Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon felek a mandulamutettol...

Nagyon felek a mandulamutettol! Mit csinaljak? 15/l

Figyelt kérdés
3 het mulva fogjak altatasban kivenni a garat es az orrmandulamat. Meg sosem volt semmilyen mutetem, az altatastol felek leginkabb, meg attol, hogy majd beverzik. Nagyon felek. Szerintetek mit csinaljak?
2017. okt. 26. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne félj! Nekem is kivették a mandulámat ráadásul altatás nélkül! Egy évre rá az orrmandulámat plusz orrsövény de azt altatásban.

Mivel altatni fognak semmit nem fogsz érezni,elalszol majd felébredsz :D ébredés után lesz egy kicsi fájdalmad,de ez nem olyan durva,képzeld el kb annyira fog fájni mint amikor be van gyulladva a torkod. Rögtön kapsz fájdalomcsillapítót és enyhülni fog a fájdalom. Anyukád vigyen magával vényköteles vízben oldódó cataflant,ha a nővérek nem akarnának adni valamiért. Én azt szedtem kb napi 4 szemet és kb nulla fájdalamt éreztem. Minden étkezés előtt bevettem és ettem mindent,chipset,mekis kaját ,kekszet :D A műtét napján nem ehetsz,de másnap már igen és ez a fontos,hogy sokat egyél,hogy a seb fokozatosan kopjon,ne egyszerre váljon le. Két hétig fog fájni a manduládnak a helye,de a fájdalomcsillapító mellett egyáltlaán nem durvább,mint egy mezei torokgyulladás.

2017. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2017. okt. 26. 23:54
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Ne félj tőle, nekem felnőtt koromban vették ki, de engem sem altattak, teljes érzéstelenítésben történt. Apám mérte az időt a társalgóban, 22 perc volt az egész. Steril köpenyt adtak rám, a fejemre steril sapkát. Mindenki nagyon rendes volt hozzám. Műtét után kellemesen hűvös borogatást kaptam a nyakamra. Minden étkezés előtt fájdalomcsillapítót kaptak a mandulaműtéten átesett betegek. Azt is meg kell írnom viszont, hogy a műtét utáni 4-5 napon nagyon fájt a műtéti terület! Erre készülj fel!
2017. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pont egy hónapja volt a mandulaműtétem, bár nekem csak a garatmanduláimat vették ki, de engem is altattak. Bár életemben ezt volt a negyedik altatásos műtétem, most is bennem volt egy kis félsz, de minden a legnagyobb rendben volt. Nem fogsz emlékezni arra a pillanatra, amikor elbódulsz, és ébredéskor csak annyi fog történni, hogy kába leszel és nem fogod tudni, hogy hol vagy. Ezen kívül nálam az első 2-3 napban fájdalom szinte egyáltalán nem volt (kivéve evéskor), utána 4-8. napokig fáj, ahogy arra ilyenkor lehet számítani, utána viszont minden nappal jobb volt. :)

Nem tudom neked milyen technológiával fogják műteni a mandulád, nekem koblációssal csinálták, ami a mostani legmodernebb eljárás. A műtét napjának estéjén volt egy kicsi spontán vérszivárgás, amitől megijedtem és hívtam a nővért, de amikor megnézte, annyit mondott, hogy ez a mennyiség teljesen normális, ne aggódjak. Felültem az ágyban és kis kortyokban addig iszogattam hideg vizet, amíg el nem állt a vérzés. Ezen kívül a gyógyulás ideje alatt egyszer sem vérzett be és ha betartod az előírásokat, neked sem fog. :)

Amik tiltólistán voltak a gyógyulás idejére: meleg étel/ital, savas gyümölcsök, meleg fürdő/zuhany (helyette langyos vízzel zuhanyozz), alkohol, dohányzás, sport, szex, ill. bármilyen fizikai munka. Ha ezt betartja az ember, akkor nem lesz gond. :) Mindenesetre legyen melletted valaki (gondolom a szüleidre számíthatsz), aki vigyáz rád és kiszolgál. Ja, és még egy megfigyelés..megutáltam a fagyit. xD

2017. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!