Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek idült...

Van itt olyan, akinek idült torok-mandula gyulladása volt, de nem a mandula okozta és megtalálták a gócot? Mi volt az ok? Orvos is írjon, kérem!

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 20:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe,hogy ezelőtt kimosták az arcüreget és így a beteg hamar megszabadulhatott,manapság vajon miért nem csinálják?Vagy csak az én esetemben nem,mert nekem a műtét lett beígérve,ha nem javul az 1 hét alatt.
2016. szept. 29. 23:51
 22/28 anonim ***** válasza:

Szia! Jó sokat vártál a gégészeti vizsgálatra.Magánrendelésen voltál?De legalább megcsináltak minden vizsgálatot.Hogy bírtad?A tükrözésnél gondolom téged is jól megöklendeztettek.Én nehezen viselem ha a torkomba turkálnak,végig öklendezem a vizsgálatot,pedig már rengetegszer csinálták.Az acüreg gondhoz nem tudok hozzászólni,nekem soha nem volt ilyen gyulladásom.Nem tettél fel képet a torkodról,pedig megnézném neked milyen.Csak a saját torkom tudom nézegetni,de azt sem tudom milyennek kéne lenni.Lehet,mindenkinek ilyen.Nekem egy jó ideje nem érzékeny,nincs gondom vele,de változatlanul elég piros,erezett. Ha ki akarják venni a manduláidat,vetesd ki.Pár éve,a gégszeten belenéztek a torkomba és a dokinő már akarta írni a beutalót mandulaműtétre,én meg halogattam.A doktornő helyett új orvos jött,és amikor odamentem,hogy szeretném kivetetni a manduláimat,azt mondták nem indokolt,azóta több mint tíz dokinál voltam,mind azt mondta.Így megmaradtak a manduláim,pedig nálam lehet,hogy azok okozzák az idült torokgyulladást.

Majd a hónap vége felé elmegyek a szokásos évenkénti ellenörző vizsgálatra.Arra mindig megyek,ha nincs semmi bajom akkor is.Aztán majd mondanak valamit a torkomra....vagy szokás szerint semmit.A kamillás gargalizálást naponta csinálom,úgy érzem rendbe hoztam valamennyire vele a garatomat.Neked is ajánlom!

Mielőbbi gyógyulást!

2016. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
A napokban most már tényleg szakítok időt fényképre.Nem maszeknál voltam,hanem klinikán,megcsinálták a tükrözést is itt,nekem semmilyen rossz érzést nem okozott a tükrözés.Lelkiismeretes a dr nő akinél voltam/megyek.Sajnos azóta sem indult meg a tisztulás,hiába szedtem be az antibiotikumot(olvastam közben mire már beszedtem,hogy antibiotikumot ilyenkor hiba adni,mert nem használ,inkább árt!)Meg hiába szedem a köptetőt,az orrcseppet,az orrkenőcsöt,semmi megindulás!Lámpázok,gőzölök.Nekem 2 orvos is azt mondta,hogy nem a mandula okozza,felesleges kivenni.Én örülök is ennek,ugyanis ezek a szervezet immunrendszerét képezik.A fotót felteszem. 6.-án megyek kontrollra.Majd írok.Jó egészséget és minden jót kívánok!
2016. okt. 4. 21:21
 24/28 A kérdező kommentje:
Itt az ígért fotó,nem tudom mennyire sikerült a látvonyosság. [link]
2016. okt. 5. 12:34
 25/28 A kérdező kommentje:
Ha a megjelenő fotóra rákattintasz,automatikusan kinagyítja.
2016. okt. 5. 12:36
 26/28 anonim ***** válasza:

Jó lett a kép.Szerintem nincs semmi baj a torkoddal,egészségesnek látszik.A garatívek,a nyelvcsap két oldalán kicsit pirosabb,de gondolom ott mindenkinek ilyen.A manduláidat nem is látom,semmi ok kivetetni.

Úgy tünik egy ideje nekem is rendben van,úgyhogy én nem foglalkozom vele.Továbbra is gargalizálok és időnként megnézetem a gégészeten.Nekem most ilyen:

[link]

2016. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Most nem nagyobb az egyik lebeny,vagy mi,mint a múltkor.Ha visszanézed a képedet,fél oldalon nagyobb volt.Nekem az a gondom,hogy hullik a hajam és a nyaki nyirokcsomóim is duzzadtak.Tehát gyulladásos gócot keresnek.Még majd írok a kontroll után.Minden jót,jó egészséget!
2016. okt. 5. 15:15
 28/28 A kérdező kommentje:
Csoda történt!Voltam fül-orr-gégészeti kontrollon és harmadjára is megröntgenezték az arcomat,a dr.nő azt mondta,hogy rendben van minden,a röntgenen ami látszik,az csak nyálkahártya duzzanat lehet,felírt egy újabb orrsprét, ezt végig el kell használnom és már vissza sem kell menjek,csak ha panaszom lenne.Elmúlt a garat-mandula gyulladásom is.A nyaki nyirokcsomóim már nem duzzadtak. Mivel 1 hétig szedtem nagyon erős antibiotikumot,vele egy időben elkezdtem szedni (csak úgy magamtól)bélflóra védő bacilust és képzeld,a 16 éve tartó akném elmúlt!Olyan az arcom,mint a baba bőre,már 22 napja!Ilyen még nem fordult velem elő!!14 éves korom óta voltam aknés,attól kezdve,hogy elkezdtem borotválkozni.Szedem tovább,csinálok egy 3 hónapos kúrát,remélem nem jön vissza!Hónap végén megyek gasztroenterológushoz,ha itt is negatív lesz,a góckutatást befejezem.De a hajam az csak hullik,más bajom már nincs.(Hacsak az gasztro. meg nem állapít majd valamit.)Megírom majd ezt a fejleményt is.Minden jót,mindenkinek!Jó egészséget!
2016. okt. 10. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!