Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A férfiak miért akarnak...

A férfiak miért akarnak belehalni egy megfázásba?

Figyelt kérdés

Anyám ahányszor beteg volt, aludt egy fél napot, magába döntött egy kanna kamillateát, elment orvoshoz, bevette a gyógyszert, aztán tette a dolgát, ha nem is megszokott tempóban, de azért nem akart belehalni


Apám most beteg, 38as láza van, de mindjárt belepusztul. Folyamatosan nyög, szentségel, káromkodik, vigyek neki ezt, vigyek neki azt..

38as lázzal ha úgy van, én még vizsgázni is bemegyek, mert.. muszáj és kész. Pedig én is férfi vagyok, Oké, ő öregebb már, de azért meghalni csak nem kéne:D


És ezt amúgy pszichológián is mondta a tanár, hogy általában a férfiak kicsit mindig bele akarnak halni egy betegségbe, amit a nők lábon kihordanak..


Miért van ez?



2017. jan. 5. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Nos ez sem általános, nő vagyok és gyógyszerellenes, eddig még mindig kigyógyultam gyógyszerek nélkül is a megfázásokból, influenzából és 39 fokos lázzal is megfőztem az én gyógyszeremet, a jó ki húslevest. Nálunk a férfiak ilyenkor valóban ágynak esnek, az más kérdés hogy orvoshoz nem mennek szinte soha, semmivel.

A nőknek betegen is el kell látni a gyerekeket, háztartást, talán így letttünk megteremtve, hogy jobban bírjuk a gyűrődést.

2017. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%

"38as lázzal ha úgy van, én még vizsgázni is bemegyek, mert.. muszáj és kész."


Hát grat!


1. Lábon kihordod az influenzát aztán majd elvisz a mentő.

2. Azzal hogy lázasan terheled a tested, szívedet azzal éveket veszel el az életedből. Rengeteg szövődménye lehet a szívbetegség csak egy a sok közül. Most még nem zavar gondolom, később majd bánni fogod.

3. Fertőzöd a többieket is! Nem elég, hogy saját magadra nem vigyázol, de az ilyenek miatt fertőződnek meg mások is! Olyanokat fertőzöl akinek gyenge az immunrendszere, kisgyerekeket és még sorolhatnám! Ezután még büszke vagy magadra! Gratulálok!


Sajnos nem csak a kérdező meggondolatlansága hanem az elcseszett rendszer is tehet róla h egyesek tönkreteszik a szervezetüket! Azt a tanárt/döntéshozót aki elvárja h az emberek 38 fokos lázzal vizsgázzanak, minimum elküldeném az Antarktiszra rövid pólóban! PErsze a szemét tanárok még ki is magyarázzák. Igazából arról van szó, hog ez a rendszer arra épül, hogy az embrek saját maguk tegyék tönkre a szervezetüket, hogy később minél több gyógyszert vegyenek. A tanárok igencsak lehetnének felelősségteljesebbek, de ez nem várható el egy ilyen bagázstól, mint a mostani tanárok!

2017. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem aki így viselkedik, az a figyelmet, törődést akarja kiharcolni magának legalább arra az időre, amíg "rászorul". A férfiaknál azért ez a sztereotípia, mert a nemi szerep alapján nekik az év legnagyobb részében el kell nyomniuk a lelki bajaikat, sebezhetetlennek kell tűnniük, és ilyenkor adják ki szerintem magukból a gőzt, élvezik azt, hogy valaki pátyolgatja őket, és ezt nem kell szégyellni.
2017. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!