Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vesekő? Mit tehetek még?

Ez vesekő? Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

A derekamból indult ki erősen a fájdalom kedd este, aztán egyre jobban kezdett fájni, és terjedni, a vesém tájékán görcsölt.

Nagy nehezen elaludtam, reggelre már elöl fájt, a bal lábam fölötti területen, néha a vesém is erősen lüktetett. Azóta viszont, tehát tegnap reggel óta nem igazán javult a helyzet. Néha jobb volt, szinte egyáltalán nem fájt, de általánosságban még mindig nagyon fáj, ráadásul ugyanott.

Patikus adott fájdalomcsillapítót és görcsoldót, de kb. semmit nem segít. Próbálok inni, meg ittam sört (nyugi, nem a fájdalomcsillapítóra), de nem mozdul már egy napja.

Dolgom lenne, el kéne utaznom, de kb semmit nem bírok csinálni, olyan erős fájdalmaim vannak, ha felkelek. Ennek ellenére ugrálni is próbáltam kicsit, hátha megmozdul, ami bent van, de semmi.


Ez vajon vesekő egyáltalán? Még mennyi idő, mire kijön? Ha nem az, akkor mi lehet?

Lázam nincs, néha tör rám egy kicsit a hányinger.


2016. ápr. 21. 13:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia. Ha nem múlik vissza kell menni. Olyan helyre menjél. Kórház -> Urologia. Ahol röntgenre küldenek el. Ultrahanggal nem mindig lehet kimutatni a követ. Nekem se látták UH-val. Röntgen a 100%. Az kimutatja. Nem is értem az esetedben, miért nem csináltak ?
2016. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, majd az lesz, de mondjuk most már legalább fájdalmaim nincsenek nagyon. Azért küldtek ultrahangra, mert elég vékony vagyok, és azt már korábban is mondták, hogy nekem így is látszódnak a dolgok.
2016. ápr. 25. 18:29
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Én is vékony vagyok. De a röntgen mindenféle képen 100%-ban! kimutatja!
2016. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot. Járj a végére, mert ugyan így vagy rosszabbul járhatsz.
2016. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi idő múlva jött ki a köved?
2016. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szia. Olyan másfél-két hét volt, de édesapámnak pl. műteni kellett, hetekig gond volt vele, zúzni is próbálták, végül műteni kellett.
2016. júl. 22. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!