Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet? MIT TEGYEK?...

Mi bajom lehet? MIT TEGYEK? Crohn betegség.

Figyelt kérdés

Kedves olvasó az alábbi gonddal fordulnék hozzátok! Egy kicsit sajnos lehet, hogy hosszú lesz.


Nos az egész úgy kezdődött, hogy rendszertelenül fájt a hasam egyik órában igen, másikban nem... egyik nap igen másik nap nem... ez húzódott körülbelül egy héten át, majd az egyik nap nagyon begörcsöltem. A hasam jobb alsó sarkában szerte sugárzóan. Ez pár percig tartott utána semmi. Május 29.-én bementem a háziorvosomhoz, aki megvizsgált és sebészetre küldött-->Ultrahang-->sebész.. Az ultrahang megállapította, hogy nagy valószínűséggel vakbélgyulladásom van. Átküldtek a megyei kórházba. S ott pedig egymást követően 4 sebész is megvizsgált+ vérvétel+vizelet vizsgált(azon pillanatban panaszmentes voltam). Bent tartottak megfigyelésre, de semmit sem csináltak. A csütörtöki nap ismét reggel begörcsöltem.. ismét sebészet..vérvétel.. s megerősítették, hogy perforálódott vakbélgyulladásom van. Meg is műtöttek pár órán belül. Majd a műtőből kitolva szüleimnek jelezték a vakbelem teljesen normálisnak bizonyult nagy valószínűséggel Crohn beteg vagyok. Bent tartottak Szombatig, majd hazaküldtek. Jelenleg gyógyszerezem magam ez ellen s diétázom(szigorú diéta). A keddi nap folyamán gasztroenterológushoz kell mennem. Majd varratszedésre.... ezzel nincs is semmi baj... DE..


Miért van az, hogy folytonosan citromsárga a székletem s napi háromszor is el kell mennem az illemhelyre??Emellett úgy érzem vissza tért a bal oldalt érzet fájdalom csak picit enyhébben.. de jelen van..

A családom CT-t (képalkotót) kért... de az orvosok nem egyeztek bele.. A mai világban hogyan nem tudták megkülönböztetni a két betegséget? Feleslegesen műtöttek meg?


Tartós betegségeim:

-aranyér

-Hasnyálmirigy gyulladás (ez 6 éve volt)

-ekcéma

-pollen allergia

-S most ez a Crohn betegség



Mindenképp felteszem a kérdéseket holnap is az orvosnak, de kinek mi a véleménye? Mi lehet velem? Merjek hinni az orvosoknak, ha ne akkor kinek?


Előre is köszönöm a válaszokat.. teljességgel már kicsit elegem van. :( Egyik betegség után után a másik :/


A szobatársaim szerint.. a kórház felvette a támogatást a műtétemre.. s ezzel jól járt....



2017. jún. 5. 17:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te még nagyon jól jártál, nekem nagyon sok idő és szenvedés volt mire kiderítették h valószínüleg crohn beteg vagyok. Azt tudom ajánlani, hogy ha megteheted keress fel egy magán orvost, már én is magánba járok, hamarabb lecseng az ügy és általában kedvesebbek, türelmesebbek a pácienssel.

Remélem tudtam segíteni, jobbulást

2017. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Lázár Gergely válasza:
Hát... a pancreatitisszel együtt jár a Crohn. A Crohnnal meg a colitis. Olyan népbetegségek lettek ma már. Öt követ elhajítok, az egyik biztosan egy olyan embert talál, akinek valamelyik van ebből a háromból. Az ember erről nem tehet. Megszületik és van neki. A pancreatitisből el lehet evezni egy diabéteszig. A hasnyálmiriggyel nem szabad játszani. Azt csakis nulldiétával lehet kezelni.
2017. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Én 7 éve vagyok Crohn beteg. Annak idején majdnem egy évig tartott mire kiderült, hogy mi a bajom. Állandó hasmenés,véres, nyálkás...ahogy telt az idő egyre rosszabb lett. A vége felé egy hónap alatt lefogytam 10 kilot, naponta kb 8x jártam wcre akár éjszaka is. Aztán a béltükrözés kimutatta, hogy mitől van, kaptam gyógyszert ami egy fél év alatt helyrehozott. Én immuránt szedtem és pentasat teljesen tünetmentes voltam évekig, aztán tavaly egy újjabb tükrözés után azt mondták, hogy abba is hagyhatom a gyógyszert és talán lesz 1-2 év nyugalmam. Sajnos most kiújult szteroidot kell szednem egy pár hétig ami leviszi a gyulladást aztán kezdődik az immurán terápia. Ha megtalálják a neked megfelelő kezelést akkor teljesen tünetmentes lehetsz. Sok erőt és kitartásr kívánok!
2018. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!