Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek volt már tüdőgyulladása?

Kinek volt már tüdőgyulladása?

Figyelt kérdés
És kb. mennyi időn belül jött rendbe? Milyen kezelés volt szükséges?

2016. nov. 5. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladás egy nagyon összetett betegség, a tünetei is igen változatosak, és a gyógyulás ideje illetve a kezelés az októl függ. Ha klasszikus baktérium okozta a tüdőgyulladást, akkor antibiotikumot kell szedni néhány hétig, és ez alatt meg is gyógyul a páciens. Vannak úgynevezett atípusos tüdőgyulladások, amiket vírusok és speciális bacik okoznak. Ilyenkor szintén az antibiotikum lehet megoldás, ha pedig vírus okozza, akkor a tüneteket kell kezelni, és magától gyógyul.
2016. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 hetes antibiotikum után elmúlik a láz, de még 1-3 hétig elég gyenge az ember.
2016. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orvos majd felírja milyen gyógyszerek kellenek. De nem kell halogatni, mert csak nagyobb baj lesz. Tapasztalatból mondom...
2016. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem halogatom, mivel már kórházban fekszem miatta, csak ilyen nagy tétekben szerettem volna tudni róla dolgokat. :)
2016. nov. 5. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt tüdőgyuszim. Rendesen le is húzódott, mert lábon hordtam ki. Fiatal voltam, és vagány. Azt hittem, az én ragyogó testem mindent kibír. Tudom, hogy lehetett volna komolyabb bajom is belőle, de akkor így láttam helyesnek. Antibiotikumot egyébként sohasem szedtem. Az gyilkosság. Emberiség elleni bűntett. :-))
2016. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!