Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek klausztrofóbiás...

Szerintetek klausztrofóbiás vagyok?

Figyelt kérdés
Ha nagyon szűk helyen vagyok, vagy ha pl valaki sokáig szorosan megölel...ugy érzem mintha nem tudnék megmozdulni, elkezdek fulladozni, levegőért kapkodok...mitől lehet ez?

2015. dec. 7. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizony ez a leírás alapján annak. De látatlanban nem akarok diagnózist mondani. Ha valóban az, akkor is csak egy enyhe forma a leírás alapján.

Ha (pánikszerűen) félsz szűk illetve zárt helyiségekben tartózkodni, autóban, alagútban, repülőn, pincében, felvonóban, bárhol, ahol nincs közvetlen kijárat, félsz a zsúfolt helyeken, akkor igen, ez klausztrofóbia. Ha netalán már attól is megijedsz, ha sorban kell állnod, vagy szűk ruhában vagy, vagy félsz, hogy megfulladsz levegőtlenség miatt egy ilyen szűk helyen, akkor egy súlyosabb formája alakult ki nálad.

De mint mondtam, látatlanban nem fogok semmi biztosat mondani. Érdemes elmenni egy szakorvoshoz, ő biztosabbat tud mondani, és segíteni is megpróbál.

2015. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*Bizony ez a leírás alapján annak tűnik

Elnézést :D

2015. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!