Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni hosszú távon?

Figyelt kérdés
Két hete küzdök fülgyulladással, cseppek,antibiotikum rendben van, de muszáj fájdalomcsillapító ( ibuprofén, diklofenák, ezeket váltogattam, maradok az ibuprofénnél). De hosszú távon nem lehet szedni ezeket, úgy tudom, viszont nem bírok aludni másképp, kínszenvedés a nappal is. Tud valaki olyan gyógyszert, ami nem károsítja a gyomrot hosszabb távon? Vagy valami más alternatívát? Esetleg más is szedett hosszabb ideig valami fájdalomcsillapítót gond nélkül?
2017. máj. 26. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Honnan lehet esetleg tudni, hogy már károsodott-e a gyomor, alacsony vasszint a vérképben mire utal?
2017. máj. 26. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyat, amit szakorvos javasol.


Igen,a fájdalomcsillapítás szükséges, hosszabb távon is, és jól alkalmazva nem okoz problémát. Egy probiotikumkúra, valamint az, hogyne üres gyomorba menjen a gyógyszer, az elengedhetetlen.

2017. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alacsony vasszint ezer dologra utal, melyet a kezelőorvosod fog tudni megmondani neked.
2017. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát 2 heti ibuprofén szedéstől nem szokott probléma lenni azért, de egyetértek az előttem szólókkal, hogy olyat, amilyet az orvos ajánl, ugyanis azok a gyógyszercsoportba tartozó gyógyszerek, amelyek egyáltalán nem növelik a fekélyek rizikóját, vénykötelesek (és baromi drágák is).

A vashiányod vérszegénységgel is társul? Igazából ezt is érdemes lenne kivizsgáltatni.

2017. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki Flectort ajánlott, de arra az van írva, hogy néhány napig csak, mert olyan erős. Ezért váltottam vissza az ibuprofénre, de már csak napi egyet veszek be elalváshoz. Csak a vas alacsony, a többi érték jó. Kivéve még a cukor,ami 6,3. Befolyásolja talán az előtte néhány órával bevett gyógyszer meg egy banán?
2017. máj. 27. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ibuprofent szoktam én is szedni, ha pl fáj a fejem, de lázcsillapításra is napokig akár.

Szerintem ez a legjobb fájdalomcsill.

Viszont nem normális, h ennyire fáj antibio után is, sztem vissza kéne menned a dokihoz.

A cukrodat befolyásolhatja a banán, mert a banán dugig van cukorral.

2017. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Akkor megnyugodtam, és szedem, amíg szükséges, de megyek majd vissza dokihoz is.
2017. máj. 28. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!