Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki szuicid...

Van itt valaki, aki szuicid hajlamokkal küzd/küzdött? Hogy úgy érezte az élete minden területen romokban hever és rossz az egész élete? Ha igen, nektek mi segít/segített kitartani? 19/L

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 18:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Rossz az egész* :)
2014. júl. 26. 18:29
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress fel egy szakorvost, a nagyobb bajok elkerülése végett.
2014. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
30%

Manapság sok ember érzi úgy romokban az élete és egyszerűbb lenne más utat választani, de az élet kiszámíthatatlan, mindig más-más akadályokat gördít elénk, amit meg kell oldanunk, nem szabad feladni bármi is történjék.

Nincs olyan mély gödör amiből ne lehetne kimászni, másrészt gondolj a környezeteben élőkre is, te is fontos vagy embereknek. A hajlam mindenkiben megvan, hiszen az agyunk a lehetséges alternatívákat vázolja nekünk a döntéseink előtt, de nekünk kell győzni és irányítani.

A legjobb amit tehetsz az az, hogy keresel egy hobbit, vagy sportot amiben ki tudsz teljesedni, az idő pedig minden problémát segít megoldani. Kitartás és remélem segítettem :)

2014. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Szuicid hajlamaim megszűntek, mikor rájöttem (kb harmincévesen), hogy az életet nem a vak véletlen irányítja!! Létezik gondviselés, mégpedig azok számára, akik az élő Istenhez fordulnak segítségért. Ebben a tudatban bármilyen megpróbáltatást ki lehet állni és bármilyen mélyről fel lehet állni.

Akkor értettem mega kereszténységet, amikor a Zsoltárok könyvét kezdtem olvasgatni.

Idézek az Újszövetségből e témában:


Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Ez így cuzammen egy nagyon hasznos tanítás. Az utolsó 6,34-es sor is fontos.


Idézet a Zsoltárok könyvéből:

37,3 Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj.

37,4 Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit.

37,5 Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti.


42,12 Miért csüggedsz el lelkem, és miért nyughatatlankodol bennem? Bízzál Istenben, mert még hálát adok én néki, az én szabadítómnak és Istenemnek.


Stb.

2014. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Van egy olyan igerész, amely kifejezetten az öngyilkossági gondolatok esetén hat bátorítólag:


Róm.

14,7 Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:

14,8 Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.


Vagyis Isten dönti el, meddig van itt dolgunk.

2014. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
a barátaim hoztak ki ebből a szerencsétlen állapotomból, úgy hogy bennük bízzál.
2014. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Elkezdtem hinni abban, hogy nem véletlenül történtek a dolgok, és ezzel párhuzamosan dolgoztam azokon a dolgokon, amiket én rontottam el, hogy megváltozzak ezekben. Nem lett egycsapásra jó, de egyre jobb. Még mindig ugyanezt csinálom.
2014. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nincsenek is barátaim.Voltak,de nem akarok olyan emberekkel barátkozni ,akik örülnek a kudarcaimnak,meg kiakadnak,ha elkezdek nekik beszélni valami negatív dologról az életemben. Nem lehet nekik kiönteni a szívem ,mert szarnak rám kb.A családomban nem is figyelnek rám.Egy csődtömegnek tartanak,amit az öcsém rendszeresen meg is erősít.

Próbáltam Istent keresni,de elsősorban azért ,mert akartam hinni abban,hogy van valami A halál után.A lélek tovább él ,csak nincsenek gondjai.De nem tudok Istenben úgy hinni,hogy hiába próbálok jó ember lenni évek óta csak rossz dolgok érnek,gonosz visszajelzéseket kapok,kudarcok érnek kb 5-6 éves koromtól már folyamatosan.Először a tanároktól az iskolában,akik fikáztak meg aláztak a többi gyerek előtt,utána jött a többi.Gimiben is ugyanez,egyetemen is ugyanez,tanulási kudarcok ,akármennyire is próbálom összeszedni magam.

2014. júl. 27. 03:04
 9/22 Makra Péter Endre ***** válasza:
100%
Hagyd abba a magad "összeszedését"! Nem elég, hogy a világ bajait nehezen éled át, még magadat is ostorozod. Keress teljesíthető célokat (ne gondolj nagy dolgokra: új szokások, új frizura, új szerelem, stb)egy ideig ne vedd komolyan környezeted kritikáit. Szépen hallgasd meg, és menj tovább. De szeresd egy kicsit jobban magad. Élünk itt, ebben az országban néhány millióan, akinek az élete romokban hever...Találsz közöttük olyat, aki segíthet. Mert egyedül tényleg nehéz. De képes vagy rá, hogy változtass.
2014. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, mások hozzáállását nem lehet megváltoztatni. Ha valaki ok nélkül rosszindulatú veled, arról nem te tehetsz. Ami rajtad múlik viszont, hogy te álljál jóindulatúan, segítőkészen az emberekhez. Ha valaki ennek ellenére is gonoszkodik az az ő baja.


Az egyik igerész ami legelőször megfogott a Bibliából, hogy Jézus megszólítja a szenvedőket:


Máté

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


Ez az egy útja van annak, hogy nyugalmat találjon a lelked. Senkinek – még a szegényeknek, szenvedőknek sem – jár alanyi jogon Isten segítsége, csak ha ezt a tanítást elfogadják. Ha a fejünket a falba verjük, akkor sincs más út. :) Kell idő, amíg ezt megemésztjük.


A Zsoltárok könyve egyébként a legjobb fajta költészettel fogalmaz meg életérzéseket, pl az elhagyatottságét:


102,7 Hasonló vagyok a pusztai pelikánhoz; olyanná lettem, mint a bagoly a romokon.

102,8 Virrasztok és olyan vagyok, mint a magános madár a háztetőn.

2014. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!