Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emésztési problémák. Mit...

Emésztési problémák. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Minden reggel legalább 3-szor kell elmennem wc-re és legtöbbször hasmenéses állagú. Sokszor fáj is a hasam, vagy fel vagyok fújódva. Nem tudom mitõl van, próbálok egészségesen enni és probiotikumat is szedek már 2 hete. Az orvos szerint nem betegség okozza. Mi lehet az oka és mit tudok tenni, hogy javuljon a helyzet?

2016. szept. 6. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a reggeli hasmenésen a tartós probiotikum kúra illetve a tej elhagyása segített (laktózmentes vagy növényi tejjel iszom a kávét, nem vagyok laktózérzékeny, joghurttól stb. semmi bajom, de a sima tejtől bajom van).

2016. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én Linex Forte nevű probiot szedem, 3 hóbapig szedtem szinte folyamatosan, eleinte napi 2, majd napi 1 szemet.
2016. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez nálam is. Nekem kontaminált bélszindrómám van, és helikobacter. Viszont nekem nem minden nap van, nem tudommi okozza.
2016. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a Lopédiumot javaslom, az igen jó ellenszere a hasmarsnak. Nekem is bevált, amikor hirtelen rámjött, a te esetedben is működhet.


Egy orvosi vizsgálatot is megejtenék ám a helyedbe. A tartós, visszatérő (krónikus) hasmenés nem tréfadolog,állhat mögötte komolyabb baj is: coeliakia, giardiasis, Crohn-betegség, vagy akár colitis. Érdemes letisztázni hogy ilyenekről nincs szó.

2016. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek a probiotikum mellett étrendváltoztatás segíthet? Pl. a paleo diétáról mit gondoltok?
2016. szept. 6. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Az étrendedet neked kell beállítanod.Minden amit meg tudsz emészteni,és jól érzed magad tőle,az a táplálék

Ami csak felpuffaszt,vagy hasmenést,szorulást okoz kerülendő.Még akkor is ha az akedvenced.Nem beszélve

a böjtről amit heti egyszer gyümölcsnappal kellene

elvégezni.Nincs már aszervezetnek toleranciája.

2016. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet valamilyen ételintoleranvcia?
2017. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!