Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet ezt "elfogadni"?

Hogy lehet ezt "elfogadni"?

Figyelt kérdés

A mamám 70 éves. Másfél éve kezdődött a kálvária, mikor bélelzáródással bekerült a kórházba, kiderült végső stádiumú vastagbélrákja van. Mindez mellé a vizsgálatok kimutatták, van neki daganat a gyomrába is. A dolog "érdekessége", hogy különálló daganatról van szó, nem áttétről.

Megműtötték egymás után, sztómát is kapott a hasfalára. Végig csinálta a kemót, olyan erősséggel amit nem is gondoltam volna. A kemó után újabb alapos vizsgálatok jöttek, amiken felfedezték, hogy a melláben is van több daganat, ami szintén nem áttét!


Ha ez nem lenne elég, tegnap agyvérzést kapott, azóta kómában van. Az agya tele van vérrel. Órái vagy napjai vannak. Ha újra kellene éleszteni sem fogják, nincs értelme.


Azóta nem eszek, sírok, ideges vagyok. A temetésre képtelen vagyok elmenni, úgy érzem.

Hogy segítsek magamon, hogy jobb legyen?


2018. jan. 4. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélgess erről azzal/azokkal a személyekkel, aki/akik a bizalmasaid. Mond el nekik, mit érzel. A szüleidet is avasd be ebbe a kvázi gondodba!

Beszéld ki magadból, sokszor egy jó beszélgetés többet jelent bármilyen gyógyszernél. Ha pedig végképp szakad a cérna keress fel egy pszichológust.

2018. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy mi nem vagyunk egy ilyen "add ki magad" érzelgős család. Én sem. Ha erről beszélek, vagy próbálnék, úgy bőgök közbe, hogy minden az csak nem beszéd. Egyszóval szeretjük mi egymást, de sose volt jellemző az érzelmes lelkizős beszélgetés, se az ölelés, se a puszik. Érted mire gondolok?


Nem hogy kibeszéljem ezt velük... :S

2018. jan. 4. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:

egyszer mindenki meghal van aki igy van aki ugy, ezt el kell fogadni, a baj az hogy ebben a fejlett nyugati vilagban ezt tragikusan kezelik, termeszetkozeli nepeknel ez messze nem ilyen tragikus

szoval probald ugy kezelni a dolgot hogy ez az elet es a termeszet termeszetes rendje

2018. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Csak találkozni közelről olyannal, akit minden áron el akar vinni a halál, azt nehezen lehet felfogni épp ésszel.


A mama a 3. fajta daganatos betegségét próbálta legyőzni másfél éven belül (elég jól). Olyan erős volt, hogy nem is a rák viszi el tőlünk, hanem egy "semmiből jött" agyvérzés...

Az élet egy nagy sz.ar!

2018. jan. 4. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, legalább nem szenved tovább. Lehet jól bírta a kemót, de belül biztos ő is örlődött. Kitartást, sajnos ezt mindenki átéli :(
2018. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!