Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok es negy a...

Cukorbeteg vagyok es negy a hasam a gyogyszertol, mit egyek, igyak?

Figyelt kérdés
Nyilvan cukorbetegkent nem mindegy, viszont idopontom a diebetologiara 2 het mulva van, addig is a hazi orvos Mefpralt irt fel,amitol halostennek nem durvan, de megy a hasam. Most reggel elindultam iskolaba,de feluton leragadtam, ugy hogy epp haza fele tartok, es mar gondolkozok hogy mit lehetne enni/ inni ami megfogna a hasam annyira, hogy eltudjak jonni otthonrol. A segitseget elore is kpszonom!

2015. okt. 12. 08:22
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Ne idegeskedj, sokaknak megy a hasa ettől a gyógyszertől is, meg a metformintól is, de idővel elmúlik....

Próbálj meg sok zöldséget enni, salátát, grillezett husit. Ne egyél olyan ételt, ami neked szorulást okoz.

Az ilyenkor nem jó.És sok folyadék.

2015. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Vegre valaki, aki ertelmes valaszt kepes adni!:)

Nagyon szepen koszonom a tanacsodat!:)

2015. okt. 14. 08:30
 13/21 anonim válasza:
Szívesen :) Hányas volt egyébként a cukrod, amivel a doki diabetológushoz küldött?
2015. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Cukorterhelésen voltam, az éhgyomri 9, próba reggeli után 1 órával 14.

Egyébként feleztük az adagot, és így már nem megy a hasam. :) Aztán majd meglátjuk, hogy növelni kell-e, vagy sem.

2015. okt. 18. 13:48
 15/21 anonim válasza:
Az tényleg magas :( Majdnem jobbulást akartam kívánni :D Minden esetre örülök, hogy elmúlt a hasmenés :)
2015. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajnos varhato volt. Kiskorom ota sulyproblemaim vannak, ha sikerul is fogyni ha elkezdtem normalisan taplalkozni 2y-3x annyj jott vissza. Aztan az endokrinologian jott az indulonrezisztencia, de sajnos mire eszrevettuk mar oialakult.. de nagyszuleimnek es szuleimnek is problemai vannak, a magasvernyomas es a cukorbetegseg is meg van, sajnos magas vernyomasos mar 6eve kiderult. Most 18evesen, eleg nagy csapasnak erzem a sorstol meg ezt is, de bizom benne hogy a diabetikus majd segit a helyes taplalkozasban es fogyni is siekrul vegre, illetve a cukrom is normalizalodik. Koszonok tenyleg mindent!:)
2015. okt. 19. 13:19
 17/21 anonim válasza:

A Merkformin, azt szedem én, meg a meforal, meg a többi nem tudom mennyi ilyen van, mindnek egy a hatóanyaga, segítenek a fogyásban, ha betartod a diétát, és mozogsz.

Próbálj meg heti 3x csinálni valamit. nekem van szobabiciklim, de megteszi egy nagy séta is, 40perc, 1 óra.

A diétára meg nem úgy kell gondolni, hogy haljál éhen, hanem egyél minél több zöldséget.

Én például felfedeztem az árpát (gersli), ugyanannyi szénhidrát tartalma van, mint a rizsnek, viszont csak 55 a glikémiás indexe. Ebből szoktam mexikói mix-el, vagy hasonlóval zöldéges rizottót csinálni, és elég szép adagot lehet belőle megenni, és könnyű elkészíteni :)

csináljál csirkemellből grillezett husit.

Vagy például mint a girosztál, csak sültkrumli nélkül, vagy csak kevéssel. Isteni kaják vannak, csak ki kell okosítani magadat :) Kell egy kis fantázia. A dietetikus is nagyon sokat segített nekem annak idején :) És írod, hogy 18 vagy, én már több, mint kétszer ennyi :) de ne keseredj el. Vesd bele magad a netbe, meglátod, sokkal egészségesebb leszel ezzel az új étrenddel. A junkfoodot felejtsd el. Meg a sok csipszet, meg minden szart, ami tele van adalékanyaggal.

Úhh, kicsit bőlére fogtam, bocsi :)

2015. okt. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy egyre melyebben beleasom magam a temaba, kezdek rajonni hogy igy is lehet finomakat enni!:)

Az ehgyomrim most 6volt, pedig egyenlore annyit valtottattam hogy nem eszem feher kenyeret, sok zoldseg, kevesebb gyumolcs de csak delelott es figyelek a vacsorara, a szamolgatas meg nehez, probalom tanulni hogy mibol mennyit, es mikor szabad.:) Meg ezen javitani kell, de mar sokkal jobb mint a 9. :) Elso sokerelmeny pipa!:D remelem a kovetkezo mar a sulyomnal lesz.. :)

Sajnos a szobabicajom rossz,de parom igyekszim megbutykolni, hogy hasznalni tudjam. Elvileg holnapra jo lesz:))) egyenloe napi fel ora a ter a mozgasban, ugy hogy 3nap mozgas es egy nap piheno. :) Nagyon szepen kpszonom az otletet a rizs helyett, en barna rizst vettem, persze azt is modjaval, de ezt is kifogom probalni. :) Illetve meg irtak nekem a bulgurt ist.

Meg a sutiken gondolkodtam, mert eleg edes szaju vagyok, epp keresgelek hogy hogyan lehetne egeszseged/diabetikus formakat olteni ah incsiklandozo sutiknek. :)

2015. okt. 21. 10:16
 19/21 anonim válasza:

Akkor még van egy nagyon hasznos tanácsom!

Délelőtt és reggel a legrosszabb az inzulintermelése az embernek.

Ha gyümölcsöt eszel, akkor azt délután tedd. 4 körül.

Reggelire lassú felszívódású szénhidrátot egyél csak.

Ebédre és vacsira vegyesen szokták javasolni. Délután mehet a gyors magába.

2015. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Oh, koszonom!:)
2015. okt. 23. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!