Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek hasonló tünete?

Valakinek hasonló tünete?

Figyelt kérdés

Problémám a következő: körülbelül két hónappal ezelőtt mentem a háziorvosomhoz azzal a tényállással, hogy baloldali (szívtájéki) mellkasi fájdalmaim vannak.

Természetesen "jó orvos módjára" nem vizsgáltatott ki.

Maximum annyit értem el a siránkozásommal nagy nehezen, hogy vetetett vért, meg mellkasi röntgent csináltatott.

Mindegyik negatív lett.

Na most én több mint egy héten át Spedifent szedtem, fog fájás végett. Sajnos olvastam, hogy szívbetegeknél nem javallott ez az orvosság, vagy csak kis mennyiségben.

Megjegyzem, úgy tudom nem vagyok szívbeteg.


Viszont most már lassan másfél hete, olyasmi ütötte fel a fejét nálam, hogy éjszakánként, de most már van hogy nap közben is, de a pulzusom gondol egyet és felugrik 90-re. És nem 10 percekig tart, hanem kb egész éjjel.

Nagyon durván lebetegedtem a héten, így a pszichológushoz max jövőhéten (az amúgy is adott időpontra fogok elmenni; ha megélem egyáltalán).

Annyi szörnyű dolgot olvastam a fórumokon, hogy akár halállal is végződhet egy ilyen, attól függ hogy melyik szívritmuszavar típusai közé tartozik.

Úgy igazából két dolgot tapasztalok, hogy 90 körüli a pulzusom, meg mellkasomban érzem az erős szívdobogást.

Valakinek volt hasonló, neki mi volt a baja; illetve helyre jött e?

Kezd már időnként halálfélelmem is lenni ez miatt.

És a nyugtatók is alig használnak. Vettem be frontint reggel, semmit nem segített. Most meg azt hiszem szegfűszeg teát ittam, talán most érzem azt, hogy egy picit lehet segített.


Félek hogy meghalok és egy kicsit most szédelgek is :( De ez is lehet a megfázástól is ennyi erővel, mert tegnap belázasodtam, 38.3 volt.


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 23. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Helló!

Az általad leírtak alapján szerintem az égvilágon semmi bajod sincs. Vagyis de, pszichés betegség: fokozott morbus tudat. Keress rá guglin, hogy mi az. Kérj beutalót háziorvostól pszichiátriára.

2017. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél nyugodt lenni ez ügyben, menj el egy magán kardiológiára, csináltass szív ultrahangot, oda nem kell beutaló.

A vérnyomásod jó egyébként?

Voltam hasonló helyzetben, erős stressz miatt össze-vissza vert a szívem és a kardiológus azt mondta,a szívemmel minden oké, próbáljak nyugodtabb életet élni és szedjek magnéziumot.

Neked is ajánlom a magnéziumot, jó hatással van a szívre és vény nélkül kapható.

2017. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, van vérnyomás mérő, de szerintem egy fos, és rosszul mér. De átlagban: 115-125/65-80 között mér.

A pulzusomat is kézzel számolom, oda téve az érre az ujjam..

Arra szoktam felébredni, hogy érzem a szívverésem, illetve, hogy tényleg 90 környékén mozog a pulzusom.

2017. nov. 23. 09:29
 4/11 A kérdező kommentje:

Zsibbadást is szoktam érezni a bal karomban, jó párszor.

Háziorvosom szerint stressz okozza. De könyörgöm, nem is dolgozom, nem is járok emberek között.

Akkor mitől lenne? :(

2017. nov. 23. 09:31
 5/11 A kérdező kommentje:

Na már csak ezért is gondolom, hogy szarul mér, mert tök nyugisan ülök, most nem érzem annyira szarul magam, de még is:


137/62 | 130 -as szívveréssel... tuti nincs annyi.

Bár az elem is merül, szerintem.

2017. nov. 23. 09:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Kézzel most lassúbbnak érzem, 78 körül van. Egy frontin után, meg szegfűszeg tea után.
2017. nov. 23. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, hogy reggel nagyon erős szívdobogás ébresztett.

Lelki probléma lehet, akár párkapcsolati, vagy valami nyugtalanít. Nem gyászolsz esetleg? MagneB6-ot szedjél addig is, míg eljutsz a dokihoz, mert az egy kicsit segít.

[link]

2017. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen van hasonló tünet. Most, hogy olvastam az irományod. Basszus, nagyon jó dolgodban nem tudsz mit csinálni. Èn is voltam pánik beteg, daganatos beteg. Dolgozok, teszem, amit tudok. Felháborító, hogy rátok keresünk. Mi, akiknek szintèn van elèg problèmájuk, csak nem rinyálunk minden szaron.
2017. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem rinyálok, képzeld el! Csak mivel a háziorvosom sem volt hajlandó normálisan kivizsgáltatni, meg semmi, hanem egyből pszichológus. Nem tudok aludni arra, ha érzem, ahogy ver a szívem. És a bunkó beszólásokból nem kérek.

Csak megkérdeztem, másnál is van e, mert elég erős halálfélelmem van ez végett.

2017. nov. 23. 10:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Jó, igazából letojom, de már akartam öngyilkos is lenni. Akkor amikor cseszettül magam alatt voltam, nem voltak ilyen jellegű szív panaszaim.

Viszont mellkasi fájdalmain, szívtájékon az elmúlt két évben elég sűrűn.

De ilyen jellegű szívdobogás érzet ennyire komolyan, talán most először. Illetve 90-es vérnyomás is egész éjszaka.

És nem tehetek róla, halálfélelmem van.

2017. nov. 23. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!