Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyha a tsh hormonszint...

Hogyha a tsh hormonszint teljesen normális értéket mutat akkor kilehet zárni 100%-ig hogy nincs pajzsmirigy problémám?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 11:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a ref.érték sokszor nem a normál, de legfőképpen nem az optimális határokat mutatja (azt csak magába foglalja ez az intervallum)... hanem ez egészséges emberek középső 90%-nak (5-5% alul felül kiesik) értékeiből kalkulált számok.
2016. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kérek időpontot az endokrinológiára vagy fogadok orvost mert ismerőseim szerint több hónapra adnak időpontot vizsgálatra, volt olyan is hogy fél évre... Nem mondott semmi mást a pajzsmirigyemről mondhatnám azt is, nem foglalkozott vele.Azt mondta jók az értékek, és ennyi...leginkább azzal foglalkozott hogy magas a koleszterinszintem,jövőhéten megyek vissza,lehet hogy ír majd fel gyógyszert, vagy diéta... De alig eszek,és ha eszek is mindentől savtúltengésem van,de kérek időpontot endokrinolóiára azzal nem veszítek semmit...
2016. júl. 19. 15:12
 13/17 anonim ***** válasza:

Én másfél éve küzdök, hogy referenciatartományon belül legyek, szerintem annak akinek oké a tsh-ja és nincs egyéb pajzsmirigybetegsége, vagy más hormonokkal összefüggő betegsége annak nincs szüksége endokrinológusra.

Nem tudom miért lett ekkora divat mindent a pajzsmirigyre fogni, ezer más bajod is lehet. De persze ha ez nyugtat meg, akkor menj endokrinológushoz, tk. ezért kell tb alapon fél évet várni az endokrinológusra.

2016. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A referenciában benne van a 80éveseké is és a kisgyerekeké is, de egy 20-on 30valahány éves nőnek nem jó az ami a 80évesnek, értelemszerűen. Ezt csak hozzáértő szakorvos, endokrinológus döntheti el. Nálam pl amikor feljebb ment 3körülire, megéreztem, fáradt lettem újra, hullott a hajam, 1köröl már nem. Mindenkinek egyedi a szintje ami jó neki. Nem a számok számítanak, hanem a beteg és a tünetei, a közérzete! Van aki meg se érzi az 8-as tsh-t más olyankor már 20kilót hízott... A fiatal nő szeretne egyszer babát, ahhoz 1 körüli kell különben elvetél, meg se fogan vagy ha mégis akkor idegkárosodása lesz a babának és sokszor még 2ről is nehéz levinni oda. Amúgy is fél max 1 évente mindenkinek járni kéne vérvételre, így szűrhető lenne.

Nem divat, hanem egyre terjedő népbetegség főleg a jódhiány miatt, de az autoimmun betegségek közötti is igen gyakori, minden 10.nőnek van, alaposabbak az orvosok, kérik ezt is, régen nem tudták ennyire szűrni, sőt most is van aki nem volt még életében vérvételen, nem tudhatja. Viszont háziorvos hasraütésre nem írjon fel ilyen gyógyszert! Nem az ő szakterülete, a nőgyógyász sem ír fel vérnyomáscsökkentőt. Nekem is felírta hogy egy egész szemmel kezdjem el a letrox 100at, nem váltottam ki, endokrinológus megvizsgált, kért UH-ot, inzulint, női hormont és más adag kellett teljesen (elég volt a 75-ös), lassan felépítve (negyed, fél, egész 2-3hetente emelve), különben előjönnek a túlműködési tünetek.

A pajzsmirigyhez hasonló tünetek okoz más hormongond is, IR is akár, ezeket csak endokrinológus nézetheti meg, tehát kell. Egyébként a magánt javaslom, nem csak az idő miatt (alapvetően kevés is van aki a kórházakban van, sok a szerződéses máshonnan járó, de alapból kevés beteggel számolnak egy napra). hanem emberileg is, sokkal jobban figyel rád, téged kezel nem a számokat.

Egyébként máshová is ezer év egy várólista tb-re mert orvoshiány van, egy sima pm UH is 4-5hónap, szemészet 2hónap minimum, nőgyógyász 3-4hét, laborban egy hormonsor 2hét.

2016. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Nem lehet kizárni, mert a jó értékek csak egy pillanatnyi állapotot jelentenek.

Nekem kb 20 évvel ezelőtt diagnosztizáltak autoimmun Hashimotot, és akkor is, illetve azóta is jó mind a három értékem (tsh, t3,t4). Az egyetlen, ami mutatja, hogy gond van, az anti tpo. Az viszont kb tízszerese a normálnak.

Szóval nézesd meg, ha tüneteid vannak, akár más autoimmun gondod is lehet.

2016. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szia, szerintem is egyértelmű hogy endokrinológus szakorvoshoz kell fordulni, ill. a gyomorégés is azon tünetek felé mutat, hogy komoly táplálkozásnak változtatásokat is kell a későbbiekben eszközölj. Gasztroenterológiai vizsgálatra is már most be lehetne jelentkezz, oda is baromi hosszú a várólista, de a gyomorproblémák szerintem indokolttá teszik a kivizsgálást. A pajzsmirigy és táplálkozás osszefüggéseivel ill. hormonális eredetű problémák kezelésével Bartha Ákos - Táplálkozás Beállítás - kutatásait és előadásait érdemes olvasgatni ill. látogatni. Nálam ő hozott egyedül eredményes javulást. Ìrj majd a tapasztalataidról. Sok sikert, jó egészséget.
2016. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképp megfogadom a tanácsod , és viszont kívánok jó egészséget! El mentem dolgozni és kevesebb mint 2 hét alatt le ment rólam 7kg... Legtöbbször hasmenésem van,és tényleg...mindentől fáj a gyomrom :( bármit eszek rossz a közérzetem, már ott tartok hogy semmi nem esik jól,még a gyümölcsök sem.Van rajtam felesleg, egyrészt örülök hogy beindult a fogyás, de nem szeretném persze hogy az egészségem kárára menjen ez az egész.Igaz, sokat stresszelek ez is okozhatja a gyomor panaszaimat, de ezt nem nekem kell eldöntenem, hanem az orvosnak, azzal hogy találgatózom nem megyek semmire :) Koleszterinszintemet magasnak találta a háziorvosom, más betegségre utaló dolgot nem talált ,azt mondta minden rendben.Hogyha minden rendben lenne nem lennék így.Na de mindegy,kivizsgáltatom magam és kiderül :)
2016. júl. 26. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!