Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tönkre tesz az idegeskedés és...

Tönkre tesz az idegeskedés és stressz, hogyan védhetném ki?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nagyon nehezen tűröm a stresszt, mindig is ilyen típus voltam. Nagyon félek, hogy beteg leszek emiatt, ennyit nem ér nekem az egész, inkább szeretnék nyugodt és boldog lenni.

Még egy évem van, de minden nap borzalmasan nehéz. Állandó vizsgák és feladatok. Sírni tudnék a gyomoridegtől, mivel lehet ezt enyhíteni?

Kialakult egy szívritmuszavar is, feltehetően emiatt.


Be akarom fejezni az egyetemet, de épen.

Valami tanács?


2016. ápr. 17. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyors megoldás, neurológia, ls az orvos által felírt tabletta.

A nagy büdös élet állandó stresszel van teli. Ha stresszes típus vagy, meg kell(ene) találnod azt a módot, ahogyan pirulák nélkül kezeled ezeket a helyzeteket.

2016. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sport, meditáció, önismeret. Ennyi a titka. A harmadik diplomámat csinálom, mellette dolgozom és vezetek egy háztartást, szóval tudom, mi a stressz. Eleinte nekem is nehéz volt, első körben be kell látni, hogy igen, van problémád és a mélyére nézni. Nem hiszem, hogy neked csak a tanulás vagy a tananyag mennyisége lenne a gond, inkább félsz a kudarctól, tehát valamilyen szinten magaddal is van problémád. Volt valaha önbizalomhiányod vagy ahhoz kapcsolódó gondod? Mert akkor azzal kéne foglalkozni, nem pirulát szedni.

Ami nekem segített, az a rendszeres sport, amivel levezethetem a fölös energiát, ami a stressz miatt idegeskedésbe is fajulhatna. Nem kell nagy dologra gondolni, először csak vettem egy cipőt és eljártam futni, mára maratonista lettem, rengeteget segített az önbizalmamon, hogy sikereim vannak a sportban - ugyan csak amatőr szinten, de akkor is sikerek. A másik az, hogy szánj időt magadra. Nem, nem arra gondolok, hogy vásárolgatás meg kávézás vagy ilyen progik, hanem leülni egy csésze kávéval vagy teával és gondolkodni azon, milyen ingerek értek, mi volt jó, mi esett rosszul és ezt a rosszat mi okozta, hogyan lehet orvosolni, hogy legközelebb ne legyen ilyen. Eleinte ez rohadt nehéz, én tök hülyén éreztem magam, hogy tételesen végig vettem, mik történtek velem aznap, de egy idő után sokat segít abban, hogy alaposan megismerd magad és tudd, mik azok, amiken kell és tudsz is változtatni. Emellett fontos, hogy szeresd magad, az jelentősen csökkenti a stresszt. Ehhez viszont kell az előző ömmegismerős folyamat.

Ezek ilyen egyszerűnek tűnő dolgok, de ha komolyan akarja csinálni az ember, baromi nehezek. A sportot elkezdeni mondjuk nem nehéz, ha csak napi fél órát szánsz rá, az is jó, aztán ha lesz sikerélményed, onnantól könnyű.


Jobbulj! :)

24N

2016. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé nagy önbizalomhiányom van és a kudarcoktól is félek.

Volt sportom, de sajnos nincs már rá időm és energiám.


Nem szeretem magam, se belsőleg, se külsőleg.


Valahogy túl akarom élni az egyetemet anélkül, hogy beteg lennék tőle. Ez az, amitől igazán félek. Hiába vagyok fiatal, azért ez megvisel.

2016. ápr. 17. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!