Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Páromnak herpesz-e van, mi a...

Páromnak herpesz-e van, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Párommal három éve vagyunk együtt, annak idején, amior megismerkedtünk én tudtam, hogy a szervezetében van a vírus és én ezt elfogadtam. De a 3 év alatt amióta vele vagyok egyszer sem produkált tüneteket, vagy talán egy alkalommal amikor egy téli hónapban betegeskedett de akkor úgy zajltt le az egész, hogy nem is találkoztunk szóval semmit nem érzékeltem a tünetek lefojásából. Most viszont első alkalommal jelentek meg a tünetek úgy, hogy együtt vagyunk folyamatosan. Nem tudom mit tegyek, nem akarok bunkó és modortalan lenni, hogy még egy csókot vagy puszit sem adok neki amikor találkozunk, vagy elmegy munkába, vagy hazaér. Ráadásul nagyon nagyon nehezemre is esne megállni, hiszen nagyon seretem. És azt sem akarom, hogy ő emiatt azt higyje, hogy eltávolodom tőle. Ha esetleg valaki tapasztaltabb ebben vagy nagyobb tudással rendelkezik a vírusról tud nekem esetleg tanácsot adni, hogy hogy lehet korrektül kezelni ezt a problémát úgy, hogy az egészségünket is óvjuk amennyire lehet és a párkapcsolat rovására se menjen ?

Előre is köszönök minden választ !



2017. júl. 5. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyetek a patikában valamit amivel el lehet tüntetni a herpeszt.

Addig meg öleld meg, adj puszit az arcára, homlokára, és mondd meg neki, hogy nem szeretnéd elkapni a herpeszt.

2017. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És mennyi a gyógyulási idő ? (persze tudom hogy ez mint minden betegségnél személyfüggő, de mégis megközelítőleg mennyi lehet, napok hetek?)

Illetve mi a garancia arra, hogy az elővigyázatosságok ellenére én nem kapom el ? Nem fogok "csak" ezért elválni tőle az 100% viszont ha lehet megkímélném magam ettől a vírustól.

2017. júl. 5. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyógyulás, mint olyan nincsen, mert ez egy vírusfertőzés és ha már a szervezetben van, nem tudod kizavarni.

Én elsősorban a teafaolajos ecsetelést javaslom, de mások fokhagymát külsőleg-belsőleg, propolisz tinktúrát, Bvit(Bkomplex), Se, Zn. A herpesz az alacsony immunitáskor jelentkezik, tehát immunerősítőt célszerű asználni, pl.IMMUNAL-t.

Ha neked erős az immunitásod, nem valószinű, hogy elkapod.

2017. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok, időről időre kijön, pl. most is van.

Zovirax herpeszkrémet szoktam használni, 4-5 nap alatt eltünteti, van, hogy előbb is, attól függ, milyen hamar kezdtem el kenni.

Emiatt ne érezd kellemetlenül magad, meg a párod se. Csak bújjatok össze, ennyi.

2017. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Nos olvasgattam magáról a vírusról magáról. Eléggé könnyen jut be a szervezetbe. Viszont ezalatt a három év alatt nekem semmi bajom nem volt, nem jelentkeztek a tünetek pedig párom szervezetében ott van. Létezik akkor, hogy az immunrendszerem képes vele olyan szinten megbírkózni, hogy ne legyenek tüneteim ?

2017. júl. 5. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Kevesen ismerik , pedig nagyon hatásos herpesz ellen a Lizin. Ez egy esszenciális aminosav aminek immunerősítő és herpesz-stop hatása van. A herpesz tünetek megjelenésekor megfelelő adagban szedve a betegség kifejlődését megállítják. Rendszeres szedése pedig megelőzi a tünetek kialakulását. Javaslom szerkezeti Lizin-C kapszulát. A párod a betegség alatt nagy adagban (napi 6 x 2) te pedig megelőzésképpen napi 2 kapszulát.
2017. júl. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!