Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék a magas koleszter...

Mit tehetnék a magas koleszterinszintem ellen? Sajat tapasztalatok?

Figyelt kérdés

8,5 a koleszterinszintem(tegnapi verkepem) ez joval a felso hatar felett van

Egészségesen etkezem,nem vagyok túlsúlyos ,vilageletemben sportoltam persze ritkan eszek en is egy-ket dolgot amit nem kellene. Valoszinuleg orokletes dologról van szó de mindent szeretnek megtenni annak erdekeben hogy ez a szint a normalisra csokkenjen. Azt olvastam, hogy a husok es allati eredetu tejtermekek elhagyasaval javithato a dolog. Valoszinu, hogy ezzel javithatnek a helyzetemen?

Minden valaszt koszonok elore is

Nagyon ketsegbe vagyok esve 21/N


2016. márc. 10. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor mi ikrek vagyunk :))) Nekem is pont ennyi, és nem vagyok egy zabagép . Kaptam koleszterin csökkentőt, t'án segít . Dohányzol ?
2016. márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Remelem segiteni fog neked!:)

Lehet, hogy nekem is ez lesz a megoldás bar nem szeretnek eletem vegeig gyogyszert szedni:(

Nem, nem. Nagyon dohányzásellenes vagyok.:)

Igazabol fogamzásgátlót szedek ami biztos radob egy lapattal de azt mar szedek par eve es eddig nem volt ilyen ertekem soha. Kicsit értetlenül állok hozza hogy ez hogy lehet mikor talan most meg jobban megvalogatom,hogy mi keruljon az asztalra mint regen

Egyebkent egy eve voltam kb ezelott vervetelen akkor epphogy beleesett meg a normalis tartomanyba.

2016. márc. 10. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt még soha ilyen magas :) 5,00 talán . Dohányzás is okozhatja állítólag a magasabb értéket, vagy zsíros tejtermékek (sajt, 2,8 % feletti tej, stb) . A gyógyszert én sem tervezem életem végéig, most egyszer aztán majd meglátom .
2016. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amúgy én a helyedben várnék egy picit és megkontrolláltatnám azt a koleszterint .


(előző voltam):)

2016. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Halolaj szedése, és/vagy sok hal fogyasztása. Nekem rendbe hozta a koleszterinszintemet.
2016. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Arról ugye fogalmatok sincs, hogy a koleszterinszinttel való manipuláció az évszázad egyik legnagyobb csalása?? A felső értéket úgy állítják be, hogy minél több ember érhesse el és el tudják neki adni a májkárosító és teljesen felesleges gyógyszert...


"A koleszterin se nem JÓ, se nem ROSSZ!


LDL = Alacsony Sűrűségű Lipoprotein

szállítja az esszenciális zsírsavakat (életfontosságú zsírokat) a sejtekbe.


HDL = Nagy Sűrűségű Lipoprotein

viszi el a méreganyagokat és a koleszterint a sejtből a májba."


Ha azt vesszük, hogy mindkét koleszterinnek megvan a maga szerepe a szervezetben és szükség is van rájuk, akkor hogy nevezhetik rossz. illetve jó koleszterinnek őket???

2016. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6


Tudod, mindezzel csak egy a gond . Elviszed a laborleletedet üzemorvosi vizsgálatra (is) és az orvosnak nem fogod tudni megmagyarázni, bemagyarázni az igazadat, mert egy kicsit sem fogja érdekelni . Úgy állít le mint a pinty, ha nem állsz elő azzal, hogy kezelés alatt állsz például . Ha vitatkozol már írja is a beutalót az idegklinikára .

2016. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Megfogadom a tanácsaitokat!:)

Egyébként az orvos el volt ájulva, azt monda 6,5-től nagy a baj.Gyógyszert javasolt de én úgy döntöttem,hogy inkább élek zöldségeken és halon az állati eredetű dolgokat pedig kerülöm.Most ezt szigorúan betartom néhány hónapig utána pedig kiderül,hogy sikerrel jártam e.:)

6-os válaszoló teljesen egyetértek azzal,hogy a gyógyszeripar áverés..a határokat valószínűleg valamivel a normális alatt húzzák meg

Én ha lehet a természetes gyógymódokat preferálom

Valóban mindkét koleszterin nélkülözhetetlen, viszont azt sem szabad elfelejteni,hogy az LDL segítségével szállítódik az erek falába a lerakódó koleszterin, ami később az érelmeszesedés kialakulásában jelentős szerepet játszik.

Ha valakinek lenne még valami szuper tanácsa amit hatásosnak talált azt szívesen veszem:)

2016. márc. 12. 14:48
 9/11 anonim válasza:
46%

Szervusz!


Én világ életemben húst hússal ettem, abból is leginkább a disznóét. A kedvencem pedig a szalonna hagymával. A koleszterinem éppen, hogy meghaladta a felső határértéket. A doki mondta is, hogy ez még nem vészes, de azért figyeljek oda, hogy mit eszem.Utána elköltöztem egy olyan országba, ahol ezek nincsenek. Főzni olivaolajjal főzök rengetek csirkehúst eszem és halat is gyakrabban. Tehát a hivatalos trend szerint egészségesebben étkezem. És láss csodát. Két évvel azután, hogy kijöttem ide jelentősen megemelkedett a koleszterinem és azóta már még magasabb. (Már 4 éve) Úgyhogy nekem erős kételyeim vannak hogy a koleszterin mértéke a táplálkozástól függene, vagy bármiféle jelentősebb ráhatása lenne a táplálkozásnak. Márpedig ha ebben hazudnak, akkor akár még az is hazugság lehet, hogy káros a magas koleszterin....

2016. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Haha, csak most olvastam a kommentedet, amiben ezt irtad:

"Kicsit értetlenül állok hozza hogy ez hogy lehet mikor talan most meg jobban megvalogatom,hogy mi keruljon az asztalra mint regen "

Ez kb. egybevág azzal, amit én irtam. Vagyis az egészségesebb étkezés ellenére nő a koleszterin szint. Úgyhogy egyre inkább élet a gyanuval, hogy ez tényleg egy hatalmas nagy átvágás, mint ahogy egy másik hozzászóló is irta.

2016. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!