Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a legjobb orvosi megoldás...

Mi a legjobb orvosi megoldás enyhe gerincferdülés és sorvadt izom valamint ezek tünetei ellen?

Figyelt kérdés

[Orvosi elérhetőséget szeretnék, se a rákos úti, se a hősök útiból ne. Nem figyelnek mindig eléggé az emberre.]

27 éves vagyok. (nő)

Részletek:

2012.02.: M4190, két helyen(nyaktő, jobb váll) történt kiroppantás után javasolt: fiziko (2x voltam)

2016.02.: M4190, M5090, nyaki gerinc torna + tartásjavító gerinc torna (itthon kb 6 hete csinálom, de még nem jött helyre). Röntgen : kétirányú háti+ágyéki gerinc felv.: alsó háti szakaszon minimális balra konvex scoliosis. A háti és a lumbális physiologiás görbület elsimult. Csigolyatestek épek. (ortopédia)

Reumatológia :

intervertebrális discus rendell. k.m.n. 3 M5190,

nyaki porckorong rendell. k.m.n. 5 M5090,

scoliosis k.m.n. 5 M4190

Status: a nyaki lordosis, a háti kyphosis, a lumbalis lordosis megtartott. Scoliosis S alakú, látható. A gerinc telj. hosszában ütögetésre nem érzékeny. Nyaki g. mozgása lat. flexióban köt. Paravertebrális izomzat+trapéziusok nyomás érzékenyek. Plexus brachialis nem nyomásérz. Adson próba : negatív. Crepitació nem észlelhető. Vállövi izomzat nem hypotrophias. Könyök izületek szabadok. Epicond. lat. hum.+med. hum. nem nyomásérz. Provokációs próba mko. : negatív. Kezek szorítóereje megtartott. Csuklóizületek épek. Interosseus atrophia nincs. Kéz kisizületei (MCP,PIP,DIP sor,CMC) eltérés nélkül. Ínhüvelyek nem duzzadtak. Kézen mozgásfunkciók megtartottak. Háti gerincmozgások : körkörösen mérsékelten kötöttek. Lumbalis gerinc mozg. körk. kp. fokban kötöttek. Lasegue: neg. Femoralis jel: neg. Patella reflex: élénk, egyforma. (Achilles-é is)

AV-okban az izomerő intact. Sphincter panasz és érzészavar nincs. (Felső végtagi reflexek is élénkek, egyfor.)

Csípő : trochanter major mko. nem nyomásérz.

Térdek mozgása szabad, extensio és flexio teljes. Patella mobilis. Fluidum nem tapintható. Boka+felső és alsó ugróizület szabad. Láb kisizületek nem deformáltak. MTP sor kompresszióra nem érz. Láb boltozatai lesüllyedtek. Kezelési terv : gyógyszer, fizikó. Ezek helyett gyógytornát választottam, mert az ortopédián javasolták!

Csig.testek épek, L-S rés kissé szűkebb.

Ortopédia : Vállak lecsapottak. Lapockák elállnak. Törzs-kar háromszög+csípőlapátok elhelyezkedése

szabálytalan. Sorvadt trapezius+ hosszanti hátizom. Gyöki tünet nincs. Gerinc mozgása jelentősen beszűkült minden irányban (gyógytorna előtt volt). Előrehajláskor háti szakaszon asszimetria, scoliosis. Végtag differencia nem észlelhető. Podoscpos vizsg.: hosszanti lábboltozat megtartott, sarkak kp. állásban. Lábakon funkcionális eltérés nem észlelhető. Terápia : izület+gerinc mobilizálás.

Úszni nem mehetek mert érzékeny bőröm és ekcémás kezem van. Korábbi tornák megerőltetőbbek (ugróköt., ugrálós gyak.) ezeket nem csinálom, de nagyon hiányoznak! Most kezdtem egy másik féle gyógytornát (kezdőknek gerinc erősítő és mob., talán jobb lesz).

Nem szeretnék életem végéig ezeken a gyógytornákon élni, főleg hogy minden nap meg kell csinálni. Frusztrál hogy nem csinálhatok vagy csak kevésbé más tornát, amit korábban. Gerinckímélő hasizomnál is meg kell állnom többször, mert a jobb kezemen a kisujj és a tenyér széle elkezd gyengülni, zsibbadni.

Korábbi szúró tüneten javított a gyógytorna, de néha még van zsibongás, melegségérzet nyaktő, jobb lapocka felé, ritkán jobb váll. Levegővételre (nem mindig) kiropog itt-ott. Tarkó jobb részénél (kisagynál) nyomásérzet és nyaktőnél is. Ez már nem olyan sűrű.



#gerincferdülés #sorvadt izom
2016. márc. 28. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
rákerestél már itt a gerincferdülésre?
2016. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem kérdéseket várok, hanem javaslatokat! Pl.: mit lehet sportolni gerincferdüléssel? (görkorcsolyázás, bringázás, tai chi, karate és egyéb harcművészet)

Vegyétek figyelembe azt a fajtát, ami nekem van vagy adjatok meg orvosi elérhetőséget!

2016. ápr. 2. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szoktál menni úszni?
2016. aug. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!