Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti szoktátok magatokat az...

Ti szoktátok magatokat az internetről diagnosztizálni? Volt már, amikor bejött az, amit olvastatok a tüneteitekről?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 12:31
 1/6 anonim válasza:
Egyszer orrsövény ferdülést diagnosztizáltam magamnál, aztán kiderült, hogy tényleg az volt. Műtötték.
2018. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen egyszer volt ilyen.

Általában csak megfázás szerű betegségem van, ami pár nap alatt magából is elmúlik.

Gyerekkoromban volt egy szemproblémám. Illetve sokszor küldtek el szemészetről, hogy semmi bajom, és inkább máshova irányítottak, mármint a szüleimet, mert akkor még gyerek voltam.

De a probléma fennáll felnőtt koromban is. Utánanéztem. Kiderült, hogy mi ez. Lusta szem szindróma. A szívás, hogy csak kb. 6 éves korig korrigálható.

Sajnos akkoriban még nem volt se Internet, se más, ahonnan tájékozódni lehetett volna. És úgy tűnik, rossz orvoshoz kerültünk, aki nem foglalkozott vele.

Viszont számomra nagyon kiábrándító az egész. Tényleg nem volt nagy szám, a hozzáférhető információk alapján rájönni, hogy mi a gond.

2018. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, altalaban bejon.

A szemtengelyferdulesnel is, asztmanal, allergianal is.

Papamnak a strokejanal is.

Apukamnak az orrpolipjanal.

Szerintem ha rendesen utananeznek, szinte mindent lehet diagnosztizalni (legalabb nagyvonalakban) internetrol.

2018. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szuper, mert én daganatot diagnosztizáltam magamnál :((
2018. jan. 5. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Daganatot mindenki diagnosztizálhat a netről, mert a legkisebb tünetegyüttesre is kihozza a rákot is, és közben lehet valami banális dolog. Ezért nem szabad a netről tájékozódni, főleg annak aki hipochonder. Menj orvoshoz inkább.
2018. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néha jó, de az esetek többségében nem. Még az ilyen Webbeteg és a hasonoló oldalakon is vannak irdatlan nagy hülyeségek erről az oldalról nem is beszélve. Körülbelül arra jó a gyakorikérdések is, hogy az ember egy kis megnyutató választ kapjon. :)


Ha már magadat akarod diagnosztizálni érdemes szakkönyveket beszerezni. Vannak elég jók.


Sőt vannak olyanok amik még átlag embereknek is jók. :)


Pl:


[link]


[link]

2018. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!