Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szájrák fiatalon?

Szájrák fiatalon?

Figyelt kérdés

Két napja voltam fogorvosnál fogkő leszedésen életemben először (tudom korábban kellett volna)

És ott a nyálszívó eléggé éles volt és a nyelvem alatt elég durván bökte .Amikor hazaértem azt vettem észre h kis fehér csomó van a nyelven alatt vagy nehéz mihez hasonlítani mert ha kidugom a nyelvem ez is kíjebb jön és mintha egy kis husdarabvégén lenne gyakorlatilag eléggé hólyag szerű. Nagyon idegesít mondjuk mar fájni annyira nem faj mint tegnap.

Szerintetek mi lehet? Hozza kell tennem eléggé hypochonder vagyok és anya szerint elmúlik pár nap múlva biztos a nyálszívó sértette fel.

És mielőtt az irány az orvos kérdéseket írnátok ha egy hétig nem múlna el úgy is elmennék vele dokihoz. De addig is valaki hátha tudna egy megnyugtató választ írni. 18/F



2017. jún. 15. 22:37
 1/5 A kérdező kommentje:

És a fogorvos csak észre vette volna ha látott volna valami számban a viszgálat előtt. :D


Hozzáteszem nem dohányzok és inni is csak ritkán haverokkal szoktam.

2017. jún. 15. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:

AD 1: a szájrákot nem csak a szájsebészek és az onkológusok diagnosztizálják, hanem, ha bármelyik mezei fogorvos rutinból átnézi a szádat, azonnal felismeri a rákos elváltozást, tehát a két nappal ezelőtti időpontod afogásznál eleve kizárja a rákot.


AD 2: ilyen fehér elváltozásokat túlzás nélkül kis ezer dolog okozhat, és ezeknek a zöme ártalmatlan, és magától gyógyul


AD 3: a szájrák csak vég stádiumban válik fájdalmassá, gyakorlatilag már haldokolsz, és húzod-vonod magad, mire elkezd fájni, éppen ezért veszélyes, mert nagyon sokáig tünetmentes. A fájdalmas elváltozások általában kellemetlenek, de banálisak, és maguktól is elmúlnak


Ha még 1-2 hét múlva is ott lesz, akkor kell csak orvoshoz menni vele, de ennek az esélye minimális.

2017. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Tényleg nagyon remélem hogy csak vak lárma :D
2017. jún. 15. 22:53
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Sikerült lefotóznom a nyelvem alatt a fogaim mellett aza fehér cucc az


Ui:Tudom..tudom ocsmány a körmöm :D

2017. jún. 15. 22:56
 5/5 A kérdező kommentje:
[link] Ha esetleg előző link nem működne
2017. jún. 15. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!