Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség esetén milyen...

Cukorbetegség esetén milyen édesitőszert használhatok?

Figyelt kérdés

Kezdődő cukorbetegségem van. Nincs még tapasztalatom a témában. Az orvos egyenlőre azt javasolta, hogy tartózkodjak a kenyér és a cukor fogyasztásától.

Nem szeretnék valami szervezetre ártalmas dolgot szedni de azért jó volna egy cukormentes édesség is.



2017. máj. 18. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Olvass utána, hogy milyen ételeket ajánlott fogyasztani, töltsél le egy szénhidráttáblázatot és kezd el megtanulni, hogy a jövőben tudd, melyik ételben nagyjából mennyi a szénhidrát. Diétáznod kell? Mennyi szénhidrátot fogyaszthatsz el egy nap? Rengeteg édesítőszer van, a természetestől a mesterségesig, azt kell figyelembe venni, hogy adott édesítőszernek mennyi a szénhidráttartalma, hány grammot lehet naponta fogyasztani belőle, mert van, amelyik hasmenést is okozhat. Nekem a canderel vált be, nincs benne szénhidrát, jó a tabletta és a por formája is.

A cukorbetegség egy életmódváltás, sokat kell tanulni, hogy profin kezeld a betegségedet és sokáig egészséges maradj. Olvass utána, tanulmányozd az ételek szénhidráttartalmát, a glikémiás indexét, komplett heti étrendeket is vannak a neten, ahonnan jó ötleteket tudsz venni. Inzulinos (1-es típusú), vagy gyógyszeres cukorbeteg vagy (2-es típusú)?

2017. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Olvasgatok a neten amit tudok de kiváncsi vagyok mások véleményére és tapasztalatára. A diagnózist a családorvos állapitotta meg több vizsgálat alapján de azt hogy egyes vagy kettes nem mondta. Három hét múlva megyek egy szakorvoshoz, remélem ő többet tud mondani.
2017. máj. 18. 14:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Eritritet javaslom.
2017. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az eritrit jó, csak kicsit drága. Édesítő cseppet ajánlok, ami 0 kalóriás, vagyis nulla a szénhidrát tartalma. Kenyérféléből a roszkenyeret roszkiflit (nem rozsosat, mert abban sok a fehér liszt). Egyszerre csak annyi lassú felszívódású, sok rostot tartalmazó szénhidrátot egyél, ami után másfél kettő óra elmúltával beáll a normális vércukor szint, Csak ezután egyél alacsony lassú felszívódású szénhidrát forrást, pl, rosz tartalmú kenyérfélét.


lÉTEZIK CSÖKKENTETT SZÉNHIDRÁT TARTALMÚ KENYÉR IS, AZ MÉG JOBB. (ÁTváltott nagybetőre véletlenül, de hadd ne írjam újra.)



Az eritrit édesítő képessége kb a cukorhoz képest csak 80%, de egy kis édesítő cseppel kombinálva egészen természetes. Sőt a csepp önmagában is nagyon természetes ízű. Azóta a cukrot kitiltottam a családból, mert aki nem cukorbeteg, azt is csak hízlalja mint a kocát.


Ha majd felírnak neked koleszterin csökkentő sztatint, azt szedni kell, hogy elkerüld a diabétesz szövődményeit. nálam már jelentkezett a lábujjak érzéketlensége és a szemfenéken mikro aneurizmák (hajszál ér kiszélesedések) keletkeztek amik bevéreztek és egyre nagyobb ödéma, vizenyő, duzanat keletkezett, ami lézerrel meg akartak égetni a szemészeti klinikán, mert nem mertem szedni a koleszterin csökkentő Atorva-sztatint. Aztán már kénytelen voltam kipróbálni a sok ráírt mellékhatás ellenére is, és láss csodát, a lábujjaimban beindult a keringés normálisan három hónap alatt normálisan és elmúlt az a furcsa szurkáló érzés és a szemfenék is rendbe jött és megint jól látok, túlságosan is jól látom a legapróbb betűket is. Most kicsit álmos vagyok, azért előfordulhat melléütés.


Azóta eltűnt felszívódott az ödéma a koleszterin csökkentő hatására, pedig már esélyes volt, hogy meg fogok vakulni, de rájöttem a megoldásra. Mellette még szedek halolajat, a kanalas GAL fajtát. Már ismerem az egész rendszer működését. Érdemes rtanulgatni mi hogyan függ össze.


Esetleg megnézheted a "cukor normalertek" vagy ugyanerre ékezettel és jönnek hasznos találatok.

2017. máj. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

Eritril kilója 1200-1300 ft.

És a mesterséges édesítőé mennyi is?


Kérdező: ezt egy az egyben használhatod cukor helyett.

2017. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy semmilyent.

Beszélj orvossal, dietetikussal!

2017. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Eritril kilója 1200-1300 ft.

És a mesterséges édesítőé mennyi is?"


Fél kiló kerül annyiba.

Sajnos a cukorbetegség drága dolog.

Ráadásul az Eritrit édesítő hatása kb 80%-a a cukornak. kicsit émelygősen édes az íze.


A mesterséges édesítő szer csepp formában nagyon erősen édesít. Abból egy flakon egy hónapig is kitart de akár tovább is, az 300-600,-Ft körül van árban. A diétás, 0 kalóriás üdítőkben is ilyen van mint az édesítő cseppben és egészen jó az íze is.


Az édesítő tabletták kicsit kesernyések.


A nyírfacukor viszont emeli a vércukor szintjét, de lassabb felszívódású, mint a cukor, vagyis nem olyan gyorsan emeli.

2017. máj. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy időben handoztatták, hogy a mesterséges édesítő szerek milyen veszélyesek, azután felül vizsgálták és megállapították, hogy abban az adagolásban ahogy azt az étkezésnél használjuk semmilyen ártalmas hatása sincs.


De ennyi erővel káros a füstölt hús és a füstölt ételek, mert benzpyrén van benne és rákot okozhat. Nem megyünk ki az autók közé, mert a dízel korom tüdőrákot okoz és a kipufogott ólom mérgező.

Nem ihatunk meg negyed óra alatt két liter vizet, mert felborítja a szervezet só háztartását és agyduzzanatban meghalunk tőle.


Szóval ha mindentől tartózkodunk, ami káros, akkor meg se lett volna szabad születni, mert olyan veszélyes az élet, hogy eddig még mindenki bele pusztult.


Ezeket az édesítő szereket a normál étkezéshez képest többszázszoros mértékben kellene fogyasztani, hogy ártson.

2017. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7

ISMÉTLEM: 1 kg kerül annyiba.

Annyiért veszem. A netről.

2017. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt én 30 dekás csomagokban veszem a boltokban, dobozát 800,-Ftért. A neten nem tudom hol olcsóbb.
2017. máj. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!