Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadás, és más...

Állandó puffadás, és más emésztési problémák. Lehet hogy mégis a tej okozza?

Figyelt kérdés

Évek óta vannak emésztési problémáim, amik nagyon zavarnak. Gyakori hasmenés, állandó puffadás, bélmorgás, görcsös hasfájás és újabban állandó éhségérzet.

Már minden létező gasztroenterológiai kivizsgáláson túl vagyok, de minden rendben. Igaz, nekem ettől meg kéne nyugodnom, de mivel a problémák továbbra is fennállnak, nem megy. Legutóbb ételintolerancia vizsgálaton voltam. A vizsgálat előtt tej allergiára gyanakodtam, és pár napra el is hagytam az étrendemből mindenféle tejterméket. Lehet, hogy csak beképzeltem, de mintha jobban éreztem volna magam...


Szóval tejallergia gyanújával elmentem ételintolerancia vizsgálatra, ahol közölték velem, hogy semmi probléma a tejjel, viszont érzékeny vagyok a tojásra. Azóta nem ettem semmi tojás tartalmú ételt, de tejtermékeket újra elkezdtem fogyasztani, talán nagyobb mennyiségben is mint általában. Javulást azóta sem észleltem, sőt még talán rosszabb is a helyzet.


Elképzelhető, hogy annak ellenére, hogy a vizsgálat szerint a tej nem okozhat gondot, mégis attól vagyok beteg?



2013. márc. 1. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Talán hagyd ki mind a kettőt egy időre. Egy próbát megér.
2013. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is tejallergiára gyanakodtam emésztési és egyéb problémák alapján. Tesztelgettem, elhagytam, nem ettem semmiféle tejterméket, jó lett. Azért elmentem egy allergia vizsgálatra is. A bőrpróbán minden pozitív lett, a tej, a tojás, a búza...tehát minden, a vérteszt eredménye pedig teljesen negatív. Nekem azt mondta egy allergológus, hogy attól, hogy a vérvizsgálat nem mutat ki allergiát, attól még lehet az az ember. Én ehhez is tartom magam, hisz a tapasztalatom is azt mutatja, hogy amíg nem fogyasztok tejterméket, addig semmi gond, ahogy eszek, jön újra a székrekedés, puffadás, szemgyulladás, orrdugulás...

Ja, és a bőrteszt hiába lett teljesen pozitív, a tejen kívül semminél nem tapasztalok gondot.

2013. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!