Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vesekő? Mit tehetek még?

Ez vesekő? Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

A derekamból indult ki erősen a fájdalom kedd este, aztán egyre jobban kezdett fájni, és terjedni, a vesém tájékán görcsölt.

Nagy nehezen elaludtam, reggelre már elöl fájt, a bal lábam fölötti területen, néha a vesém is erősen lüktetett. Azóta viszont, tehát tegnap reggel óta nem igazán javult a helyzet. Néha jobb volt, szinte egyáltalán nem fájt, de általánosságban még mindig nagyon fáj, ráadásul ugyanott.

Patikus adott fájdalomcsillapítót és görcsoldót, de kb. semmit nem segít. Próbálok inni, meg ittam sört (nyugi, nem a fájdalomcsillapítóra), de nem mozdul már egy napja.

Dolgom lenne, el kéne utaznom, de kb semmit nem bírok csinálni, olyan erős fájdalmaim vannak, ha felkelek. Ennek ellenére ugrálni is próbáltam kicsit, hátha megmozdul, ami bent van, de semmi.


Ez vajon vesekő egyáltalán? Még mennyi idő, mire kijön? Ha nem az, akkor mi lehet?

Lázam nincs, néha tör rám egy kicsit a hányinger.


2016. ápr. 21. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért nem az jutott először az eszedbe hogy orvoshoz menj?

A patikában recept nélkül semmi komoly gyógyszert nem adnak ami használna, kár is volt az idődet vesztegetni, max addig "jó" míg orvoshoz nem jutsz.

Szerintem jobb ha ma még dokihoz mész, jobb ha hétvégén kell ügyeletre menni? Ha ez elmúlhatna már elmúlt volna.

Szóval a dolgaid, az utazás megvár, első az egészség.

2016. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A vesekő irtózatos fájdalmat tud okozni.


Nekem sok folyadék, kamillás tea, speciális mozgással kijött. Ja és kevés só, és tej.

A folyadék mossa kifelé, és a húgycsövön távozik, ha nem túl nagy.

Az orvos tud adni olyan fájdalom csillapítót, hogy nem éreztem, de mondjuk a nevemet is alig tudtam megmondani, annyira elkábított.


Ha nagy a kő, akkor vannak manapság 1-2napos sürgős műtétek, úgy hogy fel sem kell nyitni a hasfalat.

2016. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért nem mertem orvoshoz, mert túl sok rémtörténetet olvastam, hogy az embert ilyenkor kb mindig benntartják a kórházban, miközben itthon is tudok inni és várni... :/

De igazad van ettől függetlenül.

Szóval mindketten azt gondoljátok, hogy vesekő lehet?

2016. ápr. 21. 14:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Most ha azt mondjuk vesekő, akkor kezeled magad vesekőre? Ha meg azt, hogy nem az, akkor hagyod a csudába? Ez nagyon nem jó így, ha az orvos elküld kórházba annak oka van. Lehet, hogy otthon is tudsz inni, de nem feltétlenül tudsz fájdalmat csillapítani..
2016. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem abból amit írtál "lüktetett a vesém", a vese lesz az. De nem biztos, hogy kő, lehet vese homok is, ami nem kevés folyadék ivás miatt szaporodott fel a vesében, és most a vese vezetékben nem bír kijönni. Eldugaszolja a járatot.


Lehet ez is, és az is. Csak akkor fektetnek be a kórházba, ha nem viszel be elég folyadékot, ekkor infúzióra kötnek, hogy ki ne száradj.


De egy ultrahang vizsgálat feltétlenül kellene, mert itt látják az orvosok, hogy mekkora a kő.

Ki tud-e jönni magától, vagy nem!

Ezt nem tudod eldönteni otthon, csak ultrahang vizsgálattal lehet, de minél hamarabb, mert elképzelni sem tudod mekkora fájdalommal járhat, ha "bedugul".

2016. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Menj el urológiára, csinálnak ultrahangot, megnézik a vizeleted és memondják mi a teendő, ha van kő, akkor mekkora, és tud-e természetes úton távozni. Ezzel nem tartanak bent, legfeljebb ha túl nagy és műteni kell, akkor küldenek kórházba.
2016. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igazán nem fájhat mert ha fájna már elmentél volna a rémtörténetek ellenére is orvoshoz
2016. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vesekőnél nincs rosszabb fájdalom! Kivétel, ha leszakad a lábad, vagy mondjuk herecsavarodásod van. (Ha férfi vagy).


A vesekő iszonyatos fájdalommal és görccsel jár. A derekadnál, a hátadnál és kicsit a hasadnál is érzed a fájdalmat. Ez a fájdalom nem múlik el, mind addig ameddig a kő nem kerül a húgyhólyagba! A görcsös fájdalom azért jelentkezik, mert a vesekő az uréterbe elakadt ezzel a vizelet megfelelő útját akadályozza.


Az általános recept nélküli fájdalomcsillapítók a vesekőre hatástalanok. Nem fogják csillapítani a fájdalmad. Erősebb fájdalomcsillapítók szükségesek a vesekőre például: Donalgin. De ez sem nyújt olyan csillapítást. Általában a legjobb fájdalomcsillapítási mód a vénásan kapott fájdalom és görcsoldó koktél. Az hatásos.


Ha a fájdalom nem szűnik és nagyon erőteljesen fáj, de tényleg annyira, hogy állni feküdni ülni sem tudsz és nem tudsz mit kezdeni magaddal akkor SBO-ra menj ott csinálnak vizeletvizsgálatot, ultrahangot és egy röntgent is. Ha vesekő gyanússág áll fent (Általában röntgennél lehet megfelelően kimutatni a mészárnyékot és jól látszódik a kő a képen) akkor Urológiai osztályra fognak vezényelni, ahol is meg kapod a megfelelő kezelést. Ennél a manővernél általában neked bent kell maradnod az osztályon amíg a kő nem fog távozni, ha úgy ítélik meg. A kő nagyságától és elhelyezkedésétől függően kapod a meg felelő kezelést. Bár elsősorban vízhajtós infuzióval fognak próbálkozni, hiszen a folyadék elősegíti a vesekő húgyhólyagba jutását. Tehát nagyon sok folyadék bevitel szükséges. Napi 4-5 liter akár. És nagyon sok mozgás is kell, ha az a megoldás van, hogy magától jöjjön ki a kő. Általában az a legjobb, ha magától távozik. Szóval a mozgásra visszatérve elmész egy olyan helyre ahol mondjuk van lépcső és igenis ugrálsz a lépcsőn fel le. Lehet hülyének fognak nézni, de ki nem szarja le őket. Akinek nem volt még veseköve az nem tudja milyen. Ha magától nem tud távozni a kő akkor:

ESWL: robbantják a követ. ez fájdalommentes eljárás.

vagy URS műtét is szóba jöhet. Itt altatásba fogják csinálni, kamerával felmennek az uréterbe és kiszedik a követ. Ezen kívűl dupla j katátert is kaphatsz amin arra szolgál, hogy a hólyag és a veséd között lesz egy cső amit beraknak, ez a cső lyukacsos, amelyen keresztül a vizelet távozni tud így a fájdalom megszűnik. Úgy pár hét után kiszedik ezt a csövet és ilyenkor az uréter kitágul és a kő ki tud pottyanni a húgyhólyagba.



Ha nem olyan erőteljes a fájdalmad, mint ahogy leírtam akkor irány a háziorvos. MOST!. Felfázás is okozhat tüneteket. Vizeletben csípő érzés van? Ha viszont tényleg nagyon komoly a fájdalmat akkor SBO, vagy urológia azonnal. Ezt ne hallogasd, mert ha a vesekő elakadt és a vizelet nem tud átjutni a vesegyulladásos folyamata is bekövetkezhet ami komoly problémákat fog felvetni.


A vesekő nem feltétlen jár lázzal sőt hányingerrel sem.


Remélem segítettem.

2016. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszodra visszatérve:


Pontosan azért tartják bent vesekőnél az illetőt a kórházban, mert életveszélyes állapotba is kerülhetsz, ha a kő nem távozik és a vizelet teljesen elakad azon az oldalon. Ilyenkor a vesédet is elvesztheted, ha úgy begyullad..Vagy legalábbis a működése csőkkeni fog. Ez ugyanolyan, mint a májgyulladás. A sárgaságon kívül nem igen lesz már tüneted. A májnál nem fáj semmid, szóval otthon is tudsz pihenni és bejárni vérvételre 2 naponta, meg otthon szedni a gyógyszert, csak ugyebár a májnál beállhat a máj kóma és akkor van gond. Nem véletlenül tartják bent az embereket a kórházban bizonyos problémákkal. Ez csak a te javadat szolgálja.

2016. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és az aggódást - mármint én jószándékúnak éreztem a sürgetést, hogy menjek orvoshoz, és ezért hálás vagyok! Azért nem siettem el a dolgot, mert van egy kis orvosparám... De azért azóta már voltam dokinál.

Pénteken elmentem egy ultrahangra, ahol azonnal diagnosztizáltak, de hiába nem ettem előtte órákig, és csak szénsavmentes vizet ittam, azt mondta, hogy fel vagyok puffadva, ezért nem látni a követ, de valószínűleg az. Adott gyógyszert, mondta, hogy szedjek görcsoldót, ha fáj, és igyak sokat.

Szóval semmi előrehaladás nem volt a dologban igazából. Azóta sem jött ki, viszont kegyetlen fájdalmaim voltak miatta az elmúlt napokban, gyakorlatilag gondolkozni sem bírtam miatta.

Marad a türelem azt hiszem, de kezd elegem lenni, mert érzésre kb. 5 cm-re állt meg a kijárattól, és persze gondolom, hogy attól még lehet, nem is ott van, de nagyon bosszantó.

2016. ápr. 24. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!