Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elegem van a ekcémából! Segít...

Elegem van a ekcémából! Segít valaki?

Figyelt kérdés
Elelgem van abból, hogy 3 éves korom óta együtt kell élnem ezzel a bőrbetegséggel! Félek, hogy soha nem lesz barátom, mert borzasztó csúnyán néz ki a bőröm! Orvostól orvosra járunk, mindenki felír egy krémet, de bármit kenhetek rá, nem használ! Megkeseríti az életemet...Van akinek TÉNYLEGESEN bevált valami? Nagyon fáj, nagyon piros, és valószínűleg allergiám is van, mert tavasszal nagyon viszket a szemem és a bőröm. Help! 13/L

2016. szept. 1. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kenegetés nem sokat ér, az okokat kellene megtalálni, hogy mire vagy allergiás, étel, vagy valamilyen tisztálkodási szer.

Figyeld, hogy esetleg valamilyen ételre jön-e elő erősebben, pl hagyd el egy időre a tejet és a tejterméket, javul-e utána.

Vegyél szappanmentes tüsfürdőt, kézmosót, DM-ben kapható, figyeld javul-e tőle a bőröd.

2016. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A glutén , tej , fehér cukor , tartósított dolgok , okoznak gondokat . A természetesebb több nyers élelem és természetes módszer segít .
2016. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A hal, mogyoró, laktóz okozta nálam az ekcémát. Omega 3 zsírsavra nagyon oda kell figyelni. Én a Ligetszépét, és a rákolajat szedem, valamint Flavogardot. Így évente 2-3 alkalommal jön elő rövid időre.
2016. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sunshinedoll ***** válasza:
Tényleg utána kéne járni, mi okozza a gyulladást. Sokszor valamilyen ételallergia van a háttérben, de lehetsz allergiás mosószerre, tisztálkodó szerre is. Addig is használj parfüm-és alkoholmentes termékeket, aztán ha kiderül az ok, akkor elhagyni azokat a dolgokat.
2016. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 1. 16:37
 6/13 anonim válasza:

Szia

Két éve nyáron nekem is volt és úgy néztem ki mint aki leprás.

Nagyon sok mindenre allergiás vagyok illetve voltam de ilyen mértékben sosem jött elő korábban.ujjakon néha, meg régen lábfejen.

Nekem a stressz okozta, attól jött elő, meg attól h alig ért napfény (földszinti lakás, munkahely pincehelyiség). Akkoriban testápolót sem használtam fürdés után meg amúgy sem, márpedig száraz bőröm van. Meg néha szoliba jártam gondolom as sem tett jót neki.

Nálam az lett a vége h magánbőrgyógyászhoz kellett mennem mert a kórházakban 1 hónap múlva lett volna időpont. Kb 40ezer ftom ment el rá és szteroidokat adtak csak....

Legjobb lenne allergia tesztet csináltatnod illetve kozmetikumokat vegyszereket tisztálkodószereket nem váltogatni mert az is kiválthatja ha sűrűn cserélgeted.

2016. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 7. 15:53
 8/13 anonim válasza:
Nekem az Elocom kenőcs vált be elég hamar redbe jozza ha ki jön. Habár ez is szteroidos
2016. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Orvos nekem is szokott írni elokomos kenőcsöt, de nekem nem a leghatásosabb.
2016. szept. 17. 22:29
 10/13 anonim válasza:

a napfeny nelkuli elet + stressz = egyenes ut a pusztulasba. en is ekcemas vagyok gyerek korom ota, aztan hozza tarsult a contact dermatitis. mara mar alig ehetek ezt-azt. es igy is allandoan vakarozok. az elmult 2 evben rengeteget romlott az allapotom. mostmar az egesz nemi szervem is ekcemas....

sokszor viszket, sokszor kibirhatatlanul es nem tudok miatta aludni ejjel, orakig fent vagyok es szenvedek.

senkinek nem kivanom ezt az allapotot, gyogymod konkretan nincs ra.

2016. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!