Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2,5 hónapja torokfájás mitől...

2,5 hónapja torokfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja fáj a torkom. 1 hónapig nem fordultam orvoshoz ,gondoltam "megoldom". 1 hónap után mikor már mindent kipróbáltam muszáj volt. A vérvétel a CRPD 30-as értékén kívül semmi más gond nem volt,állítólag az a gyulladás miatt van.Amit még a doki észrevett,hogy a manduláim nagyobbak kicsit. Kaptam antibiotikumot 3- naposat. Amíg szedtem nem fájt,majd újra beütött. Mostmár a fül-orr gégészetre mentem vissza,ahol nyák vizsgálaton és röntgenen voltam mindkettő negatív volt,se baci se semmi.Ezen a ponton már alig tudtam nyelni is,annyira fájt,a nyelvemre is kiterjedt.Ugyanúgy piros a torkom. Kaptam Augmentin antibiotikumot,ami ugye 7 napos. De az az érzésem,hogy amint később veszem be a szokásosnál ugyanúgy fáj. Még 2 nap van hátra az antibiotikumból. Valakinek volt hasonló ? Mit tanácsoltok? Esetleg érdemes lenne,megnézettetni a fogaimat,hátha onnan van a gond?

Köszi előre is,sajnos már tanácstalan vagyok,a dokik is hülyének néznek.:/



2016. febr. 27. 06:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Holnapra van időpontom gyomortükrözésre.Kicsit most is be van gyulladva a torkom,néztem a tükörbe de remélem azért megcsinálják.Tartok tőle de remélem valahogy lenyelegetem majd a csövet,más is kibírja.Én nem szégyenlem ha öklendezek,a gégészeten is mindig szoktam,ha a torkomba nyúlkálnak.Majd megírom az eredményt.

Neked mi van a torkoddal,kiderült már valami?

2016. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Majd mond el mi történt.Mit állapítottak meg.Én csak pozitívat tudok mondani így kb több,mint 10 napja szedem a savlekötőt,meg iszok napi 3 citromlevet kajálás előtt. Figyelek,hogy ne egyek savasat ,csökkentettem a dohányzást. Lefekvés előtt 2 órával eszek utoljára,leszoktam a szénsavas italokról. És a torkom kevésbé piros. Sőt néha előfordul ,hogy egyáltalán nem fáj, 2-3 napig. Aztán max a nyelvem hátulja 1-2 napig az egyik oldalon. De akkor sem a torkom. Most nem fotózom le,egyáltalán nem tudom,hogy a változás látszana-e így képen,de szerintem szebb egyáltalán nem az a mélyvörös,bordó színű már,hanem csak halványpiros. De lekopogom. :)
2016. márc. 17. 16:40
 23/26 anonim ***** válasza:

Túl vagyok a gyomortükrözésen,annyira nem volt vészes mint gondoltam.Nem a cső hossza,inkább a vastagsága ijesztett meg.Nem hittem,hogy le fog menni a torkomon.Öklendeztem,mikor átment a garatomon,de ahogy beleért a nyelőcsőbe,nyeltem nagyokat és hamar lement.A dokinő pár perc alatt végzett a vizsgálattal,hamar kihúzta,de nekem is az volt a rosszabb.Végig öklendeztem,nagyon irritálta a torkom,nyelvgyököm.Nem találtak semmit,minden rendben van.Nem tudom már milyen vizsgálatokra menjek.Te hol voltál még?Jövő héten megnézetem a fogaimat,aztán vissza a gégészetre,akarok csináltatni torokváladék vizsgálatot is.Egyébként néhány hete nekem sem fáj a torkom,de szerintem még mindig pirosabb mint kéne.Arra gondoltam,ha kivetetném a manduláimat,lehet jobb lenne,de a manduláimmal nem szokott gond lenni,így nem tudom van-e értelme.A doktornő ajánlotta a langyos,kamillás gargalizálást,tegnap óta csinálom és úgy érzem,és látom a torkomon is,hogy használ.

Azért el akarok majd menni egy gégészeti magánrendelésre is,hátha ott kiderül,hogy lehet megszüntetni végre ezt a krónikus garatgyulladást.Mutatok egy 2 héttel ezelőtti torokfotót,sajnos ezen a manduláim nem látszanak,de majd csinálok olyat is amin látszik!....Na,mit szólsz?

[link]

Azért tegyél fel te is képet,kiváncsi vagyok,neked milyen most a torkod.

2016. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Délután csinálok képet majd,egyébként a tied,még mindig szebb mint az enyém. :) Képen nem igazán érzékelem a sajátomon a javulást,bár a manduláim kisebbek. Nem voltam máshol csak gégészet,meg háziorvos. A fogaimat nem nézettettem még meg. Idővel az is sorra kerül,csak így is sok időt kihagytam fősulin. A gégészeten egyébként nekem azt mondta a doki,hogy nem gyanakszik a fogaimra és az ínyemre még arra a kis duzzanatra sem az ínyemen,mert látszana,hogy onnan indul ki a gyulladás ,de semmi ilyesmi nem látszik. A manduláidról amúgy le fognak beszélni,mert ha nincs vele gondod, akkor az csak jó ha ott van ,hiszen az óvja meg a többi szervedet, azért van ,hogy előbb annak legyen baja.

A dokik hülyének néznek dolgot teljesen át tudom érezni,nekem is csak a "nem tudjuk" meg hümmögés volt,hogy "hát legye ez a gyógyszer,de amúgy nem tudom". Már vártam a "pszichológus" megszólalást,mert kiskoromban sokat voltam beteg,és akkor az lett a vége,hogy oda küldtek.

Kitartás! :/ Az,hogy csúnyább a torkod ne ijesszen meg. Nekem a tiednél sokkal pirosabb a "normális". Inkább arra koncentrálj,hogy fáj-e vagy sem. :) A pirosságról sok minden tehet.

2016. márc. 19. 05:46
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az túlzás,hogy az én torkom szebb,persze látnom kéne a tied milyen most.A manduláimmal kapcsolatban igazad van,nem fogják kivenni,meg felesleges is lenne,már arra sem emlékszem mikor volt begyulladva utoljára.A fogaimat megnézetem,mert olvastam,hogy fogtól is lehet gyulladásban a torok.Megyek a gégészetre is,viszem a gyomortükrözés eredményét,remélem megvizsgáják a torkom is.Mindig másik dokihoz mentem eddig,hátha valamelyik mond valami értelmeset,de kettő szerint krónikus garatgyulladás,volt aki szerint semmi baja,a többi meg semmit se mondott csak nézegette a torkom és írt fel gyógyszert.Pedig voltam vagy 10-12 dokinál.

A kamillás gargalizálást 4.napja csinálom és úgy látom ez a megoldás.Úgy látom már lényegesen szebb tokom,fakóbb és nem fáj egyáltalán.Neked is ajánlom,próbáld ki és majd meglátod lesz-e változás!Most néztem a tükörbe és azt hiszem ennyire másnak is piros.Majd csinálok képet is.

2016. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége a torokfájásotoknak? most én járok hasonló cipőben, kérlek ha lesz időtök segítsétek meg embertársaitokat, és írjatok tapasztalatot :)
2017. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!