Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek idült...

Van itt olyan, akinek idült torok-mandula gyulladása volt, de nem a mandula okozta és megtalálták a gócot? Mi volt az ok? Orvos is írjon, kérem!

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 20:14
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon várom!!
2016. máj. 25. 21:15
 12/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Megvolt a vizsgálat,olyan mint az SZTK-ban,hosszabb és alaposabb.Fél órát voltam bent.Először kikérdezett,betegségek,gyógyszerszedés,mütétek,majd megnézte a nyelvem és mért vérnyomást.Aztán következett a vizsgálat.Tölcsérrel belenétett mindkét fülembe,majd az orrlyukamba.Nagyra kinyittatta a számat,átnézte a szájüregem,szájpadlást,nyelv alatt,aztán hosszú "ÁÁÁÁ" és megnézte a torkom,2x is,sokáig.Spatulával megnyomkodta a manduláim,nagyon kellemetlen volt.Tükörrel a garatívek és a nyelvcsap mögé nézett,azt észre sem vettem.Majd egy gézlappal megfogta és kihúzta a nyelvem és ledugta a torkomig a gégetükröt,mondanom kellett hosszan"eeeee"ezt

5 mp-ig bírtam és öklendezni kezdtem.Többször is megcsinálta mire bele tudott nézni a gégémbe,nagyon hányingerem volt.Könnyem,nyálam,taknyom folyt közben.Azért jó,hogy elmentem mert nagyon alaposan megvizsgált!Mondtan,hogy szeretném kivetetni a manduláimat,de szerite semmi értelme,nincs begyulladva,nem tüszős és mandulakövek sincsenek.A gégém,hangszálaim rendben vannak és a torkom sem vészesen piros.Érzékeny nagyon a garatom,ezért kerülni kell a hideg,forró,csípős,szénsavas dolgokat és télen párologtatót kell használni,ha száraz a levegő.Gyógyszert nem kell szednem de írt fel toroköblítőt és ha elfogy jó a sós vizzel vagy kamillával gargalizálás is.Végül beecsetelte a torkom valami keserű sárga lőttyel,majdnem elhánytam magam.Ja,és több folyadékot kell innom,elég fehér a nyelvem.Évente egy ilyen vizsgálat ajánlatos!!

Nekem most ilyen a torkom:

[link]

És te hogy vagy?Voltál már valami vizsgálaton?Ezt a gégészeti kivizsgálást neked is ajánlom!

2016. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Végtelenül örülök,hogy megírtad mit végeztél!!!!!Örülök,hogy nincs semmi komolyabb bajod!!!Én még nem voltam,de elő vagyok jegyezve.Vissza fogok írni mindenképpen!!!Majd fényképet is küldök!!!Szóval nem mondott semmit,hogy miért van begyulladva a torkod? Góckutatást senki nem javasolt? Kullancs csípés is lehet sajnos a háttérben.Itt küldök néhány linket,érdemes megnézni. Szóval köszönöm és én is megírom,mit végeztem.Jó egészséget kívánok!!!!!Kitartás!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bfN-7gNv7Zg&feature=share


https://www.youtube.com/watch?v=Z0idc498ugU

2016. máj. 31. 23:25
 14/28 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem látok gyulladást a torkodon,viszont lebenyszerű 2 duzzanatot igen,mégpedig a jobb oldalon,tehát a ténylegesen jobb oldalon.Ha egyáltalán jól gondolom,mint laikus. Jó egészséget,mondom,majd én is megírom a dolgokat!
2016. máj. 31. 23:30
 15/28 anonim ***** válasza:

Kullancs csípésről nekem nem beszéltek,de nem is valószínű,mivel már gyerekkorom óta van az érzékeny torok probléma.Góckutatást sem említett egyik orvos sem,de látod neked sem csináltak teljes gégészeti kivizsgálást.Hogy mitől gyullad be,arra sem mondott semmit,pedig hosszan,és nagyon alaposan megnézte.Nincs begyulladva a torkom,csak olyan erezett,meg kicsit pirosabb és nem is fáj.Én azt sem tudom milyennek kell lenni,lehet mindenkinek ilyen.Nem tudom milyen lebenyekre gondolsz a torkom jobb oldalán.Megnéztem a képeket,meg most reggel a tükörben is átvizsgáltam az egész garatom.Olyan mint szokott lenni.Inkább a hátsó geratívem látszik duzzadtnak,mindkét oldalon,de az is mindig olyan volt.Időnként a hátsó garatfalon szoktak lenni sárgás kis bubok,hólyagok...hát azok miatt aggódtam,de most eltüntek.Lehetett valami fertőzés,mert éléggé csípett mikor a dokinő ecsetelte a torkom.

Én nem igazán akarok már ezzel a dologgal foglalkozni,ha begyullad a torkom elmegyek az SZTK-ba,1 év múlva meg megint egy ilyen gégészeti kivizsgálásra,akkor is ha nincs semmi torkomban.

Te milyen vizsgálatra fogsz menni?

2016. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Most voltam fogászati góckeresésen panoráma röntgennel,szerencsére rendben minden,az orvos megdicsért,hogy hibátlan a fogsorom.Annyit azért megjegyzett,hogy fehér lepedékes a nyelvem.Most kérek időpontot fül-orr-gégészetre,majd megírom a fejleményeket. Omega3 prémium minőségű halolajat elkezdtem szedni a gyulladás miatt,nagy gyulladás csökkentő!!!Szedjétek!!!
2016. jún. 12. 11:16
 17/28 anonim ***** válasza:
Ez már egy jó hír!Kiváncsi vagyok a gégészeti eredményedre.A nyelvem nekem is fehér,főleg reggel.
2016. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ma voltam ismét fül-orr-gégészeten,érdekes a diagnózis,ugyanis most nem látott idült garatmandula-gyulladást a doki,azt mondta,nincs gyulladás,ilyennek kell lenni.Otthon olvastam el mit írt a papíromra és az van ráírta,hogy Diagnózis:Idült garatmandula-gyulladás.Hát ha szóban elmondta,hogy nem lát gyulladást,akkor hogy a fenébe írhatja diagnózisnak,hogy van gyulladás? Mivel levette a gombára és baktériumra a kenetet ismét,az eredményért kedden megyek,meg fogom kérdezni,hogy akkor mi is akar lenni ez az egész,hogy szóban nincs gyulladás,de írásban van? A következő állomás a szemészet és gasztroenterológia,mivel hogy a hőtérkép jelzett a szemnél is.(és a szemnyomás mérés pl.jelzi,ha daganat van az agyban,tehát behelyettesít egy ct-t) Ha itt sem lesz eredmény,nem fogok sehová se menni,de már kb.1 hónapja szedem a prémium minőségű,tehát nem gagyi halolajat azaz omega3-at és a prémium minőségű D3-vitamint.Most rendelem meg a Manukamézet és a Varga gyógygombát.Aztán fél év múlva ismét vérvétel és háziorvosi vizsgálat,hogy a nyirokcsomó megnagyobbodásom elmúlt-e.Ti hogy vagytok?Hol tartotok és mit szedtek? Majd beszámolok a további mozzanatokról,a Manukaméz és a gyógygomba hatásáról,valamint a további 2 említett vizsgálatról.Csak nem tudom,hogy mikor lesznek a vizsgálatok,mert szemészetre csak szeptemberben lesz időpont,de még a szeptemberi hónapot meg se ,,nyitották"tehát szeptember elején kell mennem időpontot kérni!!!Minden jót és jó egészséget nektek!!!
2016. jún. 23. 20:28
 19/28 A kérdező kommentje:
Szia!Jó sokáig nem írtam,mert várni kellett időpont miatt,de mostmár megvolt a teljeskürű fül-o.-g. vizsgálat.Elmentem egy másik orvoshoz és az már megcsinálta a tükrözést is.Fizikálisan negatív lett az eredményem,gomba,baktérium tenyészet szintén negatív.Közben eszemben olvasgattam a neten,hogy mi okozhat gyulladást amitől a nyaki nyirokcsomók duzzadnak meg mint - esetemben is,hát ilyenkor mindenképpen a fejen kell keresni a gócot,ezért a teljesen épp,egészséges 32 fogamra csináltattam röntgent,mert olvastam,hogy akár egészséges,nem fájó foggyökéren is kialakulhat ciszta,ami ugyan nem okoz panaszt,de gyulladásos gócot okozhat.Ez negatív lett.Ezen az alapon arc és orr üregről is csináltattam felvételt,és képzeld,a jobb oldali arcüregem teljesen fedett,tehát a teljes arcüregem el van árasztva gennyel,vagy cisztával.Úgy,hogy semmi fájdalmam nincs!Ez nem tévedés,mert kétszer is megröntgeneztek!Aggódom,mert nem fáj,nyomásra sem fáj!A doktor azt mondta,hogy ne aggódjak,mert ez nem daganat,nem polip,de én mégis aggódom,mert nem rég egyik munkatársamnak volt arcüreg gyulladása és majd' megőrült vele,annyira fájt neki!Az arcüreg és fogröntgen saját kérésem volt,a góckereső orvosok egyikének sem jutott eszébe,2 év után én kértem,mert olvastam nemrég a neten. Kaptam antibiotikumot olyan brutálisat,hogy mellékhatásként leszakadhat a sarok ínszalag már 1 szemtől,felrobbanhat a máj,stb., halált is okozhat.Nem beszélve arról,hogy szervemet teheti tönkre hogy csak később fog kiderülni.Egyik ismerősöm Lyme kórra szedett antibiotikumot,később derült ki,hogy a fél veséje tönkrement bele,annyi kicsi szerencséje volt,hogy páros szervet és csak egyiket támadta a gyógyszer! Úgy hogy most be vagyok sz@rva,picikét azért reménykedem,hogy kitisztul 1 hét alatt és akkor a beígért TC meg a Műtét elmarad,meg akkor az is jó lenne,ha ez lenne az a bizonyos gyulladásos góc.Ez van.Majd még megírom a fejleményeket ha pozitívan sül el a dolog,ha nagyon negatív lesz,nem írok.Minden jót mindenkinek!Jó egészséget kívánok!
2016. szept. 28. 13:54
 20/28 A kérdező kommentje:
CT-t akartam írni,valamint van benne kis hiba is az írásomban,de nincs módom korrigálni,a lényeget úgyis érti mindenki.
2016. szept. 28. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!