Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió, szorongás?

Depresszió, szorongás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon magányosnak és sikertelennek érzem magam. Képtelen vagyok kézben tartani az életem, elégedetlen vagyok magammal, ugyanakkor nagyon szeretnék célt találni, mindenben jól teljesíteni. Barátaim nincsenek, házasságom majdnem tönkrement, ami nagyon megviselt. Itthonról dolgozom, de nagyon egyedül vagyok, ki akarok mozdulni, legalább kollégák vegyenek körül. Muszáj lesz döntenem, egyszerre két munkát nem tudok végezni, pedig annak örülnék legjobban. Most viszont nagyon padlón vagyok. Hatalmas stressznek voltam kitéve és még magamnak is generálom. Túl sokat foglalkozom azzal mások mit gondolnak rólam. Ez főleg abból fakad, hogy itthon vagyok, tehát nem csinálok semmit. Ami megrémít hogy azon kaptam magam, hogy sokat beszélek magamban. Most ott tartok, hogy egész nap fekszem, nagyon nehéz bármit elvégeznem, ettől még szomorúbb vagyok. Alvászavarom van, sokszor pedig szinte pánikig fokozódó félelem fog el. Képtelen vagyok leállítani a gondolataimat. Amik többnyire negatívak, szomorúak, ijesztőek, félelmetesek. Voltam háziorvosnál, de nem váltottam ki amiket felírt. Nem akarok gyógyszert. Valaki tud ajánlani egy jó pszichológust? Hogy másszak ki ebből? Meddig fog tartani? KB.3 hete vagyok ilyen.
2015. okt. 7. 16:55
 1/2 anonim válasza:

Szia,


Ha mar ennyire sulyosak a tunetek en mindenkeppen orvosi segitseget kernek.

A gyogyszerektol nem kell felni, csak helyesen es esszeruen szedni. Amikor mar kezdesz jobban lenni el lehet oket hagyni szepen, lassan, de gyogyszerek nelkul szerintem csak egyre rosszabbul leszel.

Nekem panikbetegsegem volt/van, hol jobb, hol rosszabb. En se szedem a gyogyszereket esz nelkul, de legalabb a rossz napokon is segitenek normalis eletet elni.

2015. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekkel vigyázni kell és terápia nélkül semmi hasznuk. Csupán a tüneteket tompítják, nem gyógyítanak meg. Terápiára van szükséged, az pedig, hogy gyógyszer kell-e az állapotod súlyosságától függ. Ezt szintén egy terapeuta tudja megítélni. A háziorvosnak nincs rálátása erre, ő csak gyógyszert tud felírni. Keress olyan pszichiátert aki pszichoterapeuta is, vagy keress pszichológust.
2015. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!