Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mániás depresszió, idegbetegsé...

Mániás depresszió, idegbetegség öröklődik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már keresgéltem neten,de semmi infót nem találtam ezzel kapcsolatosan.A nagymamám sajnos ilyen betegségben szenvedett,és tudni szeretném,hogy van e rá esély,hogy én is idővel,vagy már most is áldozata leszek/vagyok,Álltalában csendes,nyugodt természetű ember vagyok,nehezen húznak fel valamin,ám ha olyan a téma ami érdekel,ahhoz képest,hogy csendben elvoltam,egyből meglátszik,hogy történt valami.A családban,suliban minden ok,4-es 5-ös tanuló (14 éves) diák vagyok,de félek,hogy ez megtörténhet velem is.Szerintetek van benne valami?Esetleg másik betegségben szenvedek?Légyszi értelmes válaszokat első sorban. Előre is köszi,és bocsi,hogyha hülyeséget írok! :)

2016. okt. 16. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ne olvasgass ilyen dolgokról!!!

Ennyi idősen főleg nem, mert nem tudod értelmezni.

2016. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az lehet,de engem érdekel :) ,nincs rám erőltetve (igazából olvasok.Kétlem,hogy ez károsítana,és általában nem csak az első iromány után ítélek,hanem többet átvizsgálok).Sajna most egy kissé elbukott az értelmező képességem.. :/
2016. okt. 16. 16:13
 3/18 anonim ***** válasza:

A betegség csak kis hányada öröklődik, vagyis legnagyobb valószínűséggel nem.


Ha mégis akkor sincs nagy baj, mert rengetek gyógyszer és lehetőség van arra, hogy az ember egészséges, tünetmentes, teljes életet éljen.


Legnagyobb probléma ezekkel a családtagokkal, hogy nem hajlandóak orvosi segítséghez fordulni.

2016. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#3 A gyógyszer egy baromság!Pont az hozzá elő az ilyeneket.
2016. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem nem velem fog játszadozni ez a betegség,meg másokkal sem :)
2016. okt. 16. 18:09
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyes pszichés betegségekre is jellemző hogy halmozódnak a családban, azaz ha közeli felmenőid között előfordult nagyobb a rizikófaktor hogy leszármazottaknál is előjön. De nem kell aggódnod,örökölni is legfeljebb hajlamot tudsz amitől bizonyos hatásokra nagyobb valószínűséggel fog kialakulni nálad bipoláris zavar. Még ebben az esetben sem nagyobb a valószínűsége hogy kialakul nálad a betegség ha rendezett életet tudsz élni, mint egy rendszeres kábítószerfogyasztónál, vagy egy olyan embernél akit súlyos traumák érnek.
2016. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A kábítószert mindenki démonizálja,a gyógyszert még mindenki isteníti.
2016. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem istenítettem és nem is démonizáltam semmit, egyszerűen a pszichiátriai tapasztalaton nyugvó tényt említettem hogy a szerhasználók fokozott kockázatnak vannak kitéve különböző pszichés megbetegedésekre.
2016. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszerrel van a baj.
2016. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az elet tesz idegbetegge es depressziossa. Ha sok rossz er sok fajdalom... Nem szuletik ugy egy ember sem hogy idegbeteg... Fiatal vagy meg inkabb elvezd az eletet meg tudod a nagy betus elet meg varhat...
2016. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!