Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet pajzsmirígy alulműködésem?

Lehet pajzsmirígy alulműködésem?

Figyelt kérdés
5 hónap alatt felszedtem 4 kg-ot ami nem olyan vészes de azelőtt rengeteget "zabáltam" és nagyon vékony voltam most pedig hiába igyekeztem normálisan enni a kilók csak úgy jöttek rám.Fáradékony vagyok,a vérkeringésem sem oké (bár sosem volt),valamint PCOm is van.Elkezdtem mozogni,napi 800 kcal-át fogyasztok és kb napi 30-40 percet mozgok.Van értelme ezzek dokihoz menni vagy túlreagálom.Kb mennyibe kerűl egy ilyen vérvizsgálat?

#hízás #orvos #pajzsmirigy #stagnáló súly
2017. márc. 4. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
5 hónap alatt a 4kg az szerintem semmi. Akkor lenne ha egy hónap alatt megy fel vagy kevesebb idő alatt. Amúgy egy vervetel ingyenes, kérj beutalót a haziorvostol vagy inkább endokrinológustól.
2017. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy pajzsmirigy vizsgálatra több hónapot kell várni, mire sorra kerülsz, elfogy a reagensük. :(

1200 Ft, és nem kell várni, délutánra kész az eredmény.

+ van ahol kérnek a vérvételért is pénzt, de mindezeket megtudod nézni az egészségügyi intézmény tájékoztatóján, vagy megkérdezheted telefonon.

2017. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

PCOS és IR miatt nézesd mert az endokrin betegségek szeretnek társulni, főleg IR-hez ugye ami a PCOS okozója.

A napi 800kalóriát viszont felejtsd el, a szervezet tartalékol tőle és még jobban hízol! Ha a pajzsmirigy csinálja akkor bármit teszel jelenleg nem segít, csak az orvos.

Háziorvos kérhet simán TSH-s vérvételt, koleszterin legyen benne. Ha 2 fölötti akkor alulműködsz és endokrinológushoz kell menni aki ad hormonpótlást.


Egy szintén IR, pma sorstárs.

2017. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!