Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek ettől függetlenül IR-és?

Lehetek ettől függetlenül IR-és?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ma voltam cukor és inzulin terheléses vizsgálaton. A cukrom eredménye: 0. órás: 5,2, egy órás: 9,88, két órás: 5,88. Az inzulint körülbelül 3 hét múlva fogom megtudni. Ezek mind teljesen referenciaértéken belüli eredmények. Ettől függetlenül lehet az inzulin szintem magasabb? Azaz fennállhat akar cukorbetegség, vagy inzulinrezisztencia? Előre is köszönöm a választ.

2018. jan. 10. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A cukrod az elég magas. A cukorbetegség nem zárja ki az inzulinrezisztenciát. Az IR a cukorbetegség elözménye. Sajnos nekem is van
2018. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miben látszik, hogy magas a cukrom?
2018. jan. 12. 18:07
 3/4 anonim válasza:
A cukrod nem annyira magas, az 5,2 még jó, a két órás 5,8 még elmegy. Ettől függetlenül az inzulinérték még lehet magas, vagy nem megfelelően növekvő / csökkenő tendenciát mutató, ami IR -re utalhat, ezt majd a dokid tudja megmondani. Nekem normál cukorérték mellett relatíve magas az inzulin szintem, gyógyszert szedek rá.
2018. jan. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
0 órás: 4,89. Egy órás 57,90. Két órás 38,40. Referencia tartomány mindhatomnal: <25,00....gondolom ez iszony gáz eredmény...
2018. jan. 31. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!