Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni szuicid...

Mit lehet tenni szuicid hajlam ellen?

Figyelt kérdés

9-14 éves korom közt többször kíséreltem meg öngyilkosságot, emiatt akkor ideggondozóba jártam, Zoloftot szedtem. Mivel a pszichiáter kényszeresen vigyorgott, és nem mertem vele őszintén beszélni, mert tudtam, hogy mindent elmond az anyámnak, és a gyógyszeres kezelést is hatástalannak éreztem, kb. 1-1.5 év után nem mentem többet. A szüleim nem foglalkoztak ezzel, a pszichiátrián meg senkinek se hiányoztam. Depressziósnak depressziós voltam, de ritkultak az öngyilkos gondolataim, több próbálkozásom nem is volt.


Most viszont olyan élethelyzetbe kerültem, hogy úgy érzem, képtelen vagyok kezelni, az egyetlen megoldás, ha meghalok. Egyrészt tisztában vagyok azzal, hogy ez hülyeség, ugyanakkor mégis sokszor eszembe jut, hogy ez lenne a legegyszerűbb és tényleg minden gondomat megoldaná.


Milyen lehetőségeim vannak, ha kezelést szeretnék kapni Csongrád megyében? 26N


2014. nov. 28. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom , hogy milyen lehetőségeid vannak Csongrád megyében , de mindenféleképpen menj el egy orvoshoz. Nekem is voltak öngyilkos gondolataim , kísérleteim . Semmit sem oldana meg ,ha megölnéd magad. Értékes ember vagy . Mindig akkor fordulnak jobbra a dolgok ,amikor nem várnád. Még elötted az élet. Szép napot!
2014. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A háziorvosom is tudna ebben segíteni?
2014. nov. 28. 13:35
 3/11 anonim válasza:
Tud, ha mást nem, meg tudja mondani, hova menj.
2014. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet ,hogy ugyanaz a probléma jött elő újra ami 9-14 éves korod között volt?
2014. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban úgy éreztem, hogy nem szeret senki se, még a szüleim se, ez volt az alapproblémám. Most meg azt érzem, hogy mindenki azt várja el tőlem, hogy férjhez menjek a mostani páromhoz, de közben nem érzem azt, hogy ezt én annyira szeretném, mintha a körülmények "áldozata" lennék, vagy nem tudom. Igazából már rég szakítottam volna vele, de valahogy mindig úgy alakult, hogy elmaradt, és már több, mint 4 éve vagyunk együtt.


Közben meg szeretnék férjet, gyerekeket, de elég sok problémánk van a párommal, nem hiszem, hogy ezt egy életen keresztül el tudnám viselni. Ráadásul megismertem valakit, aki úgy átlát rajtam, a játszmáimon, a kényszeres jókedvemen, hogy hihetetlen, és ez előhozott belőlem sok elfojtást, rengeteg problémát, amiket eddig szépen eltemettem magamba.


Tehát elég rendesen mélyponton vagyok sok szempontból. És mivel nem csak a párommal kéne szakítanom, hanem a családjával, a nagyszüleivel, akik nagyon szeretnek engem, és elmúltak 85 évesek, így még nehezebb. Meg egy éve a páromnál élek, munkanélküli vagyok, igaz, a szüleim vállalkozásában segítek, tőlük ezért kapok pénzt is, de csak a "nyakán éltem", az adósának érzem magam.


Tudom, hogy ez nem annyira gáz, hogy meg kéne halni miatta, de mégis többször megfordult a fejemben, hogy ez lenne a legegyszerűbb megoldás, ezért gondolom, hogy kéne egy pszichiáter.

2014. nov. 29. 18:54
 6/11 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy a párom nem is tud arról, hogy nekem ilyen pszichés gondjaim vannak, a gyerekkori problémáimról is csak említés szintjén beszéltem neki, hogy volt ilyen is, de kb. úgy kezeli, hogy kinőttem.
2014. nov. 29. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Van aki sokkal kisebb probléma miatt is öngyilkos akar lenni, és meg is teszi.

Átérzem, és megértem, a helyzeted sajnos nem a legjobb, egy pszichológus nyilván tudna segíteni, de ehhez neked is hozzá kell tenned a részedet.

Pszichiáterhez csak akkor menj, ha a gyógyszeres kezelés mellett rendes pszichoterápia is van, nem csak 10 perces beszélgetés, gyógyszerfelírás!

Kitartást, sikerülni fog!

2014. nov. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te is tudod hogy mit kell tenned hogy újra jól érezd magad.

Szakíts a pároddal.Te is tudod hogy nem használtad ki hisz rengeteget adtál neki:szeretet stb. Te is tudod hogy a nagyszülei egészségi állapotáért feláldozni magad butaság.

Az utsó mondatban meg szerintem leírtad a legfontosabbat "tudom hogy ez nem annyira gáz hogy meg kelljen halnom miatta"E szerint Te is tudod hogy nincs nagy baj :)

2014. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, mert átlátom, grafológus vagyok és tanár, én is tanultam pszichológiát. De hiába tudom, hogy mit kéne tennem, ha képtelen vagyok megtenni. Ezt így nehéz megérteni. Én szeretem a páromat, és tudom, hogy ő is szeret engem, csak bizonytalan vagyok. Én minden problémánál szakítottam volna vele, ő próbálja megoldani. Már tegnap erről is beszéltem vele, hogy lehet, hogy pszichológus, pszichiáter kéne, ebben is támogat. Csak annyira nehéz nekem őszintén beszélni valakivel, még a saját párommal is, és olyan, mintha egy másik emberrel élne együtt, mint aki valójában vagyok, mert folyamatosan kényszeresen próbálok megfelelni mindennek és mindenkinek.


Ráadásul itt van ez a másik férfi, aki teljesen egyenes, minden sallang nélkül elmond nekem dolgokat úgy, hogy csak nézek... És gyakorlatilag egy hónap alatt teljesen kiismert, és lövésem sincs, hogy hogyan, amikor pl. a saját anyám képtelen erre.

2014. dec. 2. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy "azért vagy képtelen megtenni" mert nem is akarod.A jelenlegi életed mennyire kényelmes neked?A Mindkettőtöket érintő anyagi kiadásokban(pl:kaja)beszállsz a pénzeddel?
2014. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!