Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy cukorbeteg aki 17 éves...

Egy cukorbeteg aki 17 éves kora óta beteg meddig élhet kb? Örökölt betegség

Figyelt kérdés
Illetve olyan kérdésem lenne hogy a hajam a fejem felső részén ritkább és vékony szálú , viszont a fejem körül rendesen nő és dús , mitől lehet illetve mit tudok vele kezdeni ?
2017. jún. 16. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen 15 évet adtak egy cukorbetegnek, de ezt már messze meghaladta a tudomány.

A húst hússal tétel is a múlt.

A természetes és mesterséges inzulinkészítmények terén hatalmas a fejlődés.

Mint az I-es, mint a II-es cukorbetegség esetén ma már a betegen múlik jórészt a dolog.

Ha betartja az előírásokat, akár az unokáit is túlélheti.

S ma már alapelv az is, hogy fegyelmezetten, de ne betegségtudattal éljen az ember.

Az életminőséget nagyon lerontja, ha napja azzal telnek, hogy ezt sem, szabad, azt sem, jaj, de beteg vagyok.

Igen, sok mindent nem lehet, másokat meg kell tenni.

De a gyógyítók (a normálisak) arra törekednek, hogy mindenben teljes életet élhessenek, ne legyen semmi téren lemondásérzet.

Sport, könnyű vegyes táplálkozás, könnyen megszokható kötöttségekkel, s hasonlók.

2017. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel azt írtad hogy "örökölt" gondolom 1-es (inzulinos) tipus vagy.

Az hogy meddig élsz, rajtad múlik. Hogy mennyire veszed komolyan a betegséget. Ha beadod az inzulint, de nem nagyon figyelsz az evésre akkor sem halsz meg egyik napról a màsikra.

Egy ismerősöm tizen x éve cukros, de nem nagyon törődik vele. Veséje is tönkre ment, dializisre is jàr, ráadásul most megvakult az egyik szemére.

Apum 17 éve, 25 éves kora óta cukros. Foglalkozik vele azért rendesen, de ha kell akkor megeszi azt a 3 szelet cukros sütit is. A hemoglobin a1c-je nem túl jó. De még semmi baja nincs neki. Màrmint semmi tipikus cukorbeteges szövődmény.

Ha figyelsz a vc szintre, nagyjàból tartod a diétát, nem lesz semmi baj. Simàn elélhetsz 70 éves korodig is. Csak hàt nem mindegy hogy cukorbetegként "egészségesen" élsz addig, vagy vakon, minden másnap dialízisre jàrva, làbak nélkül.

A hajadra nem nagyon tudok mit mondani. Fiú vagy lány vagy? Mert ha fiú, akkor nem olyan feltűnő mintha làny lennél nagy lobonccal. Nekem egyébként 1 éve derült ki a cukorbetegség, én is örököltem. Az én hajam is kissé roncs lett azóta. Vékonyabb szálú lett, és ha hozzáérek (pl az ujjammal fésülöm) akkor eléggé hullik. Én kovaföldet, biotin meg multivitamint szedek rá, meg most specko sampont, balzsamot használok rá. Sokkal szebb mint pl fél éve volt. Frissen mosva és egy naposan gyönyörű a hajam.

Azt megkérdezhetem hogy hány éves vagy? Mert ha most 17 vagy és most derült ki a betegség akkor nyugi. Lesz ez még rosszabb is, haha. Najó, ez vicc volt :)

20/L

2017. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
25 leszek idén :) és fiú vagyok . Haj erősítő sampont használok ( alpecin ) jobb már a hajam , de nem az igazi ritkább felül kb 2 éve jött elő , előtte nem volt olyan :)
2017. jún. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!