Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ez? Szuicid hajlam?...

Normális ez? Szuicid hajlam? A többi lent!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Az utóbbi időkben a gondolataim nagy részét az öngyilkosság gondolata és vágya tölti ki. A családomban többen is önkezűleg (akasztással) haltak meg. (2 nagypapám apai ágon, anyai ágon szintén a nagypapám.)

Mint mindenkinek nekem is sok problémám van és sokszor nagyon tanácstalan vagyok, főleg ez ügyben. Azt olvastam, hogy a szuicid hajlam örökölhető és félek, hogy ez az állítás nálam érvényesül.

Hogy miért mondom ezt?

Nagyon sokszor gondolkodok a saját temetésemen és vágyok arra hogy meghaljak. Öngyilkossági kísérleteket (farcolás) soha nem csináltam magamon, nem tartom megoldásnak és tudom- nem is az és továbbra sem tervezek ilyesmiket végrehajtani magamon (és nem is fogok).

Amikor sírok, (mostanában egyre gyakrabban)állandóan csak azon töröm a fejem, mennyire meg akarok halni és öngyilkos szeretnék lenni. A buszon ülve is sokszor gondolkodok ezen. Az emberek között sétálva is szeretnék láthatatlan lenni, önbizalomhiányos is vagyok egyre egyre fokozottabban mert nem vagyok megelégedve a külsőmmel.

A rokonaimtól örököltem? Hogyan tudnék kilépni ebből az állapotból?

A segítséget/tanácsokat!/válaszokat előre is nagyon köszönöm mindenkinek!



2017. márc. 11. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A szuicid hajlam hülyeség, inkább a minta és a mintakövetés merülhet fel. Ha az embernek sok a teljesítendő feladata, széles az érdeklődése, akkor ilyen gondolatok nem merülnek fel benne.
2017. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze,hogy örökölted. De nem az "önygilkosságra való hajlamot",mert olyan önamagába nincsen,hanem a pszichés betegséget amiből ez "hajlam" fakad. Nem hinném,hogy Te magadtól,segítség nélkül ki tudnál lépni. Mondtad ezt már a szüledinek?
2017. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez normális. Sok fiatal van manapság akik ilyen öngyilkossági hajlamuk van. (Én nekem is vannak ilyen problémáim: nem tetszik a külsőm, önbizalom hiány, öngyilkos gondolatok)

Nekem az volt a megoldás hogy találtam valami elfoglaltságot.(például én rajz szakkörre járok + film tanfolyam)

De lehet hogy egy kicsit beszélj a szüleiddel, kínos téma tudom de segít.

2017. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondanám,hogy ez normális. Én is voltam kamasz és fiatal,de soha a büdös életbe nem jutott eszembe,hogy meg kéne halni. És gondolom,hogy nem csak én voltam így.
2017. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!