Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető a depresszió...

Hogyan kezelhető a depresszió otthon?

Figyelt kérdés
Dióhéjban annyi, hogy utánaolvastam a depresszió tüneteinek és a barátom, mióta szakítottunk (bő két hónapja) iszonyú állapotban van. Ő szakított velem, igazából a mai napig nem értem, miért, azóta is azt a szöveget nyomja, hogy ő nem elég jó nekem és hogy nem tud nekem mindent megadni.Ezek tények, de ttől még én szeretem és azt szeretném, hogy jól legyen, függetlenül attól, hogy nyilván arra vágyom, hogy mellettem legyen jól. De tiszteletben tartom a döntését, szóval a lényeg, hogy újra jól érezze magát, akár így, akár úgy. Szoktunk találkozni, minden nap rengeteget beszélünk és egyre inkább aggódom érte, mert folyamatos önértékelési problémái vannak, pedig kifejezetten beképzelt volt korábban, mindig levert, semmi nem érdekli, ha teheti ki sem dugja az orrát otthonról, folyamatosan mindenféle betegségei vannak azóta (aranyér, fejfájás, foggyökér-gyulladás, állandó köhögés, stb.), ráadásul fogyott 13 kilót. Sokat iszik, nem képes érdemben foglalkozni mások érzelmeivel, simán megígéri, hogy valahová eljön, aztán benyögi, hogy nincs kedve és inkább otthon fetreng. Az utóbbi két hónapban nem egyszer láttam sírni, amit korábban soha. PIllanatok alatt felhúzza magát hülyeségeken és meg van róla győződve, hogy piszkálom, pedig eszemben sincs. Piásan vezet, pedig olyan munkahelye van, ahonnan emiatt kirúgnák, ráadásul a múltkor ilyen állapotban majdnem felbukott motorral. Van egy kislánya az előző házasságából, aki mindene, de újabban ebbe sem gondol bele, teljesen felelőtlen. Nagyon szeretem mint embert és mint férfit is, de itt az utóbbi mellékes. Szeretnék neki segíteni valahogy, mert persze pszichológusról hallani sem akar, de velem még viszonylag hajlandó a dolgairól beszélni. (Az előtörténete annyi, hogy abban a két évben, amíg együtt voltunk meghalt három nagyszülője, fegyelmije volt a munkahelyén, elvált és nem láthatja minden nap a kislányát, a válás taccsra vágta anyagilag-de még vállalható szinten, csak nem tudja azt az életszínvonalat tartani, amit előtte megszokott. Sosem sírt, sosem panaszkodott, sajnos szinte várható volt, hogy előbb-utóbb bekövetkezik az összeomlás.) Szóval hogyan tudnék házi módszerekkel segíteni? Szerintetek mire lenne szüksége? Bocsi, hogy hosszú lett és zavaros.
2013. nov. 4. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Depresszió sokféle van. Az igazi nem otthoni kezelésre való, hanem egy kiképzett pszichoterapeuta képes gyógyítani.


https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2013. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha házilag kezelhető lenne, akkor nem lenne ilyen sok beteg ember.


A legnagyobb probléma az, hogy akár még szervi okai is lehetnek a depressziónak. Lehet egy megbetegedés tünete, akár hormonháztartási probléma is. Ezért mindenképpen érdemes lenne legalább a háziorvoshoz elmenni és vérvételt kérni; no meg persze a tüneteket elregélni neki.

2013. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nálatok is ok-okozati összefüggés van.

Szakítás = gyász.

(Erre nekem neves pszichiáter csajozást ajánlott, de esetetekben inkább kibékülés lenne jobb?!)

2013. nov. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!