk egészséges voltam világ életembe, de lassan hét hónapja betegség betegség hátán kap el. Bele sem gondolok abba hogy a műtét után mennyire rossz lesz, mert elég azt akkor ott átélni, de tudom, hogy utána minden helyre jön. Az, hogy te betegnek hiszed még mindig magad az lehet hipochanderség is. Ez nem plasztikai beavatkozás, hogy én azt akarom hogy nagyobb cicim legyen, és te elmondod a véleményed hogy ááá szerintem ne csináltasd meg mert utána begyulladhat kiszakadhat stb, hanem ez életet menthet! Szívesen lefényképezem a szétvakart gennyes lábam (és ma reggelre már az arcom jobb oldalán is kijött plusz a tenyeremen)és hozzá az összeszotyadt gennyes mandulám és a csomókba hulló hajam kedves "professzor" úr, és utána mond azt, hogy ááá jól van az úgy, kell az a mandula, és ha ne adj isten valaki a te hülyeséged miatt nem műteti meg magát mert elrentetted, és ne adj isten úgy adódik, hogy szívizom vagy súlyos vese gyulladást kap, akkor remélem, hogy nagyon csendbe meghúzod magad, és elgondolkodsz azon, hogy lehet veled van baj, és nem azzal aki betegségek nélkül akar élni!
2015. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam,hogy az ne műtesse ki akinek annyira gáz,hogy rámegy mindenére ,gondolkozz már kicsit légyszives az agyaddal,és ne nevezz engem hipohondernek pláne úgy hogy nem ismersz..és ha azt hiszed,hogy majd műtét után minden problémád megoldódik akkor tévedsz...de majd rájössz saját magad,majd gyere vissza egy év múlva műtét után utána beszélhetünk,de kívánom neked ,hogy ne legyen nálad semmi probléma!!!És a "professzorok" sem Istenek addig isteníted őket amíg rá nem jössz ,hogy az orvos tudomány gyerek cipőben jár még mindig,de tudod mit? nem fogom én itt tépni a szám...akinek van füle az meghallja amit mondok az meglátja a segítő szándékomat aki pedig olyan mint te az csak leugatja az embert,én többet nem kívánok hozzá fűzni ehhez...sajnálom,hogy ebben az országban élek ilyen emberek között :(
2015. nov. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Ja és talán azon is el lehet gondolkozni,hogy vajon honnan jön ez a sok makacs betegség és természetesen mindig télvíz idején bukkan fel és mostanában nyár közepéig kitart...nekem is gennyes volt mindkét mandulám,de jobb volt velük mint nélkülük sajnos...Nyilván a te eseted is olyan ,hogy nincs nagyon választásod,bár lehet hogy lenne rá gyógymód...csak az orvos tudomány hülye hozzá na meg korrupt....mindezek mellett ,hogy te "lehülyézed" az embert én szívből remélem,hogy rendbe jössz,mert nem vagyok tipikus rosszakaró magyar....
2015. nov. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
Lehet én vagyok akkor valami genetikai hulladék, de nekem abszolút nem télvíz idején gyulladt be hanem május 16.-án. Azért emlékszem ennyire pontosan rá, mert évek óta nem voltam beteg. Ennyire beteg meg a 26 évem alatt szerintem sose voltam(kivéve, mikor begőrcsölt a vesém, de annak már 10 éve). Előtte még oda voltunk párommal fagyizni hazajöttünk és Bumm...39,7 fokos láz. Öt napon keresztül. Lábra nem tudtam állni, és bármit tettem (hidegvizes fürdő, hidegvizes takaró, kakukkfű tea, és a rengeteg lázcsillapító beszedése)semmi de semmi nem segített. Hatodik nap elmentem már orvoshoz mert már ájulás szélén álltam tüszős mandulagyulladásom volt májusban! 1000mg-s antibiotikumot kaptam (xylenn). Jó lett minden. Rá két hétre (fagyi nélkül) ismét ugyanez, de most nem vártam hat napot hanem azonnal orvos, ugyanez az antibiotikum. Ekkor már június volt. És június végén ismét begyulladt. Ekkor azt mondta a háziorvosom, hogy két választásom van. Vagy operáció, vagy próbáljuk meg átlendíteni a mandulát ezen. Műtétről hallani sem akartam, tehát sokkoljuk azt a fránya mandulát. Reggel délben este jégrém fagyi hidegüdítő. Hurrá átlendült. Nincs torokfájás nincs mandulagyulladás nincs láz. Túl vagyok rajta. Szeptemberben viszket a lábam (gondoltam a munkavédelmi cipő vagy a strandon összeszedett gomba) canesten két tubus semmi. Már gennyes a lábam. Vettem homoktövis krémet ohh picit jobb. De nem bírom nagyon viszket bőrgyógyászat. Decemberre akartak időpontot adni...addig meghalok. És komolyan ezt gondoltam. Annyira nagy viszkető rohamok jöttek rám hogy szó szerint üvöltöttem, hogy valaki vágja le a lábaimat. Ismerős bejutattott a bőrgyógyászhoz. Közli a doktornő hogy parazitàs bőrgyulladás azaz a szervezetben van egy Folyamatos gyulladás. Fogaim épek mandulám májustól júliusig gyulladásban volt. Akkor az lesz. Menjek fül orr gégére és mivel ilyen hosszú ideig gyulladt már a mandula és látszó külső gyulladást okozott félő hogy a szív izomzatát is károsította, tehát szív ultrahang is kell. Kaptam egy gyógyszert és krémet. Jó minden. Nincs fül orr gége engem ugyan nem műtenek. November elején olyan véres ízt éreztem a torkomban. Mondom anyumnak hogy nézze már meg a torkom. Anyám meg, olyan a mandulád mint ha hiányozna belőle egy jó nagy darab. Csak fül orr gége. Dokinő megnézte elmondtam az előzményt és azt mondta hogy azonnal műteni kell, mert ez már sajnos az életemre mehet rá. Persze félek, rettegek, halálfélelmem van, olyan dolgokban bízok hogy kiesik magától, (ami persze lehetetlen) csak ne kelljen műteni. De úgy néz ki, hogy még csak nem is stagnál hanem egyre rosszabb...az arcomon a bőr is begyulladt (nő létemre) a tenyerem is tiszta gyulladt. Bárcsak helyre jönne és még műtét előtt két héttel is ebben bízok, de tudom lehetetlen, és csak rosszabb egyre jobban. Sajnálom hogy az előző választ indulatból írtam, de tudod ez nálam nem csak egy kora téli megfázás hanem 7 hónapja tartó szenvedés.
2015. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
Lehet én vagyok akkor valami genetikai hulladék, de nekem abszolút nem télvíz idején gyulladt be hanem május 16.-án. Azért emlékszem ennyire pontosan rá, mert évek óta nem voltam beteg. Ennyire beteg meg a 26 évem alatt szerintem sose voltam(kivéve, mikor begőrcsölt a vesém, de annak már 10 éve). Előtte még oda voltunk párommal fagyizni hazajöttünk és Bumm...39,7 fokos láz. Öt napon keresztül. Lábra nem tudtam állni, és bármit tettem (hidegvizes fürdő, hidegvizes takaró, kakukkfű tea, és a rengeteg lázcsillapító beszedése)semmi de semmi nem segített. Hatodik nap elmentem már orvoshoz mert már ájulás szélén álltam tüszős mandulagyulladásom volt májusban! 1000mg-s antibiotikumot kaptam (xylenn). Jó lett minden. Rá két hétre (fagyi nélkül) ismét ugyanez, de most nem vártam hat napot hanem azonnal orvos, ugyanez az antibiotikum. Ekkor már június volt. És június végén ismét begyulladt. Ekkor azt mondta a háziorvosom, hogy két választásom van. Vagy operáció, vagy próbáljuk meg átlendíteni a mandulát ezen. Műtétről hallani sem akartam, tehát sokkoljuk azt a fránya mandulát. Reggel délben este jégrém fagyi hidegüdítő. Hurrá átlendült. Nincs torokfájás nincs mandulagyulladás nincs láz. Túl vagyok rajta. Szeptemberben viszket a lábam (gondoltam a munkavédelmi cipő vagy a strandon összeszedett gomba) canesten két tubus semmi. Már gennyes a lábam. Vettem homoktövis krémet ohh picit jobb. De nem bírom nagyon viszket bőrgyógyászat. Decemberre akartak időpontot adni...addig meghalok. És komolyan ezt gondoltam. Annyira nagy viszkető rohamok jöttek rám hogy szó szerint üvöltöttem, hogy valaki vágja le a lábaimat. Ismerős bejutattott a bőrgyógyászhoz. Közli a doktornő hogy parazitàs bőrgyulladás azaz a szervezetben van egy Folyamatos gyulladás. Fogaim épek mandulám májustól júliusig gyulladásban volt. Akkor az lesz. Menjek fül orr gégére és mivel ilyen hosszú ideig gyulladt már a mandula és látszó külső gyulladást okozott félő hogy a szív izomzatát is károsította, tehát szív ultrahang is kell. Kaptam egy gyógyszert és krémet. Jó minden. Nincs fül orr gége engem ugyan nem műtenek. November elején olyan véres ízt éreztem a torkomban. Mondom anyumnak hogy nézze már meg a torkom. Anyám meg, olyan a mandulád mint ha hiányozna belőle egy jó nagy darab. Csak fül orr gége. Dokinő megnézte elmondtam az előzményt és azt mondta hogy azonnal műteni kell, mert ez már sajnos az életemre mehet rá. Persze félek, rettegek, halálfélelmem van, olyan dolgokban bízok hogy kiesik magától, (ami persze lehetetlen) csak ne kelljen műteni. De úgy néz ki, hogy még csak nem is stagnál hanem egyre rosszabb..
2015. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez elég szarul hangzik....de lehet te nagyobb szerencsével jársz és helyre jön minden,nekem nem volt ennyire gáz a helyzet műtét előtt.Helyi érzéstelenítésben csinálták,és elég szar volt köpni a vért..szó szerint ömlik a vér a szádból és alig kapsz levegőt,közben egy ember fogja a fejed hátulról,hogy ne mozdítsd meg...utána az első korty tea mocsok szar,piszkosul mar...kb a 8. 10. napon pedig falnak mész mert húzódik össze a seb,szó szerint fájdalom csillapítókon élsz és legszívesebben a falat ütnéd...de ki lehet bírni amúgy,az első hónapokban még a torkod is nagyon száraznak fogod érezni,de az viszont javul majd...soha nem volt érzékeny a fülem az éles hangokra ,de műtét óta az is van (valószínűleg nagy adagot kivágtak és ahogy össze húzódott a seb így húzza a fülkürtöt,lehet a fülzúgás is összefügg ezzel),hogy mi köze van a mandulának az ízületekhez azt nem tudom,de soha a büdös életben nem fájt egy ízületem sem,műtét után viszont mindenem recseg ropog serceg,és főképpen a térdeim fájnak,valamintkb két hétig műtét után a vérnyomásom is 200körül volt utána normalizálódott...lehet a tetves cataflam csinálta,a hőemelkedés is műtét után jött elő és legalább fél évig fenn állt,de még néha most is.A nagy tudású önző orvosok mind hülyének néztek természetesen,de tudom mit beszélek,hisz jó megfigyelő vagyok és pontosan ismerem a testemet ezek a dolgok amiket leírtam ezek mind tények és nem tévképzetek,lehet 100 emberből egynél jön elő de nekem elő jött!!Azt mondom előre,hogy lehet mákod lesz és teljesen rendbe jössz,de sajnos fenn áll egy másik variáció is,de nagyon úgy néz ki ,hogy nincs választásod...ha lehet altatásban csináltasd,nem azért mert nem lehet kibírni ,helyi érzéstelenítésben,hanem mert állítólag a lidokain injekció is kiválthat utólagos fül problémákat (mert ugye azt a manduládba kapod ami a fülkürt mellett van közvetlen),valamint javaslom,hogy műtét után és alatt kérj széles spektrumú intravénás antibiotikumot,mert amikor kivágják akkor szóródik a véráramba a sok baktérium (én természetesen nem kaptam,sem műtét alatt sem utána) a mai napig úgy gondolom,hogy bele lehet szarni ebbe az egész egészségügybe...és én hülye még hálapénzt is adtam nem is keveset....
2015. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
Tőlem megkérdezte a fül orr gégész, hogy altatásban szeretném e vagy érzéstelenítésssel. Rákérdeztem tőle, hogy ő melyiket választaná az én helyemben és miért. Elmondta, hogy az érzéstelenítéssel maga a műtét gyorsabb, de utána előfordul, hogy a beteg sokkot is kaphat a rengeteg vértől, elájulhat, rángatózni kezdhet az idegessegtől hiába nyugatózzák le. Az altatás viszont hosszabb az majd egy óra hossza, de a beteg nem látja a vért, nincs idegesség, nincs pánik, tehát emberbarátabb az altatás. És mindkét esetben a gyógyulás ugyanolyan. Tehát egyértelműen az altatást választottam. Az intubálástól viszont félek. Attól mindig féltem már mikor a tv-ben láttam undorítónak tartottam, de állítólag én abból semmit nem fogok érzékelni. Nagyon sajnálom, hogy neked ezek előjöttek, de bízzunk benne, hogy idővel elmúlnak. Én soha az életben nem adtam hála pénzt orvosnak, nem is áll szándékomban, de viszont már kétszer volt nőgyógyászati műtétem (intubálás nélküli) ott az orvos műtét után még csak rám sem.nézett, de viszont a nővérek oltár kedvesek voltak nekik vettem egy-egy tábla csokit, és annyira örültek neki mintha 20ezer Ft-t adtam volna. De orvosnak soha! Elég a nőgyógyászt fizetni (8ezer Ft) de viszont ahhoz ragaszkodom, hogy ha elmegyek hozzá az csak magán legyen, valahogy az sztk-s nőgyógyásztól undorodom van. :-)
2015. dec. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
8/19 vagyok. Legutóbb nekem is nyár végén durrant be a mandulám, láz stb. előtte 16 évesen (8 éve) volt mononukleózisom, ami 40 fok körüli lázzal járt és 2 hétig alig bírtam felkelni, enni, inni, beszélni egyáltalán nem. Na ezután sokkal könnyebben gyulladt be a mandulám. A nyári eset után pár hónappal kezdett hullani a hajam. Most már elég sz*rul vagyok, fáradékony, nagyon fáj a térdem,meg úgy általánosságban olyan, mintha "túlerőltettem" volna magam. Pedig a műtét előtti kivizsgáláson sem találtak semmit, csak a gyulladást. Az összes többi, régebbi problémám ki lett kezelve, jelentős javulással, szóval csak emiatt lehet. Kedden műtenek, de egyre jobban parázok. Remélem nem maradok ott a műtőasztalon. Jobbulást mindenkinek, és ne bántsuk egymást :)
2015. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!