Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg lehet valamivel szüntetni...

Meg lehet valamivel szüntetni az erős izzadást pajzsmirigy túlműködés esetén?

Figyelt kérdés

15 éves koromtól szedem rá a gyógyszert, most 22 vagyok, már 3szor emeltek a szintjén a gyógyszernek. Az orvosom azt mondta, hogy ha ennél többet adna, akkor az már rosszat tenne nekem.

De amióta ez a problémám van egyszerűen állandóan izzadok és rettenetes mennyiségben. Mindegy, hogy kint -10 van és én megyek megfagyni, akkor is egy óriási nagy izzadtságfolt lesz a ruhámon. Már rengetek pólómat ki kellet dobnom, mert teljesen tönkretettem őket, összesen nagy fekete foltok vannak, fekete ruhákon meg nagy foltok. Élénk szinű pólót egyszerűen fel sem vehetek.


Próbáltam már zsályapakolást, de egyáltalán semmit sem segített.

Kiptóbáltam a Solutio Antisudoricát is, de azon kívül, hogy kimarta a hónaljamat, semmi mást sem csinált, még csak minimálisan sem csökkentette az izzadásomat.


Van valakinek hasonló problémája és sikerült tenni ellene valamit?



2016. okt. 7. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen betegsegem, de en is ilyen izzados vagyok. A forevernek az aloe veras dezodorja segitett. Aluminium so mentes, 2700 ft, de fel evig eleg. Kell 3 honap mire kiurul az aluminium so a mirigyekbol, es hat. Ebbe az idoszakban egy nap tobbszor is be kell kenned a honaljad. De utana nagyon jo, es nem is mergezed magad. Teljesen termeszetes. Fertotlenit, gyulladast csokkent. Borotvalkozas utan megnyugtatja a bort, nem lesz szortuszogyulladasod. Nekem bevalt. Es sebekre meg leegesre is lehet kenni, begyogyitja. Probald ki. Meg azt hiszem valami gyogynovenyes tea is van izzadasra, de en azt nem probaltam, meg a neve se jut eszembe.

Meg a pamut polo is sokat jelent.

2016. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor csökkenteni kell a gyógyszer adagot. Mivel minden gyógyszernek van mellékhatása, ezt is felül kellene vizsgálni. Az hogy annyit emeltek az adagon koránt sem biztos hogy úgy jó. Az orvos a te elmondásod alapján is változtat az adagon. Sőt ennyi idő után már szinte neked kellene meghatározni hogy mennyi adag jó a gyógyszerből.
2016. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csökkenteni nem lenne jó, mert én panaszoltam az orvosnak, hogy nem érzem, hogy hatna és állandóan fáradt is vagyok. Amióta megnövelte jobban érzem magam, de az izzadás egyáltalán nem változott.
2016. okt. 7. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:

A kettesnek, kérlek ilyen tanácsokat ne adj senkinek ilyen fontos témában, ha fogalmad sincs a pajzsmirigy mehanizmusáról és olyanokat mondasz, hogy azért izzad, mert ez a gyógyszer mellékhatása...

Kérdező:

Pontosan tudom, milyen helyzetben vagy, nekem is 15 évesen kezdődött a pajzsmirigy túlműködésem, és ugyanilyen változó volt hosszú éveken át, mint mindenki másnál.

A rossz hír, hogy az izzadással önmagában nem lehet kezdeni semmit. A pajzsmirigyedet vissza kell hozni a rendes működési tartományba, az izzadás és minden más tünet is csak akkor fog megszűnni.

Azt tudnod kell, hogy habár az izzadás látványos és kellemetlen, teljesen veszélytelen dolog, holott egy állandóan magas pulzus, vagy megnövekedett szemnyomás, esetleg nemi funkciókra való kihatás akár veszélyes is lehet.

Nem ijesztgetni akarlak, a legfontosabb a következtő: ha nem tartasz be mindent nagyon szigorúan, amit az orvos előír, akkor mostantól tedd meg (kontrollvizsgálatok, illetve dózis betartása).

Ha ennek ellenére nem megy, keress fel egy másik orvost, sajnos benne van a pakliban, hogy mással fogsz sikert elérni, velem is megtörtént, hogy a váltás hozta el a sikert.

Harmadrészt viszont a nagy dózisú gyógyszert hosszútávon tolni valóban nem szerencsés, így fejben szokj hozzá a gondolathoz, hogy lehet, hogy műtétre, vagy jódizotópos kezelésre lesz szükség.

Ennek során a cél, hogy a megnövekedett pajzsmirigyedet méretében egyszerűen kisebbé tegyék, és megszűnjön a túlműködő állapot.

Mindkét eljárás teljesen biztonságos, az izotópos kezelés esetén nincs szükség vágásra, a műtéti eljárás esetén egy kis vásást kell ejteni sajnos a nyakon.

Ezzel megoldódnak a problémáid, optimális esetben semmilyen gyógyszert nem kell szedned, de ha nem találják el pontosan, hogy mekkora méretre lövik be a pajzsmirigyedet, akkor is csak kb. napi 1 tablettát kell majd szedned, és tünetmentes leszel!

Sok sikert és jó egészséget, kérdezz nyugodtan.

2016. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az izzadás nem a gyógyszer mellékhatása, mert évekkel előtte is megvolt a problémám, pedig akkor még nem szedtem a gyógyszert.

L thyrox 75-öt szedek jelenleg. Ha jól emlékszem akkor 50-essel indítottam, úgy, hogy hétvégenként felet szedtem, aztán 3-4 évre rá felemelte napi 75-re. Nem ez az első orvosom, költözés miatt másik orvosokat kellett keresnem, de az összes ugyanazt mondta eddig. Legelején azt mondták, hogy mivel még fiatal vagyok, az is meglehet, hogy teljesen heyreáll és nem kell majd gyógyszerezni magamat. De ez nem tudom most így 22 évesen mennyire reális.

6 hónaponta járok vérvételre, az eredmények is mindig rendben vannak. Csak azzal az izzadással lehetne valamit kezdeni...

2016. okt. 7. 17:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a dolgot, ha túlműködésed van, akkor miért L Thyroxint kapsz? (tahát pajzsmirigy hormont)

Ezt éppen ALULMŰKÖDÉS esetén szokták adni, hogy pótolják a hormont.

Időközben nem kellett pl Metothyrint szedned? Nem lehet, hogy közben átbillentél alulműködésbe?

Mennyi a legutóbbi TSH értéked?

2016. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

22 evesen van e eselyed....

Dedimamam 2szer gyogyult meg pajzsmirigy daganatbol, ami utan visszamardt alulmukodese volt. 92 evesen meggyogyult, egyszercsak elkezdett nagyon fogyni es kiderult, hogy nemm kell szednie a gyogyszert tobbet, helyreallt neki

Szoval van eselyed

2016. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom most egyáltalán milyen a szintje, mert mar majdnem fél éve voltam utoljára véren. De sosem volt alulműködésem, es a gyógyszeremre is az van írva, hogy túlműködésre kell szedni.
2016. okt. 10. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Tényleg egyáltalán nem értem a dolgot.

Ha L-Thyroxint szedsz, az alulműködésre való. Még egyszer megkérdeztem az előbb egy gyógyszerészt is mellettem és ő is megerősítette.

Csináltass egy friss vérképet, és a friss eredményeddel lehet, hogy nem ártana, ha konzultálnál egy másik endokrinológussal is.

2016. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miért kellene? 2 endokrinológusom van és mindkettő ugyanazt a gyógyszert írja fel. És ez egyáltalán nem a kérdésem része.
2016. okt. 11. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!