Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mániás depresszió, idegbetegsé...

Mániás depresszió, idegbetegség öröklődik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már keresgéltem neten,de semmi infót nem találtam ezzel kapcsolatosan.A nagymamám sajnos ilyen betegségben szenvedett,és tudni szeretném,hogy van e rá esély,hogy én is idővel,vagy már most is áldozata leszek/vagyok,Álltalában csendes,nyugodt természetű ember vagyok,nehezen húznak fel valamin,ám ha olyan a téma ami érdekel,ahhoz képest,hogy csendben elvoltam,egyből meglátszik,hogy történt valami.A családban,suliban minden ok,4-es 5-ös tanuló (14 éves) diák vagyok,de félek,hogy ez megtörténhet velem is.Szerintetek van benne valami?Esetleg másik betegségben szenvedek?Légyszi értelmes válaszokat első sorban. Előre is köszi,és bocsi,hogyha hülyeséget írok! :)

2016. okt. 16. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Dehogy öröklődik,ezt csak a pszichiátria találta ki.
2016. okt. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 3

Mi baj lenne a gyógyszerrel?

Mondtam egy szóval is hogy szedjen gyógyszert? Ha nincs baja még jó, hogy ne szedjen be semmit. AMENNYIBEN mégis beteg lenne van kismillió féle antidepresszáns, ami pontosan arra való amire a neve utal.

Amennyiben valaki egészséges, vagy csak enyhe tünetei vannak ne szedjen semmit.

2016. okt. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem.Az elfojtott szexualitás okoz minden pszichés problémát,dugni kellene eleget és nem lennének ilyenek.

A gyógyszert meg felejtsd el!

2016. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
^Ez jó nagy hülyeség.
2016. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Huh... válaszolók között nagy a sötétség.


Lehet öröklődő is, vannak egyes 5-HT receptor alélek amik ha kevésbé érzékenyek az agyban lévő szerotoninra akkor az erősen hajlamosít a depresszióra, pl. terhesség után tuti hogy depressziós leszel. DE ez nem jelenti, hogy örökölted, és ha mégis nem jelenti, hogy később "megbetegszel", és ha mégis az nem jelenti, hogy nem kezelhető gyógyszeresen.

2016. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: tudod mi az az allél vagy csak gyorsan rágoogliztál valamire mintha értenél hozzá?
2016. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amint látom jobb, ha inkább olvasgatsz :D


Például:


[link]


[link]


Ezt ne akard elsőre szó szerint értelmezni, de a lényeget szerintem érteni fogod:

[link]

2016. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Huh,egyszerre elhalmoztatok rengeteg infóval,nem hittem volna,hogy ennyi válasz lesz,köszönöm mindenkinek!!! :D
2016. okt. 31. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!