Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet? Allergia?

Ez mi lehet? Allergia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztorihoz hozzá tartozik, hogy pár hete teafaolajat használtam az egyik lábamon. Az állítólagos csodaszer olyan allergiát váltott ki nálam, hogy öröm volt nézni. Ahol az olaj érintkezett velem, piros lett a bőröm, és iszonyúan viszketett. Később pici, tűhegynyi, bőrszínű hólyagok jelentek meg ezen a piros felületen, amik még mindig viszkettek. Később a piros felületek lobja elmúlt, leszáradtak a hólyagok.


Ez így oké is lenne, de a hólyagok a kezem és a másik lábam körmei körül is kijöttek. Ott nincs piros lob, csak hólyag, amik érintésre viszketnek.

Csak a körmök mellett vannak, viszketést viszont a karom belső oldalán is érzek.


Most akkor mi történik?



2016. máj. 27. 07:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és lényeges, hogy teafaolajat már vagy egy hónapja nem használtam, és az újabb hólyagok tegnap jelentek meg...
2016. máj. 27. 07:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan a teafaolajat valóban lehet higítatlanul hazsnálni bőrön, de mivel minden szervezet más persze okozhat enyhe allergiát (meg ugye az is kérdés hány hétig használtad!).

Pl. nálunk a párom eszetlenül több hétig kente, és neki is lett ilyen tünete, mint neked, de ahogy abbahagyta szépen elmúlt (kentünk rá körömvirág krémet is). Én esetenként használom megfázáskor közvetlenül bőrre, semmi gondot nem okozott.

De pl. nekem a szurokfű tea rosszullétet okoz (bizonyítottan) más meg folyamatosan tudja inni hónapokig. Tehát attól még a teafaolaj nagyon sok mindenre jó, csak ésszel kell használni, vagy esetleg lehet, hogy Te tényleg allergiás vagy rá. Nem tudom mire használtad (csak sejtem, hogy gomba), válts át sós vízben történő lábáztatásra, esetleg ezüst kolloidra :-)

2016. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Igen, sajnos a nagykörmöm sarkában megjelent a gomba, gondolom, az edzőteremben szedtem össze :( A többi tünetem is az allergiához kapcsolódik szerinted?
2016. máj. 27. 07:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű allergiás reakció, de menj el bőrgyógyászhoz.
2016. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok egyelőre, és még vagy egy hétig, de ha súlyosbodik, kénytelen leszek szabit kivenni.
2016. máj. 27. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!