Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2,5 hónapja torokfájás mitől...

2,5 hónapja torokfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja fáj a torkom. 1 hónapig nem fordultam orvoshoz ,gondoltam "megoldom". 1 hónap után mikor már mindent kipróbáltam muszáj volt. A vérvétel a CRPD 30-as értékén kívül semmi más gond nem volt,állítólag az a gyulladás miatt van.Amit még a doki észrevett,hogy a manduláim nagyobbak kicsit. Kaptam antibiotikumot 3- naposat. Amíg szedtem nem fájt,majd újra beütött. Mostmár a fül-orr gégészetre mentem vissza,ahol nyák vizsgálaton és röntgenen voltam mindkettő negatív volt,se baci se semmi.Ezen a ponton már alig tudtam nyelni is,annyira fájt,a nyelvemre is kiterjedt.Ugyanúgy piros a torkom. Kaptam Augmentin antibiotikumot,ami ugye 7 napos. De az az érzésem,hogy amint később veszem be a szokásosnál ugyanúgy fáj. Még 2 nap van hátra az antibiotikumból. Valakinek volt hasonló ? Mit tanácsoltok? Esetleg érdemes lenne,megnézettetni a fogaimat,hátha onnan van a gond?

Köszi előre is,sajnos már tanácstalan vagyok,a dokik is hülyének néznek.:/



2016. febr. 27. 06:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mutasd! Csinálj képet a torkodról.Hány éves vagy?
2016. febr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyobb a mandulam az atlagosnal, semmi panaszt nem okozott eddig.

Viszont volt hasonloban reszem,mint neked.

En is egyedul szerettem volna megoldani, aztan a 40fokos lazzal mar nem tudtam mit kezdeni. Bar en nem szedtem rendesen az antibiotikumot, hanem osszevissza, de nekem is elmult utana visszajott, es ez tobbszor megismetlodott.

Aztan magatol abbamaradt. Lehet nehezebben gyogyulsz, mert halogattad, nem art, ha megnezeted a fogaidat, de lehet a fuledet is kene, az is hatassal van a mandulara.

2016. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Igen,érdemes lenne a fogaidat is megnézetni!A gégédet,garatodat tükrözték már?Hány éves vagy?

Nekem is hasonló gondom van a torkommal.Már túl vagyok a gégészeti kivizsgáláson.Idült garatgyulladást állapítottak meg a gégészeten.Érzékeny a torkom,mindig piros.Volt torokváladék vizsgálat,negatív lett.Az egyik mandulám nekem is nagyobb.A fogaimat is megnézettem nézettem.Végigcsinálok minden vizsgálatot.Refluxot is emlegetett a doki,mennem kell majd gyomortükrözésre is.Nézd meg,nekem mindig ilyen a torkom:

[link]

[link]

2016. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

[link]


22 éves vagyok. A tükrözés nekem kizárt azt mondták nem lehet reflux,hogyha nem jön fel gyomorsav. Az az igazság nem tudom képen mennyire látszik egyáltalán ,de olyan mintha ilyen pici sárga hólyagok is lennének a torkomon ,meg egy nagyobb ez így nem feltétlenül látszik. De ez eddig nem volt. A fülemet egyébként megnézték ,mármint belekukkantott a fül- orr gégész. Egyébként gégét garatot nem tükröztek ,nem is említette a doki. De valószínű,hogy számíthatok rá ,hogyha nem múlik el az antibiotikumtól hétfőig. Az az igazság,hogy kezdek pánikolni. Tudom,hogy nem kéne. Biztos ,hogy nincs nagy baj a pakliban,ha a vérkép baci rész negatív,de ....

2016. febr. 27. 15:17
 5/26 A kérdező kommentje:
A kép egyébként vakuval készült ,szóval kicsit torzít a színen. Nem ilyen sárgás.
2016. febr. 27. 15:18
 6/26 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolóhoz:Csak,hogy tudjam mire számítsak ezek a tükrözések mennyire kellemetlenek? Meg mire számítsak,lehet ezzel valamit csinálni? Egyébként nekem is kiskorom óta mindig piros a torkom állandóan. Sokszor elküldtek fogászatról is,hogy nem kezelnek,mert beteg vagyok,pedig semmi bajom nem volt.
2016. febr. 27. 15:21
 7/26 anonim ***** válasza:

Igen,kicsit csalós a kép,de látszik,hogy elég piros lehet és neked a bal oldali mandulád a nagyobb.A hátsó garatfal is hólyagos.Próbálj még képeket csinálni.Fiú vagy lány vagy?

Azért mert a tükrözést a lányok állítólag jobban bírják,bár a garatreflex erősségétől függ.Gégészeti alapvizsgálat,biztos nálad is megcsinálják majd.Nekem már sokszor csinálták,mindig ha odamegyek.Az én torkom is állandóan piros,érzékeny.A gégetükrözésnél kihúzzák a nyelved,a tükröt ledugják a torkodig és hosszan "eeeee"-t kell mondani.Kb.10 mp,ha öklendezel többször is ledugják.Kellemetlen de kibírható.Én mindig öklendezek közben,mert hozzáér a tükör a torkomhoz,nyelvcsapomhoz.

Garattükrözés csak egyszer volt nekem,spatulával lenyomják a nyelvet és a tükörrel benéz a garatívek alá,az orrgarat felé.Az sem kellemesebb.Nem akartalak megijeszteni,de te kérdezted.Van még képem,most talán nem olyan vészes a torkom.Szerinted?

[link]

2016. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem a jövő hét vége felé kell visszamennem a gégészetre,remélem rendbe jön addig.Reflux biztos nincs,a sav nekem sem jön fel.Az állandó garatgyulladás a gond.Az átlátszó kis hólyagok nekem is ott vannak a torkomon,ezeken a képeken jobban látszik.

[link]

[link]

2016. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem ijesztettél meg annyira,ha a gyomortükrözést kibírtam akkor ez sem lehet rosszabb az alapján amit mondasz. :) Látom ez a krónikus garatgyulladás lehet a torok szárazságától.Por,stb. Ez Nekem duplán is lehetséges takarító vagyok varrodában és ott mérföldekkel jobban fáj a torkom,a textilpor megöl. Meg,hát sajnos dohányzom. Bár most elhatároztam magam,hogy legalább míg elmúlik leteszem,ha meg az megy akkor le is tudok szokni.
2016. febr. 28. 09:04
 10/26 anonim ***** válasza:

Lehet akkor ez egy allergiás reakció a textilporra.

Ismerősömnek a bőrportól volt tiszta ótvar belül az orra, a barátom pedig véresre vakarja magát a vasportól.

2016. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!