Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kethetente van szekletem, mi...

Kethetente van szekletem, mi a baj?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnal, megvizsgaltak, voltam ultrahangon. A doki azt mondta nincs nagy baj csak lusták a beleim.. 13 napja voltam wcn. Hajnali 1 kor ugy fajtak a beleim hogy azt hittem szet durran, raultem a wc-re de nem jott semmi. Ez fel eve tart, ki probaltam mindent, mi lehet a baj?
2017. okt. 19. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az a minden, amit kipróbáltál?

Doki milyen tanácsot adott? Gasztron voltál remélem.

2017. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbâld meg az útifűmaghéjat rendszeresen fogyasztani.Hàtha beàllitja a székletet.
2017. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első lépésként a beszáradt cuccot kell eltávolítani. Ehhez ennyi idő után már nem elég a glicerin kúp, beöntés kell.


Aztán pedig rá kell jönni, miért van ez így - így csak találgatni lehet, menj szakorvoshoz.

2017. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Ez veszélyes játék, mindenképp és minél hamarabb fordulj orvoshoz. Még az hiányzik, hogy szétszakadjanak a beleid!
2017. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Iszol naponta 2-2,5 liter vizet? Mozogsz eleget?
2017. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Iszok eleget, mozgok eleget. Voltam orvosnal mint le irtam, igen eszek utifumaghejt, bel mozgato tabletta, hashajto, hashajto kup, rostos kajak, must, gyumolcs le.. de nem javul.. Doki azt mondta ezektol helyre jovok.. valakinek van szemelyes tapasztalata?
2017. okt. 19. 20:53
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Még belegondolni is szörnyű, hogy két heti étel benned van. Amilyen gyorsan csak tudsz, fordulj orvoshoz! Itt már nincs mire várni! Jó lenne még az ünnep előtt! Vegyél a patikában ricinust, reggel éhgyomorra idd meg az egészet! Kis üvegekben adják, egy tele üveg egy adag. Azt egyszerre meg kell inni mind! Vagy van a keserűsó, ebből egy púpos teáskanálnyit oldjál fel egy nagy pohár vízben és reggel, éhgyomorra idd meg! Fogyassz rengeteg folyadékot! A keserűsót és a ricinust is adják a patikákban recept nélkül. Nem tudom, mi okozza nálad ezt a szörnyű szorulást, orvoshoz kell menni vele. Esetleg egy másik orvoshoz, mint akinél most voltál!
2017. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyire beállt széklet esetében eszedbe ne jusson hashajtó szert beszedni! Ahogy írtam is, először a most fennálló "torlódást" kell megszűntetni - ha beveszel egy hashajtót, azzal nem a végbél ürülését fogod előidézni, hanem azt, hogy a vékonybélben lévő tartalom elindul a vastagbél felé, ettől akár bélcsavarodásod is lehet. Tehát hacsak nem akarod feldobni a pacskert, ne csinálj ilyet.


Amit most tudsz tenni, és jelen állapotban az egyetlen normális döntés, az a beöntés. Ugyan a glicerin kúp is rendezi a székrekedéses problémákat, de nem ilyen esetben. A glicerin a vastagbelet készteti bélmozgásra, de nem oldja meg az oldását/lazítását, amire neked most mindenképpen szükséged van. Tehát irány a gyógyszertár, vegyél egy körtefecskendőt, otthon töltsd fel fel kézmeleg vízzel (ne legyen se forró, se hideg), aztán hajrá.


Per pillanat hiába eszel-iszol bélsár lazító dolgokat, mert a bélsár azon része még messze van a végbeledtől. Azok majd akkor fognak segíteni, amikor az a rész odaér.


Orvosból pedig én azt kérdeztem, gasztro-nál voltál-e vagy háziorvosnál. Fontos volna, hogy a nálad lévő pontos okokat tisztázzad (lelki, táplálkozási vagy szervezeti okok), mert hosszú távon csak így lehet rendezni a dolgot.

2017. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmész orvoshoz, aztán tükrözésekre.


Most aért, hogy kikaparja belőled a szart, vagy csináljon beöntést, aztán pedig, hogy megnézzék, mi a helyzet a beleiddel.


Ez nem egészséges dolog :(

2017. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!