Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Frontin függő lennék? B. LENT.

Frontin függő lennék? B. LENT.

Figyelt kérdés
Fél éve szedek frontin,pánikrohamra írták fel nekem.Napi 2*felet estére pedig egyet kellett szednem a 0,5 mg-osból.Ezt kb.2 hétig tartottam utána pedig ,mivel ez már nem hatott és éjszaka sem tudtam aludni ,elkezdtem növelni az adagokat.Mostmár naponta van hogy 6-7dbot is beveszek,reggel van h hárommal kezdem a napot ,éjszakára is van h 3-4 db kell.Ennek a hatása az ,hogy szinte egész nap alszok,és egész éjjel.Enni sem nagyon eszek az elmúlt fél évben 15 kilót fogytam ,egész nap fexek,nem érdekel semmi.Teljesen kicsúsztak a kezeim közül a dolgok.Sok a magánéleti problémám,ha valaki felhúz vagy konfliktusba keveredek vagy csak elegem van akkor mindjárt bekapok 2 v 3 frontint.Inni nagyon ritkán iszok 2 hetente talán egyszer ,és akkor sem matt részegre,mivel a frontin miatt amúgy sem merek nagyon inni.A barátaimat teljesen elhanyagolom,nemfoglalkozok velük.A szex sem érdekel már,csak az érdekel,hogy amíg alszok addig nincsenek problémáim.A gyógyszerhez úgy jutok hozzá,hogy iratok a pszichiáteremmel is és a háziorvosommal is,mivel nem tudják ,hogy mindkét helyen iratok ,így felírják mindig és így mindig van elég frontinom.Valamint mostanában rákaptam a fűre.Nem a bio hulladékra ,hanema rendes marihuánára.Azt hetente legalább kétszer tolom,olyankor viszont nem veszek be frontint vagy max 2,esetleg ,3 dbot,de olyan is volt már,h fű mellett nem is kellett a frontin.Nem is a fűvel van a problémám ,hanem a frontinnal.Ez már függőség ?Hogyan lehet róla leszokni?A fűre sem akarok rászokni a frontin helyett,drágább is ,meg illegális is.Ki segíthet?26/L

2016. okt. 30. 08:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt pl.elaludtam éjfélkor és másnap délután 5 keltem fel.Dolgozni egyelőre nem dolgozok,szüleimmel lakok.Teljesen elhanyagolom magamat,nem érdekel semmi csak az alvás.Ezt nem úgy értem,hogy nem fürdök meg nem mosok,hanem úgy hogy tojok a világra.Anyám észrevette rajtam a dolgokat ,de ő csak papol dumál h szedjem össze magamat,ezzel.nem tudok mit kezdeni az ilyen fajta segítséggel.
2016. okt. 30. 08:55
 2/15 anonim ***** válasza:

Beszelj a pszihiatereddel.

Elotted az elet, legyel boldog:)

Ha akarsz bedzelni irj priviben.

2016. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeded a frontint mint a cukorkát, igen ez határozottan függőség. A frontinra amúgy is nagyon hamar rá lehet kapni. Környezetmben van két olyan ember is aki rászokott. Nem tudtak aludni, több műszakban dolgoztak, nem tudott igazodni a szervezetük az összevisszasághoz, a végén pedig ez lett a rutin, ha aludni akarok zsupsz be egy frontin. Nagyon veszélyes gyogyszer, es egyikőjük hónapok ota azon van h leszokjon, fokozatosancsökkentve az adagot, MINDENKÉPPEN ORVOSI SEGÍTSÉGET KELL KÉRNED. Egyedül nem fog menni, egyre rosszabb solgokhoz nyúlsz, az meg hogy kijátszod a dokikat, csak h még többet kaphass, ez nagyon borzasztó. Az viszont pozitív hogy érzed, hogy valami nem stimmel es valtoztatni szeretnél rajta, ebbe kapaszkodj es minél előbb beszélj egy független orvossal, ne a jelenlegiekkel mert őket már kijátszodatt, ergo odavan a pszichiaterednek is a tekintélye. Keress fel valakit akivel ŐSZINTÉN tudsz beszélni, mert csak így fognak tudni segíteni. Kívánom hogy megoldódjanak a problémáid!!!
2016. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A pszichiáteremmel azért nem tudok beszélni ,meg nem is merek,mert félek h akkor nem írna fel több frontint.Kisvárosban lakok ,itt sajnos csak 1 pszichiáter van.Sokat járok Bp.re ,de havonat 1 szer tuti,de ott sem merek elmenni pszichiáterhez,mert akkor onnan is csak frontin receptet kapnék vagy pedig el se látnának.Annyit még kifelejtettem ,hogy kb.1 hete állásinterjúra mentem ,de persze a frontintól tiszta kómás voltam,mivel nem aludtam ki magamat.Olyan volt mintha szét szívtam volna magamat,így nem állíthattam be az interjúra,ezért felszívtam egy kis speedet,ettől felébredtem,bár az állást ígyse én kaptam meg.Viszont épp ez az ,hogy én nem akarok ilyen komolyabb drogokhoz nyúlni.A fű az még elmegy,szerintem a frontin sokkal ártalmasabb mint az,mert a frontintól olyan vagyok,mint egy zombi.De szó szerint.Szédelgek tőle, mint vmi részeg ,és ha nem tudom kialudni magamat akkor karikásak pirosak lesznek a szemeim és alig állok meg a lábamon.
2016. okt. 30. 09:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kár érted....A fűre már nem kell rászoknod, mert rá vagy szokva. Ráadásul nem is akarsz tenni ellene. Ha Anyád szól neked, az csak papolás. Tkp mit tudna veled tenni, ha semmire sem vagy hajlandó?

Hogy ki segíthet? Csak saját magad.

2016. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Fűre nem vagyok rászokva,kibirnám nélküle.A frontin az ami nélkül nem bírnám ki,mert aludni se tudok nélküle.A fűvel akkor lenne gáz,ha nem tudnám a napi frontin adagomat bevenni,mert akkor kénytelen lennék füvet szívni,mivel kb.ugyanaz a hatása ,mint a frontinnak.Csak annyi a különbség ,hogy míg a frontin 65 ft egy 30db-os,addig a fű meg sokkal drágább.Ezért nem is akarok füvezni.A frontinról pedig le akarok szokni,anélkül ,hogy másra szokjak rá.
2016. okt. 30. 10:54
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik városban lakhatsz, de menj el addiktológiára. Nemcsak a frontintra szoktál rá, hanem a fűre is, meg már kezded tolni a speedet is, ez csak rosszabb lesz. Az egyik baj hogy 26 évesen nem KELL törődnöd semmivel, szülők eltartanak és kész. Kényelmesen megteheted hogy alszol meg tolod magadba a sok szart. Szóval fordulj orvoshoz, menj vissza a pszichiáteredhez s beszélj vele őszintén, vagy keress addiktológia szakrendelést valahol. De leginkább kezdj el dolgozni, sportolni.
2016. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rászokva a fűre,csak néha kiváltom vele a frontin hatását.Speedet meg egyszer használtam,többet nem is fogom.Így arra meg főleg nem vagyok rászokva.
2016. okt. 30. 11:03
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
A rászokás az első adaggal kezdődik. Épeszű ember nem nyúl se fűhöz se speedhez, pláne ha már tudja hogy már másra is rászokott. Ahogy elnézem, itt is csak a magyarázkodást csinálod, ahelyett hogy tennél valami. Ne szedd azt a sok szart, menj ki a szabadba, fáraszd le magadat, és úgy próbálj meg aludni. Kezd el dolgozni, sportolni. Ébresztő.
2016. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Dolgozni elkezdenék,de amíg megvan ez a frontin függőség addig,nem fogok tudni dolgozni.Nem fogok tudni megfelelően teljesíteni,úgy hogy szédelgek egész nap.Először a frontintól kell megszabadulnom.Attól ,hogy kimegyek a szabadba meg elkezdek sportolni attól még nem fogom azt kevésbé érezni,hogy nekem nem kell a frontin.Ez ugyanolyan ,mint pl.aki éhes...Attól ,hogy iszik rá egy pohár vizet meg kimegy fut pár kört attól még ugyanúgy éhes marad.
2016. okt. 30. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!