Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Halálos betegség? Nagyon...

Halálos betegség? Nagyon súlyos? A torkommal van baj vagy 1 hónapja. A háziorvos elküldött a BELGYÓGYÁSZAZRA?! Szerintetek? (többi lennt)

Figyelt kérdés
Gombóc érzés van a torkomba van amikor olyan mintha nem is tudnám rendesen lenyelni a falatot mert ott lenne pl egy kőfal és nem érzem hogy megy tovább le a folyadék. Félek hogy ez rák vagy valami ilyesmi. Fog problámaim is vannak. Az orvos a belgyógyászazra küldött de ilyenkor nem a fül orr gégére kellett volna? 15.indulok a szüleimmel nyaralni és nem tudom hogy mi lesz. Csak utána tudok elmenni az orvoshoz...mert ugye akkora kaptam időpontot. 14 éves vagyok és nem cigizek és nem is cigiztem. Tudtok valamir erre mondani? Esetleg házi gyógymós vagy ilyesmi? Köszi a válaszokat előre is.

2016. aug. 13. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bízz az orvos szakértelmében. 14 évesen a gégerák nagyon-nagyon valószínűtlen, tehát a gombóc-érzés inkább mástól lehet. Feltételezem a dokinak mondtad ezt a tünetet, és belenézett a torkodba, de minimum kivizsgálásra küldött volna azzal kapcsolatban.

Nem akarok okoskodni, de a torok és a fogprobléma a reflux okán szokott összefüggeni, ami a te korodban is lehet, és az belgyógyászati probléma. De ezt jól kordában lehet tartani bizonyos ételek kerülésével.

Hogy ne kísértsd a sorsot, nyaralás alatt ne egyél nagyon zsíros, nagyon fűszeres ételeket, és hátha csökkennek a panaszaid. Figyeld meg, mire hogy reagál a szervezeted.

2016. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
lehet pajzsmirigy is, azt is nézesd meg. a fül orr gégére egyébként beutaló nélkül is mehetsz. Mondjuk egy 14 évesnek elvileg azért vannak a szülei, hogy ne az interneten kelljen idegeneket kérdezgetnie. sajnálom, hogy nem tudsz hozzájuk fordulni.
2016. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyukámék most nincsenek itthon mert elmentek nyaralni 2-be. Igen az is lehet. De ha nem figyelek akkor szinte nincsenek is tunetek.
2016. aug. 13. 11:11
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
En psziches tortenetre tippelek, de persze ki kell vizsgaltatni, behogy baj legyen. Valoszinuleg szorongasos problemad van, mivel irtad, hogy ha nem figyelsz, akkor nincs bajod. De semmi keppen sem vagy halalos beteg, nyugodj meg.
2016. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, az orvos tudja mit csinál. Tulajdonkêppen nekem is volt ilyem bajom, még kisebb koromban. De engem nem küldtek aehova, azt mondták, hogy nagyon nagyok a manduláim és emiatt nehezebb lehet a nyelés, főleg ha betegség alatt mégjobban megnagyobbodik. Na igen. Valahogy elmúltak ezek a "panaszaim". A mandulám azóta is megvan :D bár elég sokszor van vele a baj, azt mondták, hogy mégis jobb ha megvan. De ugye azt írtad, hogyha nem figyelsz, nincsenek is nagyon tünetek. Talán annyira rágörcsölsz, hogy szinte bebeszéled magadnak. Próbálj meg nem gondolni rá, meg valamivel kösd le a figyelmed :D

15/L

2016. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fülészetre elmehetsz hétfőn is megnézetni, oda nem kell beutaló és időpont sem, de nekem pl stresszes tünet voplt egyszer a gombócérzet, amúgy lehet pajzsmirigy gond, reflux, torokgyulladás esetén is ilyen érzés. Legkevésbé gondolnék a te korodban gégerákra.
2016. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én is stresszre gondolok egyébként, de muszáj kivizsgáltatni a tüneteket. ne ijedezz a betegségektől. ha van felnőtt, akihez fordulhatsz, jelezd neki is a problémát.
2016. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinke. :) Hétfőn nyaralni megyünk de nyaralás utánra kaptam ugye időpontot. Megnézzük hogy ott mi lesz és ha nem találnak semmit akkor elmegyünk a fül orr gégére. Fogorvoshoz is kell mennem mert a miatt is lehet azt mondják.
2016. aug. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!