Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a vastagbélrák jelei?

Mi a vastagbélrák jelei?

Figyelt kérdés

2017. okt. 13. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vér van a székletben.
2017. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
nem kell egyből rákra gondolni...
2017. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pista1979 ***** válasza:
80%
Sokminden,ami másra is utalhat simán....
2017. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első jele, hogy egyszer szorulásod, másszor hasmenésed van. Ilyen panasszal érdemes felkeresni a háziorvost. Vér lehet a székletben, de nem feltétlen annyi, hogy látszódjon. Fájdalmat sem mindig érez a beteg. (Az utsó 2 ok miatt sajnos általában későn veszik észre.) Orvosira járok.
2017. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Sajnos kezdetben kevés tünettel jár, "szerencsés" esetben vérzés hívja fel a figyelmet a székletben. (de ha vér van a székletbeen, nem kell rögtön pánikba esni, sokkal gyakoribb oka aranyér, vagy fertőzés - csak orvoshoz érdemes fordulni a biztonság kedvéért). Vastagbélrákra utalhat még székrekedés, vagy épp székrekedés-hasmenés változékonysága, jelentős fogyás, sápadtság. Idős korban (50 után) gyakoribb, de sajnos ritkán fiatalokban is előfordul. Van rá szűrés (endoszkópos vizsgálat), amit nagyon érdemes megcsinálni 50 év felett, főleg, ha volt másnak is a családban!
2017. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 33/6 ***** válasza:
100%
A faterom befelé vérzett, annyira, hogy vérszegény lett. Más jelét nem lehetett észrevenni. Megműtötték, tökéletesen meggyógyult. Menj el dokihoz az a biztos, de addig megijedni sem kell.
2017. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, nem vagy rákos.
2017. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Hiteles vagyok, mivel hétfőn műtöttek vastagbélrákkal. Annyit éreztem, hogy kevesebb jóval az erőm a megszokottnál. Semmi más jelét nem tapasztaltam. Mivel négy éve műtöttek mellrákkal, már "tapasztalt" vagyok, így kértem időpontot PET CT-re. Két nap múlva megjött az eredmény, vastagbélben 23 cm-nél tumor volt. Ezután vastagbéltükrözés jött, nem annyira kellemetlen, mint a rémhírek róla. Itt mintát is vettek, carcinoma. Kerestem egy megbízható, emberséges sebészt, aki onkoteam elé küldött, de már megkaptam a műtét időpontját is. Most várom a szövettan eredményét. Utána újból onkoteam, ahol megtudom a további teendőket. Nyirokcsomó nem volt érintett, lehet így megúszom a kemót. 6 hete kezdtem és már túl vagyok a műtéten. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok. Nagymamámat is ezzel műtötték, ő későn ment vizsgálatra, nekem 2-es stádiumot mondtak.
2017. okt. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!