Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt tervezem, hogy 2 hétig...

Azt tervezem, hogy 2 hétig (legalább) kipróbálom a vegetáriánosságot. Mire számíthatok? Fogyás, emésztési problémák megszűnése?

Figyelt kérdés
Egyébként paleózok.

2014. okt. 19. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább hanyagold mid a kettőt. Ha csak nem akarsz komoly beteg lenni.
2014. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mióta paleózol?
2014. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
15 hónapja paleózok. miért?
2014. okt. 20. 07:36
 4/11 nagyontamas ***** válasza:
Vannak főemlősök, amelyek növényevők, és férgeket esznek, fehérjeforrás gyanánt. Az ember az elmúlt 2 millió év alatt, a mindenevők közé került, mert ez a legelőnyösebb genetikailag a számára. Vannak emberek akik különböző megfontolásokból, nem esznek húst. Túlélik. Két hét nem a világ, mi történhet ennyi idő alatt? Max tapasztalatokat szerzel. Külön megköszönném, ha ezekről beszámolnál!
2014. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én csak azért kérdeztem a paleót, mert a gluténmentes, tejmentes részt én is tartottam 1-2 évig, de akkor is voltak hasfájásaim, emésztési gondjaim


most visszatértem a "sima" táplálkozásra annyiból változott a dolog, hogy mások a tünetek amik hol elmúlnak, hol visszajönnek


veled milyen emésztési problémák fordulnak elő?

teljesen komolyan veszed a paleót, 15 hónapja?

milyen az idegállapotod általánosságban véve, stresszes vagy, vagy inkább a teljesen nyugodt típus? mire gyanakszol, hogy miért van emésztési problémád?


csak azért kérdezem mindezt, mert habár nekem is nap mint nap előjön pár tünet, de nagyjából tudom, hogy mi lehet az oka, de ezt az okot nem lehet egykönnyen megszüntetni, hallottam már olyat is, hogy ha egy probléma egy bizonyos tudatszinten létrejön, azt nem lehet megoldani úgy, hogy ugyanazon a tudatszinten próbálkozol, hanem fejlődni kell..


igaz egyenlőre ez még nekem is elméleti dolog, gyakorlatban még nem mondhatom azt, hogy 100%-ban működik, de úgy gondolom, hogy ez a helyes út

2014. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat!. Szívesen beszámolok, nov. 1-jén tervezem elkezdeni. Én is úgy gondolom, két hét nem a világ, és csupán kíváncsi vagyok!


A paleót teljesen komolyan veszem. Előtte is paleósan ettem, kivéve a tejtermékekekt, de rájöttem, hogy nem nekem valók, nagyon puffadtam.


AZ idegállapotom jelentősen jvult a paleó óta, sokkal nyugodtabb vagyok, előtte kissé latinosra vettem a figurát. (Most munkahelyi problémák miatt ismét stresszelek, de ez szerintem a táplálkozástól független.)

Szerintem is helyes ez az út. Nem szoktam sütiket, pékárukat enni, egyáltalán nem kívánom az édeset, maximum a gyümölcsöt. Paleo kenyeret is inkább a rostbevitel miatt.


Nagyon szorulálsos vagyok, ehetek a kármit, szedhetek durva hashajtót, semmi hatás. Ezért próbálom ki a rengeteg zöldséget, hátha használ (sok kell, hogy jól lakjak, de inkább vékonynak mondanak). Mindent kipróbáltam, semmi nem segít (na jó, a beöntést nem, de nem is szeretném).

A képoszta puffaszt sajnos, meg a tejfélék, de ezeket kerülöm. AZért néha előfordul, h puffadok, azt meg végképp nem tudom, miért.

2014. okt. 20. 20:00
 7/11 Kim Bo Mao ***** válasza:
67%

Szia, én próbáltam vega lenni anno, és legelőször folyamatosan éhes voltam, fogytam, de szédültem is meg erőtlen voltam. (Az első 3 napban ment a hasam, mert szokatlan volt a szervezetemnek a jól emészthető étel.) Amint jóllaktam, egy óra múlva újra éhes lettem. Csak akkor volt hosszabb-tartó a jóllakottság, amikor főzeléket ettem. Ezzel annyi a probléma, hogy elkezdtem "hasasodni", szóval lassan visszaengedtem egy-két dolgot (pl.: tojás, sajt). Amikor okto-vega lettem az emésztési problémáim teljesen megszűntek. (Tejet és más tejterméket amúgy sem fogyasztottam mert laktózérzékeny vagyok.) Az volt a főbb probléma, hogy a háztartásunkban csak én akartam legalább okto-vega lenni, mindenki más evett húst. Így mondanom sem kell, hogy pénztárca ügyileg sokba került vegának lenni. Jelenleg már eszek szárnyast is, és tengeri herkentyűket. (Utóbbi tudom, hogy drága de nem én veszem.)

Ha tehetném teljesen kivonnám a húst az étrendemből, de nehéz úgy, ha a párom húsevő :) Egyébként teljesen vegának lenni nem egészséges, mert nem jut hozzá a szervezet B12 vitaminhoz, vagy csak nagyon elenyészően, és ez idegproblémákat okoz, bénulást később halált. Akik sokáig vegák, bizonyára szednek valami vitamint-B12t-vagy van idejük és képességük mélyen meditálni és ezáltal gyógyítani magukat.

2014. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Egyébként vannak olyan gyümik, zöldségek amik segítik az ilyen szorulásos problémákat (pl.:sárga dinnye), ezeket ki kell tapasztalni. Pl.: nekem megy a hasam az érett körtétől, úgyhogy szinte soha nem eszek körtét csakha roppanósan kemény :D

Még egy tipp: próbáld ki a "minden reggel egy alma" kombót. (Vagy legalább valamikor a nap folyamán, a lényeg, hogy minden nap egyél legalább egy ALMÁT.)

2014. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, ki fogom próbálni!
2014. okt. 20. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Amire mindenképp számíthatsz szerintem az az, hogy könnyebb emésztés miatt mehet a hasad. Nekem ez volt az első ami változás volt és azóta is inkább hasmenős vagyok, nem tértem vissza a húsevéhez, úgyhogy ha te szorulásos vagy szerintem ez pozitív változás lesz. A hús a legnehezebben, leglassabban emésztődő étel.
2014. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!