Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműkődésem van?

Kicsi Szandra kérdése:

Pajzsmirigy alulműkődésem van?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműkődésem van.17éve lassan,közel 16évig állandó hasmenésem volt, ettől gyógyszertőt.Most kb.9hónapja nem tudok wcezni,hiába szedek hashajtott csak szenvedek.Sajnos Endokrinologiára csak ősszre van időpontom.Lehet a gyógyszerrel van valami?

2016. júl. 22. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Euthyrox 100 szedek 17 éve.
2016. júl. 22. 19:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg másik féle gyógyszert az euthyrox helyet ajánlani?
2016. júl. 22. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
A hasmenés lehetséges mellékhatás, azonban a székrekedés nem szerepel a lehetséges mellékhatások között. Természetesen ettől még nem kizárt. Esetleg szedtél valamit hasmenés ellen? Lehet annak a használata az oka. Vagy olyanokat ettél huzamosabb ideig, amik székrekedéshez vezettek. Rostban gazdag ételeket kell enni és bőséges folyadékot bevinni. Sajnos más gyógyszert csak doktor írhat elő, esetleg felkeresheted családorvosodat, panaszaiddal.
2016. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm választ.

Ugyanazokat ételeket eszem.

Rengeteg folyadékot iszok.

Lehet hozzá szokott szerveztem ehez gyógyszerhez és nem hat?

2016. júl. 22. 20:12
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért gondolom hozzászokott szervezetem és nem hat

A saját nagyanyámnak is tíz év után lecserélték a gyógyszerét Budapesten,mert azt mondta orvos lekell cserélni,mert hozzászokott szervezette.Másik gyártó cégének gyógyszerét kapta,ami ugyanolyan összetételü.De mégis más,ezt doki mondta neki,mégha teljesen ugyanaz az összetéttele van eltérés gyártó cégek között..

2016. júl. 22. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Az alulműködés tünete a székrekedés, ha ismét magas a TSH-d akkor előjöhet, nekem is csinált ilyet amikor több kellett volna, emelés után elmúlt. Bár nálad lehet átment túlműködésbe a dolog mert a hasmenés a túlműködés tünete! T3 és T4 nézik? Anti tpo? Szelén D-vitamin hogy állsz velük? TSH-d mennyi?

Majd elkezdtem fogamzásgátlót szedni, a hormonpótlásból ilyenkor több kell és amíg nem volt emelés addig volt székrekedésem, emelés utána megint volt pár napig hasmenésem, de elmúlt gyorsan.

2016. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm választ

Én csak azt nem értem,hogy jó volt lelettem,mert megvannak.Több gyereket is szültem.Mindegyiknél végig hasmenésem volt.De jó volt Tsh meg a többi érték.Én azt nem értem most pár hónapja mi van.Nem kivánom senkinek ezt!De nagyon rossz ha nem tudsz wcézni.Sokkal rosszabb mint hasmenésed lenne.

2016. júl. 22. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!