Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pattanásos bőr 22 éves kor...

Pattanásos bőr 22 éves kor felett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, férfi, és jelenleg már 17 éves korom óta szenvedek a pattanásaimmal, eddig még semelyik gyógyszerrel sem tudtam enyhíteni a tüneteket. Általában nincs sok akne rajtam, 4-5 darab szokott rajtam lenni, viszont nyáron ez a szám megnő akár 6-7 db-ra is.


Évente járok vérvételre, és hormonvizsgálatra is, idáig minden eredményem tökéletesnek bizonyult. 3 évig használtam Duac gélt, majd felírt a bőrgyógyászom patikában kikevert kenőcsöt. Majd ezek után következet egy másik gyógyszer, folyékony, barna színű és olyan a szaga mint a kőolajnak. Az utóbbit csak éjszaka kenhettem fel az arcomra, mivel szúrós szaga volt, így szociális környezetben nem túl barátságos. Majd 1 éve írt fel a doktornő szteroid tartalmú "Elocom" nevezetű kenőcsöt, ezt májusig használtam, úgyszintén kisebb sikerrel. Májusban olvastam egy fórumon, hogy az "Akneroxid" nevű gélt ajánlják pattanásokra, és sokaknak sikeresen "elpusztította" a kórokozókat. Így én is vettem a patikában Akneroxid 50mg/g gélt. Használtam egészen augusztus közepéig (természetesen betartva az 1 hetes "pihentetőkúrát", mely segítségével nem szokik hozzá a bőr a hatóanyaghoz, így nem leszek immunis rá), kicsit kiszárította a bőrőm, így testápolóval hidratáltam az arcon, mivel ez sem hozott nagy változást, aug közepén váltottam az erősebbre, a 100mg/g gélre. Ezzel is egy kissé kiszárad az arcom de nem vészesen, így hidratálom, de továbbra sem észlelek javulást. :(


Reggel és este is megmosom az arcom, napközben abszolút nem érek a bőrömhöz, ezzel megakadályozva az esetleges kosz, bacilus felvitelét az arcomra, valamint tonikot is használok.


Nem tudom, mi tévő legyek, már több mint 5 éve keseríti meg az életem a pattanások, és szeretném mihamarabb kiiktatni ezt a problémát.



Előre is köszönöm segítőkész válaszaitokat, tanácsaitokat!!



Ui.: Üzletember vagyok, így számomra fontos az ápolt megjelenés.



2015. szept. 4. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában olyan 6 évig szokott tartani. Nekem 13 éves koromban volt rengetek.. egy tűhegyet nem tudtam hozzáérinteni az arcomhoz, tele volt aknéval.. hiába is kenegettem.. Aztán egyre kevesebb lett és most 21 vagyok, fél évente 1-2 jön ki, mert egyébként egy sincs, csak kisebb kráterek maradtam az arcomon.
2015. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egy nagy probléma, hogy testápolóval hidratáltad vissza a bőröd. Ha zsíros és pattanásos, nem kellene testápolót kenni rá, hanem kimondottan pattanásos bőrre kifejlesztett szérumot vagy krémet, a Bioderma Sebium termékcsaládja, illetve az Eucerin DermoPurifyer családja is nagyon, de nagyon jó.

A tonikot csak akkor javaslom, ha nincsen benne denat. alcohol, az ugyanis szárít, amitől csak pattisabb leszel.

Próbálj meg kialakítani egy rutint, szóval legyen egy arclemosód, krémed, esetleg tonikod is, amivel ápolod a bőröd, illetve egy kimondottan pattanásokra használható krémed, pl az Akneroxid, ha az úgyis segített valamelyest, vagy akár La Roche-Posay effeclar duo, hasonlók.

2015. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Az az érdekes, hogy nekem nem zsíros a bőröm, mégis alakul ki rajta pattanás. Tonikból a garnier termékcsaládot használom, hetente 4x. Már unom a bőrgyógyászokat, mindegyik ugyanazt a krémet akarja felírni, hiába mondom nekik, hogy azt már próbáltam, és nem segített. Tavaly télen voltam egy másik bőrgyógyásznál is, akkor 3 db akne volt rajtam, ő nem írt fel semmit, mert állítólag szép a bőröm és örüljek neki hogy csak 3 van rajta. Ez egy kicsit felháborított... :/
2015. szept. 4. 14:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg részt vett lézeres akne eltávolításon? Megéri?
2015. szept. 4. 14:53
 5/6 szamo77db ***** válasza:
Azt mondom, kifejezetten kozmetológiai szakrendelésre kellene elmenned. Talán ők tudnának segíteni neked.
2015. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm a válaszod. Mely kozmetológiai szakrendelést ajánljátok itt, Budapesten? Azért kérdem, mert van egy pár, és hát megint nem akarok olyanhoz kerülni, ki rajtam "teszteli" a gyógyszerek, krémek hatását. Meguntam, hogy kísérleti alany vagyok a bőrgyógyászatokon.
2015. szept. 10. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!