Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladásom van?

Vakbélgyulladásom van?

Figyelt kérdés
Hétvégén Szeptember 17-én, Szombaton a köldököm alatt kb. 2 ujjnyival elkezdett valami görcsölni, szúrni. Ez tartott olyan 45-60 percig, azután egy erős hányinger váltotta fel, ami szintén ilyen időtájban hányással végződött. Felhívtam nagymamám, aki elvitt orvoshoz, ahonnan vakbélgyulladás gyanújával elküldtek kórházba kivizsgálásra. Ott nagyon rosszul voltam az újra elő jövő hányinger miatt( el feküdtem egy padon, nem tudtam szinte 2 lábra állni). Ez a kis kaland úgy végződött, hogy negatív lett a teszt, de volt valami gyulladásra utaló dolog a véremben. Lehet, amiatt, mert egy hete beteg vagyok(betegség alatt semmi gyógyszert nem szedtem)? Amúgy ez a fájdalom még mindig érződik(2 nap után), ha megnyomom a köldök alatti pontot.
2016. szept. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A vakbélgyulladás fájdalmas pontjának tipikus helye nem a köldök alatt van,hanem attól jobbra 3-4 cm-el.A köldök alatt egyenes vonalban a vékony-és vastagbelek helyezkednek el. Elképzelhető,hogy valamilyen vírusos fertőzésed van,attól hánytál és fáj a hasad.De ha ez holnapra sem csökken ,akkor menj vissza az orvoshoz,akár közvetlenül a sebészetre,mert ők jobban meg tudják ítélni,hogy biztosan nem vakbélgyulladás-e.
2016. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet bélhurutod van, ha megvizsgáltak, vettek vért és csináltak hasi ultrahangot, akkor kizárható a vakbélgyulladás. Nem mondták, hogy szigorú diéta?
2016. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy diétázzak, amit be is tartok.
2016. szept. 20. 12:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azt még elfelejtettem, hogy az ultrahangos vizsgálaton nem találtak semmit, és az orvos még kérte is, hogy mutassam meg azt a pontot, ahol fáj a hasam, de nem látott gyulladásra utaló jelet. De lehet az is, hogy csak én képzelem be magamnak, mert most itthon vagyok figyelem magamat és csak arra tudok gondolni, hogy nekem biztosan vakbélgyulladásom van.
2016. szept. 20. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!