Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a vérszegénység tünetei/kö...

Mik a vérszegénység tünetei/következményei?

Figyelt kérdés
Utánanéztem a neten is, és tudom, hogy a sápadtság, levertség, fáradékonyság, hajhullás pl. lehetnek tünetek, de valaki tud erről bővebben mesélni, aki esetleg már tudja magáról biztosan, hogy vérszegény? És lehetnek ennek súlyosabb következményei, vagy ez csak ilyen "apró kellemetlenség"?

2015. júl. 28. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A felsoroltak lehetnek más beetegség tünetei is, szerintem minél előbb el kellene menned a háziorvoshoz, kellene egy vérkép, abból kiderül, hogy vérszegény vagy-e, vagy más a baj.
2015. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pont ma voltam vérvételen :) de egyébként nekem az orvosom mondta, hogy biztos vérszegény vagyok. voltak/Vannak "durvább" tüneteim is, ezek is lehetnek bármi miatt, pár napon belül úgyis kiderül.. csak addig is érdekel, mit mond, aki esetleg már tapasztalt hasonlót :)
2015. júl. 28. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a fáradtság volt a legdurvább, emiatt kértem labor beutalót legalább 5x. Egyetlen kivétellel mindig vashiányos vérszegénység volt az ok mint utólag kiderült. Akkoriban olyan is volt, hogy én magamon nem éreztem de anya hozott nekem vastablettát, hogy már megint nagyon sápadt vagyok. (20 éves korom alatt állandóan vérszegény voltam). Legutóbb viszont tévedtem, magnézium hiány okozta szívritmus zavar volt az oka a fáradságnak. Utólag belegondolva ez az eset annyiban tért el a többitől, hogy rosszul aludtam éjszakánként, miközben vérszegényen nagyon jó alvó voltam de több volt az alvásigényem és hamar elfáradtam. Mást nem tapasztaltam.

Állítólag.. vashiány esetén ahogy lehúzod az alsó szemhéjadat, fehér a színe és nem halvány pirosos/rózsaszínes. De ebből nem tudom mi igaz. Terhesség alatt voltam vérszegény, ez az illető megnézte a szemem és azt mondta nem vashiány. A labor beigazolta. Vérszegénységet okozhat más is de nagy általánosságban vashiány az oka.

2015. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!