Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj lehet a szivemmel?

Lilu8989 kérdése:

Baj lehet a szivemmel?

Figyelt kérdés
Ma voltam kardiologian a visszatero magas pulzusom miatt. Csinaltak ekgt,de annyira izgultam hogy csak 2xra sikerult megcsinalni. Semmi valtozatlan nem irtak a leletre(tavaly is voltam extrak miatt) csak ennyit:asthenias alkat mellett jelenleg mersekelt tachycardia lathato,nyilvan ezzel osszefuggesben meglevo sec.repol. elteressel.mit jelenthet ez az eredeny? Fole ez a sec.repol. elteres? Kuldtek uhra is,meg holterre is,hogy kideruljon a gyors szivveres oka. Doktorno azt mondta jo az ekg de ez a sec.repol idegesit. Am kevert szorongasos depreszziom es panikbetegsegem van. Koszonom a valaszokat elore is.

2017. máj. 22. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyit találtam rá: "Az enyhe repol. zavar nem túl specifikus, jelenthet alkati eltéréstől ionzavaron át keringészavarig sok dolgot, de valószínűleg emiatt sem kell aggódni."

Egyébként repolarizációs zavart jelent: "A repolarizáció az ingerület kisülés utáni visszafejlódését jelenti, amelynél zavart mértek."

"A sejtek membránját ( hártyáját ) érő inger hatására a membrán bizonyos ionok (Natrium, Kálium, Kálcium) számára átjárhatóvá válik, ez a depolarizáció. (Natrium áramlik be a sejtbe) Az inger megszűntével az ionok a korábbi helyükre vándorolnak vissza, ez a repolarizáció, a korábbi egyensúly visszaállítása. Ennek a sebessége bizonyos betegségekben, gyógyszerek vagy egyéb anyagok hatására, az ionháztartás zavaraiban, anyagcsere betegségben változhat, gyorsul vagy lassul, a repolarizáció zavart szenved, esetleg ritmuszavarok kialakulásához vezet."

A sec. meg gondolom, secunderre, azaz másodlagosra utal. Ha igen, akkor azt jelenti, hogy valószínűleg nem szív eredetű.

Összességében szerintem a leleteden nem találtak semmi olyat, ami konkrétan szívproblémára utal, a meglévő eltérések a stresszre vezethetők vissza. Szerintem a magas pulzus problémád gyökere is nyugodtan kereshető ebben.

2017. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt :) majd meglatjuk meg mi lesz.
2017. máj. 22. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!