Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már cukorbetegség?

Ez már cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Ma ebédre ettem egy tányér karalábé levest,volt benn zöldség és tészta is.Második egy tányér nokedli gomba pörkölttel.Kíváncsiságból mértem 2óra elteltével és 10,5 volt!Megijedtem,cukor beteg lettem?

2015. nov. 6. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 10,5 mmol/liter a glükóz a véredben, akkor az magas érték! Nagyon ajánlom, hogy mihamarabb fordulj orvoshoz, hogy elvégezzenek rajtad cukorterheléses vizsgálatot.
2015. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen ez komoly dolog és cukor betegséget jelent, ami kezeletlenül bizony komoly, nehezen visszaforditható szövődmények forrása lehet, még hozzá pár éven belül.


Mindenképp menj vele orvoshoz! Ez nagyon fontos.

Sokan nem is veszik ésre időben, csak miután már késő.

Ebből a szempontból neked még szerencséd van, hogy időben meg tudjátok fogni.

2015. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Elmegyek dokihoz!Lehet kapásból gyógyszert kapok...
2015. nov. 7. 07:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Erősen valószínű, hogy elküld labor vizsgálatra, vérvétel, vizeletvizsgálat, de addig is leálít a szénhidrát fogyasztásról amit a saját érdekedben csak jalavasolni tudok. megijedtem én is amikor elsőre megtudtam, hogy ez a baj, de mára rájöttem hogy a lényeg még az, hogy a koleszterint is megfogják, ha kicsit is magasabb és a diétát be kell tartani mellette szedni kell a cukor gyógyszert is, akkor nem lesz baj.


Azt is megtanultam, hogy egyszerre annyit és olyan gyors felszívódású szénhidrátban szegény élelmiszet kell fogyasztani, és mennyiségben annyit aminek a szénhidrát tartalma másfél-kettő órán belül úgy le tud bomlani a szerveztben, hogy a vércukor értéke 6 körül, vagy alatta legyen (de semmiképp ne legyen az étkezés utáni második óra végén 7.7 fölött).


Sok mindent lehet enyi, amiben nincs gyors felszívódású szénhidrát, persze van amiből csak egyszerre keveset. ha pl eszel egy almát és az utána kettő órával mért érték túl magas, akkor legközelebb csak felet egyél.


Mindent lehet ennyi (cukron és fehér liszten kívül), de egyszerre csak egy féléből keveset, ami lebomlik normál értékre a következő két órán balül.


Ezt sok orvos nem mondja el így, de én magamon kitapasztaltam és előtte már hallottam mástól is, amikor még nem ztudtam, hogy szükségem lesz rá valamikor, de én mindent megjegyzek mert hátha valakinek még jó lesz. most jó mert én is így étkezem és tovább tudom adni pl. neked. :)


jaj, ne felejtsd el a labor eredményben megtudni a koleszterin szintedet, hogy normális vagy magas-e. Az nagyon fontos, hogy azt kontrollálni tudd megfelelő gyógyszerrel, mert a cukorbetegség a koleszterin érben való kirakódásával hozza létra a kártételét. Már magamon tapasttaltam, de utána gyorsan kezdtem szedni, amikor rájöttem, hogy az segít.


Persze mellette lehet omega3 olakjokat szedni és CLA-t ami nálam is segít a súlyt kordában tartani és a cukrom is normális azóta. Korábban volt az gyógyszerrel együtt is 8-12 körül. most normális, de a mozgás az kell hozzá. én kerékpározom sokat hegyi túrázás szintjén.

Ezek így egyben hatnak jól.

2015. nov. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a segítséged és amiket írtál.Majd megírom az eredményeimet vérvétel után.
2015. nov. 8. 09:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó, rendben. kíváncsi vagyok rá, és arra is, hogy milyen gyógyszereket kaptál.
2015. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megvan a labor eredményem.Nem tudom pontosan melyik érdekel de leírok párat és ha kell még valami akkor írd meg.

Glukóz:8,3

Koleszterin:4,9

Triglicerid:2,68

HDL koleszterin:1,18

LDL koleszterin:2,50

Haemoglobin A1c:6%

2015. nov. 10. 08:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Most csak röviden válaszolok.

Itt egy labor normál érték táblázat:

[link]


Szerintem itt értékeld ki.

2015. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket.Ez mikori?2015-ös?Mert ez alapján szinte mindenem jó kivéve az éhomi vércukrot.A háziorvosom azt mondta most diéta +több(sokkal)több mozgás mert eddig ülő munkám volt így a mozgásra nem figyeltem eléggé oda sajnos.És 3 hónap múlva újra megnézeti a éhomit meg a 3 havi átlagot.
2015. nov. 11. 07:56
 10/11 anonim ***** válasza:

A lap legalján olvasható ez a szöveg:

"Intranet | Minden jog fenntartva! © 2013 Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat"

2015. nov. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!